Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Minikler, Meslekleri Tanıdı

Yavuz M.T.A.L.’nin anaokulu öğrencileri, tasarım beceri atölyelerini gezerek uygulamalı çalışmalara katıldı İzmit Yavuz MTAL Milli eğitim Bakanlığı’nın “Mutlu Çocuklar Güçlü …

Yavuz M.T.A.L.’nin anaokulu öğrencileri, tasarım beceri atölyelerini gezerek uygulamalı çalışmalara katıldı.

İzmit Yavuz MTAL Milli eğitim Bakanlığı’nın “Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye” sloganıyla yayınladığı 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında tasarım beceri atölyeleri etkinliklerine geçtiğimiz günlerde başlamıştı. Bu kapsamda İzmit Yavuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi uygulama anaokulu öğrencileri okulun alanlarını ziyaret ederek tasarım çalışmaları yaptı.

KALEMLİK YAPTILAR

Çocukların mesleki deneyimlerle tanışması, ellerini daha fazla kullanma, daha çok üretme, deneyim zenginliği ve derinliğine sahip olması için düzenlenen atölye çalışmalarında okulun bütün alanları yer aldı. 4 yaş grubundan oluşan Okyanus sınıfı öğretmenleri Fethiye Oruç ve 5-6 yaş grubundan oluşan Yıldızlar sınıfı Öğretmenleri Gülbiye Yaman eşliğinde ilk ziyaretlerini Sanat ve Tasarım alanına gerçekleştirdi. Burada bir maket çalışması yapan sınıf, daha sonra Grafik ve Fotoğraf alanını ziyaret ederek baskı ve kalemlik çalışması yaptı.

SON ZİYARETTE MEKAN DÜZENLDİLER

Güzellik ve saç bakım alanında saç tasarımı çalışmasına katılan minik öğrenciler, moda tasarımı alanında ise kitap ayracı çalışması yaptı. Uygulama anaokulu öğrencileri ziyaretlerine Bilişim Teknolojileri Alan atölyelerinde devam ederek eğitici bilgisayar oyunları oynadı. Ziyaretlerini Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri alanıyla sonlandıran minikler; özel gün ve etkinlik organizasyonlarında mekan dekorasyonunda kullanılmak üzere çiçek yaptı. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *