Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Karaosmanoğlu 15 Yılını Anlattı Ayrılsak Da Beraberiz

On beş yıllık hizmet serüvenini anlatan Başkan Karaosmanoğlu, “Ayrılsak da beraberiz. Buradayız, bu şehrin çocuğuyuz” dedi Antikkapı Restoran’da Büyükşehir Belediye Başkanı İ…

On beş yıllık hizmet serüvenini anlatan Başkan Karaosmanoğlu, “Ayrılsak da beraberiz. Buradayız, bu şehrin çocuğuyuz” dedi.

Antikkapı Restoran’da Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun ev sahipliğindeki programa Ak Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Büyükşehir Genel Sekreteri İlhan Bayram, Bilim Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, Sağlık eski Bakanının eşi Nihal Dinç, Ak Parti Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Emine Zeybek, Ak Parti İl eski Başkanı Şemsettin Ceyhan, eski Milletvekili Sefer Ekşi, MHP Kocaeli eski Milletvekili Kemal Köse, Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın, ilçe belediye başkanları, ilçe belediye başkan adayları, belediye eski başkanlarından Halil Vehbi Yenice, Abdullah Köktürk, meclis üyesi adayları, oda, dernek, STK başkanları, temsilcileri ve partililer katıldı.

‘ALLAH BAŞKANDAN RAZI OLSUN’

Antikkapı’da düzenlenen programda ilk söz alan Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın, “Başkanımızla öncelerden Kendisine bu şehre yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Kocaeli gibi büyük bir şehre hizmet etmek, 15 yıl boyunca bu kentin hizmetkarı olmak çok önemli bir şey. Önemli olan koltuktan kalktığınızda yada musallaya yattığınızda insanların iyi bilirdik demesi, sokakta gezerken insanların yüzünüze sevgiyle bakması çok önemli. Allah bizlere de bu şekilde hizmet etmeyi nasip etsin” diye konuştu.

‘İHANETİ HİÇ DÜŞÜNMEDİK’

Büyükakın’ın konuşmasının ardından 15 yıl boyunca yapılan hizmetlerin oluşturduğu video izlendi.  Ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Her doğan ölür, her gelen gider, her yeni eskir. Allah böyle yaratmış. Önemli olan aldığınız emaneti en güzel şekilde devretmek büyük bir onur ve şeref. Milletimizin verdiği emanete hep riayet ettik, asla ihaneti düşünmedik. Yapabildiğimiz kadar adaletle eşit davrandık. Eksiksiz sevgili arayan sevgili bulamaz” şeklinde konuştu.

‘İLK SEÇİLDİĞİMDE ÇOK ZORLANDIM’

Sözlerini çocukluk anılarıyla sürdüren Karaosmanoğlu, “Bizim köye ayda yılda bir otobüs gelirdi. Bir ara otobüs gelince peşine takıldım. Şoför beni haşladı. Sağ olsun vatandaşın biri beni korudu. Bunu size şikayet ediyorum dedim. O da bana dedi ki’ Seni öyle dövmeseydim sen adam olamazdın.’ Öğretmen oldum. Ankara’da başladım. Sonra Yuvacık belediye başkanı oldum. Kendi köyümde belediye başkanı olarak çektiğimiz sıkıntısını yarısını burada çektim. Çünkü sistem kurduk öğrendik.  2004’te seçilince ilk 1 yıl zor geçti. O zamanlar hatırlıyorum parmaklarımda yara çıkmıştı. Şimdi rahat yara yok. Sonra İzmit belediye başkanı seçildim. Yüzde 52 oy aldık ama o zaman nüfus da azdı” dedi.

‘UYUMLU SİYASET YOLUMUZU AÇTI’

Sözlerini sürdüren Karaosmnaoğlu, “Çalışmalarımızda önce altyapıyı yapmaya karar verdik. İsraf etmemeye çok özen gösterdik. Beldeler birleşince israf da önlendi. O zaman da çok radikal kararlar aldık. Denizimiz pırıl pırıl hale geldi. Biz bunları konuşurken inanarak konuşuyoruz. Siyaseti demagoji, kavga, laf yarışı, parti içinde senin adamın benim adamın bunları yasakladık. Bu kapıya gelenler kimsenin adamı değil. Biz sadece bizi yaradana boyun eğeriz. Doğruları savunur, yanlışların karşısına çıkarız. Uyumlu siyasetin hükümet nezdinde de etkileri çok güzel oluyor. Hangi konuyu hükümetimize götürdüysek hep olumlu karşılandı” dedi.

‘BELEDİYELERDE PARTİZANLIK YAPILMADI’

İlde ve ilçelerde belediyelerle sürekli uyum halinde olduklarını ifade eden Karaosmanoğlu, “Çirkin çevre yüzümüze yansır, ruhumuzu, mutluluğumuzu etkiler. Hizmetten maksat haklı mutlu etmektir. Kaynaklarımızı iyi kullandık. Şu anda 24 adet atık su tesisimiz var. Kaynaklarını iyi kullanırsan Cenab-ı Hakk’ın hazinesi geniş. Vatandaşın taleplerini karşılayınca yağmur gibi kaynak geldi. Eskiden vergiyi çeteler bankaları boşaltarak alıyordu. Tayyip Erdoğan gibi bir yiğit geldi bastı gırtlaklarını yarsını aldı. Milletimizin hazinesini eşkıyaya yem yapmadık. Belediyeye asla partizanlık yapılmadı. Her belediyemiz kriterine göre payını aldı. kaynaklarımızı geliştirdik, üretimimiz artırdık” diye konuştu.

‘ŞAFAK SAYIYORUZ’

“Seçimlerden sonra bu badireleri atlatacağız” diyen Karaosmanoğlu şöyle devam etti: “Artık gemi yola girdi geri dönüşü yok. Tabi sahip çıkmamız lazım. Sahip çıktığımız şey bizim. Vatandaşımızın tercihi, kararı baş göz üstüne. Emaneti evladımız gibi sevdiğimiz Tahir Büyükakın’a Allah’ın izniyle teslim ettiğimizde geminin kaptanı daha genç olacak. Sabırla, aşkla işini yapacaktır. Hizmet siyaseti Kocaeli’de hiç aksamadan, teklemeden yolunda yürüyecektir. Kocaeli’nin en güzeline layık olduğunu biliyorum ve en güzelini seçeceklerine inanıyorum. Kararlılık ve inançla görevimizi devretme zamanımız geldi, tezkere alacağız, şafak sayıyoruz. Mührü teslim edene kadar aynı aşkla yürüyeceğiz.”

‘AYRILSAK DA BERABERİZ’

Konuşmasına ara ara espriler de katan Başkan Karaosmanoğlu, “Tavsiyelerimiz bilgimiz öngörümüz tabiki olacaktır. Sevdiğim işleri yapacağım, hayırlı işler yapacağım. Yaşım da fazla, 67 oldum. Baksana Nihat bey bile ihtiyarlıyor. Halktan alınan emanetin en güzel şekilde değerlendirileceğine inanıyorum. Davetimize katıldığınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Ayrılsak da beraberiz. Buradayız, bu şehrin çocuğuyuz. Kongre merkezinde yapacaktık ama bu güne yetişmedi. İnşallah orada başka bir etkinlikte buluşuruz. Her şey daha güzel olacak Allah’ın izniyle” diyerek konuşmasını tamamladı. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *