Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Şehir Hastanesinde Engelli Bireylere Kaliteli Hizmet

Yapılan istatistiklerle Türkiye’de engelli olan nüfusun toplam nüfus içindeki oranının %12. 29 olduğu görülmüştür. Buna göre ülkemizde yaklaşık 8. 5 milyon engelli vatandaşımız bulunmaktadır.

Şehir Hastanesinde Engelli Bireylere Kaliteli Hizmet

Yapılan istatistiklerle Türkiye’de engelli olan nüfusun toplam nüfus içindeki oranının %12.29 olduğu görülmüştür. Buna göre ülkemizde yaklaşık 8.5 milyon engelli vatandaşımız bulunmaktadır.

Kocaeli' de bugüne kadar yapılan  çalışmalarda engelli kişi sayısı 63 bin 364'dür. Ortopedik engelli sayısı 21 bin 892, zihinsel engelli sayısı 19 bin 892, görme engelliler 12 bin 251, işitme engelli sayısı 11 bin 763'dür. Hastane otoparkında 360 araçlık engelli park yeri tahsis edilmiş olup (otopark oranı %10 u geçmektedir.) 6 engelli yardım masası, şarj istasyonu ile birlikte engelli wc-lavobo, yataklı servislerde engelli hasta odaları da bulunmaktadır.

HİZMETTE SINIR YOK

Engelli bireylerimizin daha kaliteli hizmet alabilmesi için: Hastanemiz otoparkından başlanmak üzere yüzeyler, kapılar, merdivenler, pencereler, asansörler ve ortak kullanım alanları engelli kullanımına uygun halede planlanmıştır. Bu konuda hasta yönlendirme personelimize gerekli eğitimler verilmiş olup yardım a ihtiyaç duydukları zaman kolay ulaşılması sağlanmıştır.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *