Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Lastik İşçisi Yüzde 82 Zammı Halay Çekerek Kutladı!

Lastik-İş Sendikası'nın örgütlü olduğu Pirelli, Brisa, Prometeon ve Goodyear işletmelerinde devam eden Toplu İş görüşmesindeki zam oranının yüzde 82 olarak kabul edilmesi fabrika önünde işçilerin halay çekip oylamasıyla son buldu.

Lastik-İş Sendikası'nın örgütlü olduğu Pirelli, Brisa, Prometeon ve Goodyear işletmelerinde devam eden Toplu İş görüşmesindeki zam oranının yüzde 82 olarak kabul edilmesi fabrika önünde işçilerin halay çekip oylamasıyla son buldu. 

Lastik-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu Pirelli, Brisa, Prometeon, Goodyear İzmit ve Adapazarı fabrikalarında çalışan yaklaşık 6 bin işçiyi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmeleri bugün sona erdi. Bugün gerçekleştirilen 8. görüşme sonrasında Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı fabrika önünde işçiler ile toplandı ve yizde 82 zam oranını oylamaya sundu. İşçiler hep bir ağızdan kabul ettiğini bağırdı.

4 SAAT SÜREN TOPLANTI YÜZDE 82 İLE SON BULDU

Lastik İş Sendikası ile Pirelli, Brisa, Prometeon ve Goodyear arasında süren Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sona erdi. Fabrikada işçilere seslenen Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı, "İlk altı ay için ücretlere yüzde 82 zam aldık" dedi. Goodyear İzmit ve Adapazarı fabrikalarında çalışan yaklaşık 6 bin işçiyi ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmeleri bugün de devam etti. Goodyear İzmit ve Adapazarı fabrikalarında çalışan yaklaşık 1500 işçiyi ilgilendiren görüşmelerde ise Goodyear, geçmiş dönemde olduğu gibi diğer fabrikalardan ayrı olarak masaya oturdu. Sendika ile Pirelli, Brisa, Prometeon arasında süren Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinin sekizincisi ise yaklaşık dört saat sürdü.

FABRİKA İŞÇİLERİ TARAFINDAN MEŞALELERLE KARŞILANDI 

Toplantı sonrası açıklama yapılmazken,  sendika masaya Goodyear firması temsilcileri ile Kiplas yetkililerini de davet etti. Görüşmelerin ardından Goodyear işçileri, vardiya çıkışı fabrikada bir araya geldi. Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı, toplantıların ardından zam oranını işçilere sormak üzere Kartepe'de bulunan fabrikaya geldi. Sarı, fabrikada işçiler tarafından meşalelerle karşılandı.  Fabrikada işçilere seslenen Alaaddin Sarı, "28 yıllık süreçte bugün tamamlanan sözleşme kadar güzel böyle bir sözleşme olmadı. Böyle bir güzel anı tarihe not düşmek istedik. Yaptığımız sözleşmeye 2 madde ekledik. Birincisi promosyon. İkincisi de ikinci, üçüncü ve dördüncü altı aylar için koruma sistemini aldık. Vergiden koruma sistemi hepinize hayırlı olsun. Belki de Türkiye'de ilk. İlk altı ay için ücretlere yüzde 82 zam aldık. Sosyal yardımlarda üretim işçisinin yüzde 120 ile yüzde 300 oranında artış bağladık. Destekte yüzde 120 ile yüzde 300 arasında zam aldık. Sözleşmenin farklarını bu ayın 26'sında alacaksınız. Bu sözleşmeyi kabul ediyor musunuz? Hayırlı olsun" dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *