Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Sanayi Sitesinde İlk Kaynağı Bakan Yaptı

Gölcük Sanayi ve Galericiler Sitesi’nin açılış töreni Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Bakan Varank, “Kocaeli küllerinden yeniden doğ…

Sanayi Sitesinde İlk Kaynağı Bakan Yaptı

Gölcük Sanayi ve Galericiler Sitesi’nin açılış töreni Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Bakan Varank, Sanati sitesinde ilk kaynağı yaparken, depremin ardından Kocaeli küllerinden yeniden doğan bir kent. Üretimin lokomotifi, ülkemizin kalkınmasında örnek kentlerimizden” dedi.

Programa Bakan Varank’ın yanı sıra Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Ramazan Yıldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Vali Hüseyin Aksoy, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, AK Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, AK Parti’nin Gölcük Belediye  Başkan Adayı Ali Yıldırım Sezer, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen, MHP Gölcük İlçe Başkanı Bilal Çakır, Saadet Partisi Gölcük Belediye Başkan Adayı Nihat Yıldız,  AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yımaz, Gölcük Esnaf Odası Başkanı Necmi Kocaman ve çok sayıda davetli katıldı.

96 MİLYON TL MAL OLDU

Gölcük Esnaf Odası Başkanı Necmi Kocaman, “Yine müteahhit kaçacak fısıltıları çıksa da belediye başkanımız bu işi onur meselesi yapıp sorunları ortadan kaldırdı. 21 ayda 411 işyerini bizlere teslim ettiler. Gölcük tarihinin en büyük ihalesiyle sanayi sitemizin bedeli 96 milyon liradır. Burada yapılan yolların tamamı Büyükşehir Belediye Başkanımız tarafından yapılmıştır. Bizler Kooperatif kurmuş olsaydık geçmişteki gibi olur ve 200 metre yol alamamıştık” dedi.  Kocaman’ın ardından  kürsüye çıkan AK Parti’nin Gölcük Belediye Başkan Adayı Ali Yıldırım Sezer, “1999 Gölcük depremiyle yenilenme sürecine giren Gölcük’te çok fazla yol kat ettik. Bu kalkınmada katkı gösteren Gölcük Belediye Başkanımız Mehmet Ellibeş ve Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür ediyorum. 416 dükkandan oluşan sitemiz iki kısımdan meydana geliyor. İçerisinde otopark, cami, yemek alanı gibi alanlar var. Başarı bir yolculuktur, asla bir varış noktası değildir. Müreffeh bir Gölcük hedeflemekteyiz. İlçemizi 2023 vizyonuna taşımak için çalışacağız” diye konuştu.

BİR BAŞARI HİKAYESİ 

Sezer’in ardından konuşan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Aslında uyumlu çalışmanın sonucunda bir başarı hikayesi oluşturduk. Gölcük Belediyesi’nin lisanslı projesi Birlikte Başardık kelimesidir. Eski yerimiz gerçekten esnafın çalışma yapabileceği bir ortamdan uzaktı. Proje kucağımızda kaldı. Sanayi bakanımız biz size bir şey veremeyiz dedi. Biz kolları sıvadık ve çalışmalara başladık. 17 Mayıs 2016’da bakanlıkla bir protokol imzaladık. Yetki devrini bizlere yaptılar. Hak sahipleriyle buluştuk ve mutabakatı sağladık” dedi. Ellibeş, sözlerini, “14 Kasım 2016’da ihalemizi yaptık. 2 Ocak’ta da müteahhide yer teslimi yaptık. En ufak bir durağanlık yaşamadan bütün riskleri göze alarak müteahhidimiz işini yaptı. Yaklaşık 100 milyon liraya mal ettik bu projeyi. 38 milyon lira kamulaştırma için bakanlıktan alındı. 125 hak sahibine dükkanlarını teslim ettik. 126 dükkanımızı ihaleyle sattık. 28 tane dükkanı rezerv alan sahiplerine verdik. 50 tane de satılacak bir dükkan kaldı elimizde. Eser ortada. Çok heyecanlıyım ve mutluyum. Türkiye’de bir ilki başarmanın onuru ve gururu içerisindeyiz” ifadeleriyle sonlandırdı.

BİZ HEP ÇÖZÜM DEDİK

Ellibeş’in ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, “Bu bir vizyon meselesi. Ardından ortak bir akıl gerekiyor. Beraber çalışıldığında böyle güzellikler ortaya çıkıyor. Çalışınca oluyor. Buranın hayırlı, bereketli kazançlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi. Büyükakın’ın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Hepimiz mutluyuz. Temiz, nezih, pırıl pırıl bir yer. Biz hep çözüm dedik. Derman aradık. Sizin derdiniz, bizim derdimizdi. Birlikte hareket ettik. Birlikte hareket etmenin rahmeti vardır. Ayrılıkta azap vardır. Bu eser birlikte hareket etmemizin ürünüdür. Cumhurbaşkanımız ülkemizi derledi, toparladı. Pek çok engeli aştık. Türkiye önemli bir yola girdi. Bu eserler bu açılan yolun meyveleridir. Biz tembellik yapmadık. Cumhurbaşkanımızın yolunda inançla halkımızla birlikte yürüdük” şeklinde konuştu. Karaosmanoğlu’nun ardından söz alan Vali Hüseyin Aksoy, “Gölcük Kocaeli’nin önemli ilçelerinden birisi. Kendini sürekli geliştiren bir noktada. Özellikle görüntü ve gürültü kirliliği noktasında sıkıntılar olabiliyor. Böyle siteler güzel hizmetlerin verildiği bir model.Birçok kurum ve kuruluşun ortak çalışmasıyla hayata geçen bu eserin ortaya çıkmasında emek veren herkese teşekkür ediyorum. Kocaeli’de 13 OSB var. Buralarda 105 bin istihdam var. Bu sanayi sitemizde hizmet edecek” dedi.

SANAYİ SİTELERİ ŞEHİR DIŞINA

Aksoy’un ardından kürsüye gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Bu ülkede çarkları sanayi döndürüyor. Sanayicilerimize yenilikçi hizmetler sunmak için yeni bir ekosistem kurmak istiyoruz. Bu sanayi siteleri bu amaca uygun yapılar. Sanayicilerimiz için altyapısı hazır sanayi parselleri tahsis ediyoruz. Bugün ülkemizde 476 sanayi sitemiz bulunuyor. Bu sitelere 8 buçuk milyar lira kredi kullandırdık. Sanayi sitelerinin dönüşümü temel politikalarımızdan birisi. Bu site diğer sanayi sitelerimize örnek olacak nitelikte. Belediyelerimiz tarihe adlarını yazdırdı” diye konuştu. Bakan Varank, “Riskli alandaki yerleri bu alanlara taşıyoruz. Üretimde kullanılan araçlar gelişti ve değişti. Otoparklar bile yetersiz kalıyor. Sanayi sitelerini şehirlerin dışına taşıyoruz. Burası oldukça modern bir site. Belediyemiz geçen sene inşaatı tamamladı. Taşınma işlemleri devam ediyor. Rize ve Kastamonu’daki sanayi sitelerin taşınmasını programımıza aldık. Gölcük bizler için çok iyi bir model olacak. Kentsel dönüşüm projelerine bakanlık olarak bizzat destek veriyoruz” dedi.Bakan Varank sözlerini, “20 sene önce depremi yaşayan Kocaeli küllerinden yeniden doğdu. Üretimin lokomotifi Kocaeli’yi çok önemsiyoruz. 25 Milyar lira yatırım yaptık. Kocaeli ülkemizin kalkınmasında başrolde yer aldı. Kocaeli örnek kentlerimizden biri. Biz bu başarılara önümüzdeki dönemlerde de imza atılmasını istiyoruz. Mehmet Ellibeş’in 40 yılı aşkındır belediyecilik hizmeti var. Nice güzel işlere imza attı. Hizmet bayrağını Gölcük’ün evladı olan Ali Yıldırım Sezer kardeşimize devredecek. Kocaeli büyükşehir başta olmak üzere tüm ilçelerde yeni bir hizmet döneminin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” diye sonlandırdı.  Konuşmaların ardından protokol üyeleri kürsüye çıkarak açılış kurdelesini kestiler.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *