Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kocaeli Şehir Hastanesi'nde Radyoloji Günü Kutlandı

Kocaeli Şehir Hastanesi’nde, 8 Kasım Dünya Radyoloji Günü, konferans salonunda yapılan program ile kutlandı. Programa, Hastane Başhekim Vekili Doç. Dr. Ahmet DEMİRKIRAN, Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr.

Kocaeli Şehir Hastanesi'nde Radyoloji Günü Kutlandı

Kocaeli Şehir Hastanesi’nde, 8 Kasım Dünya Radyoloji Günü, konferans salonunda yapılan program ile kutlandı.

Programa, Hastane Başhekim Vekili Doç. Dr. Ahmet DEMİRKIRAN, Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Gökhan NALBANT, Teknik Hizmetler Müdürü Cemal SOYDAN, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Halil KAÇAR ve Müdür Yardımcıları Reyhan AYDIN, Songül AKIN ve Uğur Bahar ile birlikte hastane hekimleri ve çalışanları da katıldı. Radyoloji birimi sorumlu röntgen teknisyeni Ali COŞKUN’un sunuculuk yaptığı program Radyoloji Klinik Şefi Uzm. Dr. M. Gülden GENÇ’in açılış konuşması ile başladı.

SON TEKNOLOJİ TIBBİ CİHALAR ANKATILDI

Sunumun ilerleyen bölümlerinde, Cumhuriyetimizin 100. Yılına ithafen Mustafa Kemal ATATÜRK‘ün Zeybek oyununu içeren video sunum yer aldı. Ayrıca, Radyoloji birimi sorumlu röntgen teknisyeni Ali COŞKUN, X ışınlarının keşfinden günümüze uzanan Radyoloji Biliminin gelişimini, hastanenin Radyoloji, Radyoterapi, Nükleer Tıp Kliniklerinde kullanılan son teknoloji tıbbi cihazları, hizmet sunum kapasitelerini ve özellikli tıbbi işlemleri anlattı.

RADYOLOJİ  ALANINA DAHA FAŹLA YATIRIM YAPILMALI

Daha sonra, Hastane Başhekim Vekili Doç. Dr. Ahmet DEMİRKIRAN, Wilhelm Conrad Röntgen'in X ışınları üzerine yaptığı çalışmalardan bahsetti. Röntgen'in X ışınlarını keşfederken parmaklarını kaybettiğini vurgulayarak, bilimin bu aşamaya gelmesi ve hastaların tedavisinde kullanılabilmesi için yapılan fedakarlıkları hatırlattı. Doç. Dr. Ahmet Demirkıran ayrıca, gelişmiş ülkelerde tıbbi görüntülemenin hastalıkların önlenmesi ve tedavi süreçlerindeki rolünün arttığını, yapay zeka gibi günümüz teknolojilerinin de bu alanda büyük ilerlemelere yol açtığını belirtti. Bu nedenle, radyoloji alanına daha fazla yatırım yapılmasını ve özel merkezlerin kurulmasını teşvik etti ve radyoloji çalışanlarının katkılarını kutladı.

PASTA KESİP FİKİR ALIŞ VERİŞİNDE BULUNDULAR


Programın sonunda, Hastane Başhekim Vekili Doç. Dr. Ahmet DEMİRKIRAN ve Radyoloji Klinik Şefi Uzm. Dr. M. Gülden GENÇ tarafından pasta kesildi. Program, fikir alışverişi ve iyi dileklerle son buldu.  

Bu Haberi Beğendin Mi?
2 kişiden 2 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *