Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Hırs Yapanlar Kaybedenlerdir

Siyaset..! Oysaki sindirmektir. Sabırla beklemek, çalışmak fedakârlık etmektir. Atalarımız ne demiş “Hızlı koşan at çabuk yorulur” siyasette böyle bir şey. Yorulmamak için ağ…

Siyaset..!

Oysaki sindirmektir. Sabırla beklemek, çalışmak fedakârlık etmektir.  Atalarımız ne demiş “Hızlı koşan at çabuk yorulur” siyasette böyle bir şey.  Yorulmamak için ağır adımlarla yürüyeceksin. Susmak, izlemek, öğrenmek, takip etmek, bilgi sahibi olmak insan biriktirmek en önemli kaynağınız olacak bu yolda. Siyaset öfke kabul etmez bir anlık hırs isminizi siler geri dönüşü olmayan boş bir kutunun içine atıverir. 

Nankördür anlamazsınız…

Bir bakmışsınız ki..! Yıldızınız parlamış bir bakmışsınız ki parlayan yıldız sönüvermiş. Siyasette uzun ömürlü olanlar da emin olun sadece zeki insanlardır, doğru yerde doğru hamle yapan ve susanlar itaet edenlerdir. 31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken işte Kocaeli’deki tablo da aynen böyle. Kocaeli siyasetinde bugün var olanlar, isminden bir daha hiç söz ettirmeyenler.

Kadın aday yolunu ilk o açtı

Ülkemizin önünde koca koca çakıl taşları varken biz bunları ayıklayamadan seçime gidiyoruz. İttifakları benimsemeyen bir toplum ve sahada kendini halka kabullendirmeye çalışan belediye başkan adayları. Çok renkli görüntüler objektiflerimize yansımıyor değil. Hatta yıllar sonra bir ilki yaşıyoruz, seçimi kadın adaylarla götürüyoruz. Şehir siyasetine farklı bir yön veren kadın başkan adayları. Beklemediğimiz bir performans ile halkın içine indiler. CHP’nin ilk açıkladığı kadın başkan adayı CHP Kocaeli Milletvekili Av. Fatma Kaplan Hürriyet, bu seçimlerde diğer siyasi partilerin kadın aday çıkarma zorunluluğunun önünü açtı. Kocaeli maçlarının en önemli taraftarı. 

Sibel Gönül, her yerde

Akabinde açıklanan Ak Parti’de önemli bir kadın isim Mimar Sibel Gönül, performansları ile herkesi şaşırtıyor. Halk arasında spontane gelişen doğal pozları herkesi şaşırtıyor. Bir bakmışsınız ayağında şalvar başında yemeni tarlada çapa yapan köylü bir kadın, bir bakıyorsunuz tezgâh başına geçmiş satış yapan bir esnaf. Fırında ekmek pişiren, döner kesen, gençlerle basketbol oynayan ve herkesin şoför Sibel ablası. Seçimler bitene kadar ben Sibel Hanımdan algı yaratan çok ilginç şovları ile İzmit halkının kapısını çalıp gönüllerine gireceğine inanıyorum.

Cesur Başkan adayı Hülya Yıldırım

İttifak içinde yer almayan ancak ‘Ülkem için siyasette ben de varım’ diyen DSP’nin cesur kadın adayı Hülya Yıldırım. Seviyeli örnek bir seçim süreci de yaşatıyorlar şehrimize. Çok adaletli bir seçim olmasa da iktidarın gücü donanımlı bir teşkilat ile sahadaki başkan adaylarını diğer adaylara göre daha şanslı görüyorum.

Anketlere aldanmayın!

Sokakta seçmene belediye başkan adaylarını tanıyor musunuz gibi sorular yönelttiğimizde karşımıza çıkan tablo bizleri de şaşırtmıyor desem yalan olur.  25 yıllık meslek hayatımda ilk kez siyaset ile bu kadar yakından ilgilenen bir seçmen görüyorum. Genç yaşlı kadın herkes bu seçimin içinde az ya da çok yer alıyor. Siyasiler karşısında yorumsuz kalsalar da, seçmen bu kez gerçekten donanımlı. Ne istediğini kime oy kullanacağını çok iyi biliyor. 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kalmışken seçimlerin, tüm siyasi partilerin değişiminde önemli bir anahtar rol oynayacağına inanıyorum. Bakmayın siz yapılan anketlere, söylenen yorumlara seçmen kapalı kutudur. Perdenin arkasına geçtiğinde kullanacakları oyun nereye ve kime gideceğini çok iyi biliyor. Böyle bir seçmen bu ülkenin kaderini bile değiştirir.

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *