Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Adem Yaman: Bağışıklık Sistemini Güçlü Tutun!

Covid 19 ile karıştırılan gribal enfeksiyon vakaları artarken SAĞLIKÇA Başkanı Adem Yaman yaptığı açıklama bağışıklık sisteminin güçlü tutulması ile maske ve mesafenin önemine dikkat çekti.

Adem Yaman: Bağışıklık Sistemini Güçlü Tutun!

Covid 19 ile karıştırılan gribal enfeksiyon vakaları artarken SAĞLIKÇA Başkanı Adem Yaman yaptığı açıklama bağışıklık sisteminin güçlü tutulması ile maske ve mesafenin önemine dikkat çekti.

Son günlerde Gribal Enfeksiyon ( İnfluenza) vakalarında gözle görülür şekilde artış olurken Sağlık Çalışanları Derneği Başkanı Adem Yaman, konu ile ilgili açıklama yaptı.

‘BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLÜ TUTUN’

Kocaeli Sağlık Çalışanları Derneği Başkanı Adem Yaman, “Son günlerde gribal enfeksiyon vakalarının arttığını sahada görüyoruz. İnfluenza Virüsü Covid 19 belirtileri ile çok yakınlık gösteriyor. Baş, boyun, bel ağrıları, halsizlik,  bitkinlik, ateş, mide bulantısı gibi belirtiler hatta eklem ve sırt ağrıları ile burun akıntısı boğaz ağrısı, boğazda şişlik hissi, bağırsak hareketliliği gibi belirtiler birbirine çok yakın belirtiler. Test yapılan vatandaşlarımız Covid pozitif olarak çıkmasa bile temas durumu büyük bir risk oluşturuyor. Bu dönemde bağışıklık sistemi çok önem kazanıyor. İnfluenza olsa dahi bağışıklık sisteminin güçsüz olması bütün hastalıklara davetiye çıkaracak bir durum” dedi.

‘MASKE VE MESAFE ÇOK ÖNEMLİ’

Açıklamalarını sürdüren Başkan Adem Yaman, “Vatandaşlarımızın duyarlı olması gereken bir sürece gidiyoruz. Covid'i unuttuk. Hatta çoğu vatandaşımızın soğuk algınlığı veya grip salgını düşüncesiyle test dahi vermediğini gözlemliyoruz. Maske, mesafe, hijyen çok önemli. Artık risk alma lüksümüz yok. Bu süreçte özenli davranmak durumundayız. Geçtiğimiz dönemde yaşadığımız acıları yaşamamak için tekrar kurallara geri dönmemiz gerekiyor. Temas ve mesafe kurallarına uymamız gerekiyor. Bu kış dönemini sağlıklı ve huzurlu geçirmek için tüm vatandaşlara çağrımız Lütfen özenli ve dikkatli olalım. Covid 19 kurallarına uygun hareket edelim” ifadelerini kullandı. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
1 kişiden 1 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *