Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Çoban’dan İmama Uyarı Kaymakama Teşekkür

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Cihat Çoban, Diyarbakır’da yaşanan hutbe olayında imamı kınadı, Kaymakam Burak Akeller’e ise teşekkür etti.

Çoban’dan İmama Uyarı Kaymakama Teşekkür

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Cihat Çoban, Diyarbakır’da yaşanan hutbe olayında imamı kınadı, Kaymakam Burak Akeller’e ise teşekkür etti.

Türkiye Kamu-Sen Kocaeli İl Temsilcisi ve Türk Büro-Sen Şube Başkanı Cihat Çoban, Diyarbakır'ın Kulp ilçesindeki imam-hutbe olayına sert tepki gösterdi. Başkan Çoban, Kulp Kaymakamı Burak Akeller'e şehitlerin emanetine sahip çıkması nedeniyle Türk milleti ve Türkiye Kamu-Sen adına teşekkürlerini iletti.

‘SÖZDE SENDİKALARIN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRDÜK’

Çoban, yaptığı açıklamada “Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde Cuma namazında Diyanet İşleri Başkanlığı hutbesinin şehitlerle ilgili kısmını sansürleyen imamı uyaran ve hutbenin tamamının okutulmasını sağlayarak şehitlere sahip çıkan Kaymakam Akeller'e minnet borçluyuz. Vatanımız şehitlerin mübarek kanlarıyla var olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti'nin hiçbir memuru, bir hutbenin işine gelmeyen yanlarını sansürleyerek şehitleri yok sayamaz. Camide bulunan kaymakamın yerinde uyarısını takdirle karşılıyoruz. Sözde sendikalar iş, menfaat devşirme noktasında maneviyatı ve şehitleri savunma konusundaki çifte standart uygulamıştır. Menfaatin geldiği tarafa dönmekten çekinmeyen sözde sendikaların maskeleri böylece düşmüştür” dedi.

‘ŞEHİTLERİ YOK SAYANLARI KINIYORUM’

Açıklamalarını sürdüren Başkan Cihat Çoban, “Vatan, millet ve devlet sevgisinin maddi bir karşılığı yoktur. Sözde sendikaların vatan sevgisinin ne kadar yüzeysel olduğunu bir kez daha gördük. Şehitleri yok sayan, devletin nimetlerinden faydalanıp onlara saygısızlık edenleri kınıyorum. Kaymakam Akeller'e teşekkür ediyorum, Türkiye Kamu-Sen ve Türk milleti olarak hep birlikteyiz. Türkiye Kamu-Sen üyeleri her daim Türk Milleti'nin yanındadır. Türkiye Kamu-Sen üyeleri ile birlikte devletin temel direğidir. Devlet Ebet Müddet bizim vazgeçilmez ilkemiz sözü, yalnızca bir söz değildir. Kanımız ve canımızla ilkelerimize şartsız ve koşulsuz uymaya devam edeceğiz. Bir söze bakarım söz mü diye Bir de söyleyene bakarım adam mı diye" diyerek sözlerini tamamladı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
1 kişiden 1 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *