Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Çeker: 730 Bin Çalışana Bayram İkramiyesi Şart!

Şehir Hastanesi çalışanlarını ziyaret eden Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Çeker, kamuda görev yapan ve bayram ikramiyesi almayan 730 bin sağlık çalışanına da ikramiye verilmesi gerektiğini belirtti.

Çeker: 730 Bin Çalışana Bayram İkramiyesi Şart!

Şehir Hastanesi çalışanlarını ziyaret eden Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Çeker, kamuda görev yapan ve bayram ikramiyesi almayan 730 bin sağlık çalışanına da ikramiye verilmesi gerektiğini belirtti.

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, kısa bir süre önce faaliyete başlayan Kocaeli Şehir Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanlarını ziyaret etti. Şube Başkan Yardımcısı Umut Birol ve Serap Koçhisar ile birlikte sağlık çalışanlarının sorunlarını yerinde tespit eden Çeker, ziyaret sonrası açıklama yaptı.

‘KAR GİBİ ERİDİ’

Şube Başkanı Çeker yaptığı açıklamada “Sağlık çalışanları zor koşullar altında fedakârca görev yapmaktadırlar. Yapmış oldukları işin karşılığını maddi olarak alamamaktadırlar. Sağlık çalışanları kamu işverenine karşı haklarının korunması ve geliştirmesi için yetkili ama toplu sözleşme masasında etkisi olmayan sarı sendikaya verdikleri yetkiyi, sarı sendika (Malum Sen) çalışanın aleyhine kullanmıştır. Toplu sözleşme masasında enflasyonun altında yüzdelik zamlara imza atan Sarı Sendika yüzünden çalışanların maaşları, yüksek enflasyon karşısında güneşi görmüş kar tanesi gibi erimiştir.

‘RAHAT NEFES ALSINLAR’

Kurumlarda çalışanları ziyaretlerimizde sağlık çalışanlarından geçim sıkıntısı çektikleri, kamuda en düşük maaşı aldıkları, okula giden çocuklarının masraflarını dahi karşılamakta, harçlık vermekte güçlük çektikleri ve yaklaşan kurban bayramı nedeni ile bayram ikramiyesi isteklerini duyuyoruz. Sağlık çalışanlarının gür sesi Türk Sağlık Sen olarak kamu işverenine sesleniyoruz. Sağlık çalışanlarının sesine kulak verin çalışanların talebinin yerine getirilmesi için gerekli düzenlemeyi kısa sürede hayata geçirin. Yaklaşan Kurban Bayramında sağlık çalışanlarının bir nebze olsun ekonomik olarak rahat nefes almasını sağlayın.

‘730 ÇALIŞANA BAYRAM İKRAMİYESİ VERİLMELİ’

Türkiye Emekliler Derneğinin yapmış olduğu açıklamaya göre ülkemizde yaklaşık 13 milyon emekli bulunmaktadır. Ülke genelinde Sağlık Sosyal Hizmetleri İş Koluna giren iş yerleri olan (Sağlık Bakanlığı ve Bağlı kuruluşlarda, Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığın ve Yüksek Öğretim Kurumuna bağlı faaliyet gösteren hastanelerde) toplamda yaklaşık 730 bin sağlık çalışanı görev yapmaktadır. 13 Milyon emeklimize her yıl dini bayramlarda ikramiye ödeyen kamu işvereni, Sağlık Sosyal Hizmetleri İş Koluna giren işyerlerinde görev yapan 730 Bin sağlık çalışana da iki kez bayram ikramiyesi ödemesi yapması kaçınılmaz olmuştur” diye konuştu. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *