Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Gökçe; Binlerce Kişinin Umudu İçin Adayım

Millet İttifakı Derince Belediye Başkan Adayı Avukat Sertif Gökçe, Derince için yapacağı projeleri kamuoyuna duyurdu meclis üyesi adayları da tanıttı. Büyük coşku ve sevgi il…

Millet İttifakı Derince Belediye Başkan Adayı Avukat Sertif Gökçe, Derince için yapacağı projeleri kamuoyuna duyurdu meclis üyesi adayları da tanıttı. Büyük coşku ve sevgi ile karşılanan Gökçe “Binlerce Kişinin Umudu İçin Adayım” açıklamalarında bulundu.

Milli İttifak’ın Derince Belediye Başkan Adayı eski Baro Başkanı Avukat Sertif Gökçe Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde seçim beyannamesi açıkladı. Programa CHP Milletvekilleri Haydar Akar, Tahsin Tarhan, İl Başkanı Cengiz Sarıbay,  Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Diğer, İzmit İlçe Eski Başkanı Selman Yıldırım, İYİ Parti Derince İlçe Başkanı Selman Gürpınar, parti örgütleri ve teşkilatları katılım Derince halkı katıldı.

DEĞER” DEĞİŞİMİN ZAMANI GELDİ”

Salonda CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in posterleri yanı sıra Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafı yer aldı. Salonda “Sabret Derince Sertif Gökçe Geliyor” sloganları atıldı. Açılış konuşmasını yapan CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, “Son 20 gün Derince, diğer ilçeler ve büyükşehir için final 1 Nisan sabahı baharın yaşandığı bir Kocaeli için mücadelemize devam edecek. Derince sosyal bir kent, son 25 yılda Derince’nin ne hale geldiğini herkes biliyor. Değişimin zamanı geldi” ifadelerini kullandı.

TARHAN “DERİNCE GÖKÇE’Yİ İSTİYOR”

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ise şu ifadelere yer verdi: “Sertif Gökçe’yi bizler istediği için değil, Derice’de yaşayan halkımız yani sizler istediği için Derince’nin adayı Sertif Gökçe oldu. Gökçe milletin adayı. Bu seçimi genel seçim havasına sokmaya çalışıyorlar. Bu bir yerel seçim. Belediye başkanımızı seçiyoruz. Cumhurbaşkanı seçmiyoruz. Bu seçimde hükümeti değiştirmiyoruz. Gençlerden yana, kadınlardan yana, işçiden yani bir belediye başkanı istiyoruz. İzmit’in gölgesinde kalmış mahalle görünümünde ki kimliksiz Derince’yi ayağa kaldırmak istiyoruz. Sertif Gökçe’nin karşısında ki adayı Zeki Aygün ile sanayi komisyonunda 3 yıl çalıştım. Bir insan 3 yıl hiç konuşmaz mı? Sonra bunu milletvekili adayı yapmadılar. Ayıp olur ya biz bunu ne yapalım dediler? Derince’nin sesi çıkmaz, oraya sıkıştıralım dediler. Derince Sertif Gökçe’yi istiyoruz.” dedi. 

YILDIZ “DERİNCE’DE GÖKÇE KAZANMIŞ”

Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız açıklamalarında;  “Gördüğüm kadarıyla Derince’nin kazanmış başkanı Sertif Gökçe. Bende 30 yıllık Derinceliyim. Gördüğüm kadarıyla değişimin başlangıcını sizler başlatmışsınız. Bu seçimde önemli olan sandıkları sabaha kadar bırakmamak  lazım. Bu konuda CHP’den destek istiyoruz. ”diye konuştu. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Zeki Aygün’ün dün bir gazete demeci çıktı ‘Derince’ye üniversite yapacağım’ demiş.  2003’de bu partiyi kurdunuz. Kurucu kadrodaydın. 2 dönem il başkanlığı yaptın. 3 dönem milletvekilliği yaptın. Yeni mi aklına geldi üniversite. Bu millet artık bunu yemez. Bunlar yalan söylemeye alışmışlar. Bu güne kadar Derince’ye ne yaptınız? Artık halkımız bunlara inanmıyor. Halkımız 31 Mart’ta bunlara dersini verecek” şeklinde konuştu.  Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, “Tam 16 yıldır devam eden bir belediyecilik anlayışı var. Aynı iktidar var. Bazı şeyleri çok güzel yaptılar. Milleti korkutmak gibi. Büyükşehir belediyesinin 6 milyar borcu var. 17 yıldır bunun kapanması lazım. Bahane bulamıyorlar. CHP’ye suç atıyorlar. Bize göre İSU’nun 3 yıllık geliri bunu kapatmaya yeterdi” dedi. Milletvekili Haydar Akar, “3 ay önce yola çıktık. Bakıyorum da Derince’de kat kat yol kat etmişiz. Tünelin sonu görünüyor. Erdoğan 13 belediyeden 12’sini değiştirdi. Siz beceriksizsiniz diyor. Derince’ye gelirken bilbordlarda Erdoğan’nın fotoğraarı var. Demek şimdiki adaylar da beceriksiz. Demek Sertif Gökçe’nin adayı Recep Erdoğan” açıklamasında bulundu.

SİZİN TALEBİNİZLE ÇIKTIM

Derince Belediye Başkan Adayı Sertif Gökçe şu ifadelere yer verdi: “Bizi bağrınıza bastınız. Biz sizi çok evdik ve benimsedik. Seçime başlarken Derince’de sevgi kazanacak demiştik. Bugün görüyorum ki 31 Mart olmadan Derince’de sevgi kazanmış. Ben bu yola sizi talebinizle çıktım. Bunun için çok mutlu ve gururluyum. Binlerce kişini umudu içiyim adayım. Amacım belediye başkanı olmak değil, Derince’de iz bırakmak. Birileri diyor ya biz gönül belediyeciliğiyiz. 15 yıldır gönüllere girmeyenler nasıl gönüllere girecekler? Akşam dolduğunda karanlığa gömülen bir ilçeye biz talip olduk. Bu durum bizi üzüyor ama korkutmuyor. Biz bu sorunların hepsini çözmeye yönelik projelerimiz var. Bunları çözmek için söz veriyorum. Derince artık başka ilçelere otelcilik yapmayacak. Derinceli artık iyi ki Derinceliyim diyecek. Artık Derince’nih hakkı yenilmeyecek. Geleceğimizi savunacağız ve kazanacağız arkadaşlar. Saygı, sevgi ve dürüstlükle kazanılmayacak bir şey yok. Biz haklıyız ve kazanacağız. İki hedefimiz var sosyal ve üreten belediyecilik. Önce insan, insan odaklı belediyecilik yapacağız. Belediyenin bütün tesisleri halkın olacak. Herkes faydalanacak. Hiç kimseyi ötekileştirmeyeğiz. 140 bin kişinin belediyesi olacağız. Haktan ve hukuktan yana olacağız. Kapımız herkese açık. Belediyeden çalışan tüm işçilerinin hakları bizde olacak dedi. 

HALK ET VE HALK SÜT GELİYOR

Şu an belediyede çalışan işçiye öğle yemeği yok. Servisi yok. Biz alın teriyle çalışan herkese saygı duyarız. Öğle arasında 2,5 TL’ye döner ekmek yiyen işçi görünce içim parçalanıyor. Onlara bizim zamanımızda 4 çeşit yemek vereceğiz. Biz onların yüzünü güldüreceğiz ki halkımızın da yüzü gülsün. Asla israf yapmayacağız. Haram yemeyeceğiz. Birlikte yöneteceğiz. Biz her şeyi en iyi bilen kişi değiliz. Bir belediye başkanının yapması gereken şey bilenlerle çalışmak. Biz halkı, muhtarları, kent konseyini projelere katacağız. Artık ranta, betona yatırım yapmayacağız. İnsana, eğitime, sağlığa yatırım yapacağız.” Sertif Gökçe’nin seçim beyannamesi kapsamında Hayvancılığın daha da ilerlemesi Derince'nin gelişmesi ve ekonomik gelirinin artması için yeni bir proje yükseliyor. Hayvansal üretimin Derinceye daha çok gelir getirecek Entegre Hayvancılık Tesisi, Derince’nin gelişmesine katkı sağlarken, Halk Et ve Halk Süt Kocaeli ekonomisinin büyümesine destek olacak. Köylülerimizin ürettiği hayvansal gıdalar ve tarım ürünleri, Köy Tesis Marketlerimiz ile aracı olmadan tüketiciye ulaşacak dedi. değişen ve gelişen yapısına yeni bir soluk kazandıracak "Kent Meydanı" projesi ile her alanda örnek ve yeşil bir proje çalışması hazırlanacak. Bu örnek proje ile Derince yeni bir kimlik kazanacak. Projemizle beraber Derince halkı tüm resmi işlemlerini tek çatı altında kolayca halledebilecektir.

DERİNCE HAYVAN BARINAĞI PROJESİ

 Derince Belediyesi olarak sokakta zor durumda kalan dostlarımız için yeni bir "Hayvan Barınağı" projesini devreye sokacağız. "Hayvan Barınağı Projesi" ile sokak hayvanları için Belediyemize düşen sorumluluk ve görevler eksiksiz olarak yerine getirilebilecek, ayrıca kent sakinlerinin huzuru ve sağlığı için de gereken tedbirleri alabilecek konuma geleceğiz.

AQUAPARK VE OTEL PROJESİ

 Derince turizmini canlandıracak Aquapark ve Bungalov Otel projesiyle, kıyı şeridimiz tatilcilerin uğrak yeri olacak. Her biri özel olarak dizayn edilmiş bungalov evlerimiz ve aquaparklarımızda şehir dışından da ağırlayacağımız misafirler ile Derince ekonomisi büyük bir ivme kazanacak. Kıyı şeridimizde yapılacak düzenlemeyle halkımızın kumsala olan hasreti son bulacak. Çocuklarımızın, gençlerimizin ve her yaştan insanımızın rahatlıkla yüzebileceği, dinlenebileceği, sohbet edeceği sahil düzenlemesi ile Derince halkına yaşanılabilir mekânlar ve alanlar sunmayı hedefliyoruz Derince esnafımızın da kazanacağı bu projelerle ayrıca gençlerimize istihdam sağlamış olacağız. Derince çevresinde yayalarımıza ayrılan kaldırım alanlarının yetersizliği ve güvenlik problemleri nedeniyle geliştirdiğimiz “Üst Geçit" projemiz ile yayalarımız için güvenli alanlar sağlıyoruz Engelli vatandaşlarımızın rahat bir şekilde kullanabileceği projemiz ile Derince halkına kolaylık sağlamak ilk amacımız. Engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın ihtiyaçları Belediye olarak önceliğimiz olacak. Bu kapsamda engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın hayata daha fazla ortak olabilecekleri etkinlik alanları tasarlanacak. Her vatandaşımıza özel olarak hitap eden "Yaşam Merkezi" Derince'nin en sosyal alanlarından biri olacak.

SPOR ALANLARI

Derince halkının kolayca erişebileceği ve daha zinde bir hayat için ihtiyaçları olan her şeyi bir arada bulabilecekleri yepyeni bir spor alanı imkanı sunuyoruz. Yürüyüş alanları, basketbol ve futbol sahaları, çocuk oyun parkı ile hem kaliteli vakit geçireceksiniz hem de yeşille iç içe bir spor alanının tadını çıkaracaksınız. "Sosyal Belediyecilik' anlayışıyla hazırladığımız "Taziye Evi" projemizle halkımızın yaşamına dokunacak en acı günlerinde yanlarında olacağız. Derince bölgesinde halkımızın ihtiyacı olan, taziye kabullerini daha rahat yapabilecekleri bir ortama kavuşturmuş olacağız.

Şehrin kalabalığından uzakta, Tahtalı Göleti kıyısında halkımızın günübirlik ve konaklamalı olarak vakit geçirebileceği Ekolojik Köy Projemizi hayata geçireceğiz. Bu proje ile köylülerimiz, ürettiği ürünleri organik satış alanlarında halkımız ile buluşturabilecek. Yapacağımız seminer ve eğitim salonlarından şehir dışından gelen vatandaşlarımız da faydalanabilecek. Özlenen köy hayatı deneyimi yaşayarak farklı bir tatil yapabilecektir. Kocaeli'nin her ilçesinde olan fakat Derince'de olmayan Kocaeli Üniversitesi'ne bağlı Derince Yerleşkesi oluşturulması adına gerekli adımları atacağız.  Evler Mahallesi'nin E-5 bağlantı yolunu çözerek trafik sorununu ortadan kaldıracağız. Engelsiz Toplu Taşıma Durağı projemiz ile engelli vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarını daha rahat bir şekilde kullanmalarını sağlayacağız. En küçük yerleşim birimi olan mahallelerin yönetiminden sorumlu muhtarlar ve mahalle sakinleriyle bir araya gelerek halkın talep ve isteklerini anında karşılayacağız.

Sosyal ilişkilerin güçleneceği bir ortam oluşturmak için her yaştan insana hitap eden etkinlikler ve festivaller gerçekleştireceğiz İnsan odaklı belirlediğimiz çevre düzenlemesi politikası çerçevesinde yaya kaldırımlarını her yaştan vatandaş için daha güvenli ve kullanışlı hale getireceğiz. Vatandaşlarımızın kurban kesme ibadetini daha hijyenik ve kolay gerçekleştirebilecekleri kurban kesim alanları inşa edeceğiz.  Yaşadığımız dünyayı paylaştığımız canlılardan olan hayvanların beslenme, sağlık, barınma gibi temel ihtiyaçlarını gidermek için emek harcayan tüm hayvanseverlerin çalışmalarını daha organize ve rahat yürütebilmeleri için gerekli alanları sağlayacağız.

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN SOSYAL FAALİYETLER

"Ağaç yaşken eğilir." anlayışıyla, geleceğimiz olan çocuklarımızın hayvan ve çevreye duyarlı bir birey olarak yetişmeleri için eğitici ve farkındalık kazandıran sanatsal faaliyet ve yarışmalar düzenleyeceğiz. Halka yakın bir belediyecilik anlayışıyla vatandaşlarımızın istedikleri zaman ulaşabileceği, istek ve şikâyetlerini ileterek sorunlarına çözüm arayabileceğimiz bir danışma hattı oluşturacağız. Vatandaşlarımızı, alıştığı sosyal ortamdan koparmadan ve mağdur etmeden başlatacağımız kentsel dönüşüm projesi ile doğal afetlere dayanıklı binalar inşa edilmesini sağlayarak modern bir Derince inşa edeceğiz. Gerek sağlığı tehdit etmesi gerek görüntü kirliliği sebebiyle çöp konteynerlerini yer altına alınmasını sağlayarak daha temiz sokaklar ve dolayısıyla daha temiz bir Derince için çalışacağız.  Haksız yere uygulanan otopark ücretlerini kaldırarak vatandaşlarımıza ücretsiz otopark alanı sağlayacağız. Derelerin temiz olması ve su taşkınlıklarına sebebiyet vermemesi için gerekli ıslah çalışmalarını yapacağız. Baştacımız yaşlılarımızın ve bakıma muhtaç tüm vatandaşlarımızın kişisel bakımlarını üstlenerek maddi manevi yanlarında olacağız.

KÜLTÜR SANAT KENTİ OLACAĞIZ

Sertf Gökçe beyannamesn açıkladı.  Sanat ve Kültür Sokağı projemizle Derince halkının her yaştan vatandaşımıza hitap eden etkinliklerde buluşmasını sağlayarak sanatın ve kültürün güzelliklerinin yaşantının bir parçası olmasını sağlayacağız, Türk Telekom, İzgaz, Trafik Tescil Şubesi ve Araç Muayene İstasyonu gibi şubelerin açılmasını sağlayarak vatandaşlarımızın ulaşmasını kolaylaştırmak adına müşteri hizmetleri ağını kurduracağız. Her mahalleye fiber internet alt yapısının getirilmesini sağlayacağız. Mahallelerimize kapalı semt pazarları projemiz sayesinde vatandaşlarımızla pazarcılarımızı modern bir ortamda buluşturarak temiz ve kolay bir alışveriş yapılmasını hedefliyoruz. Toplum yararına çalışan tüm sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını kolaylıkla yürütebilmesi için faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri ortak alanlar inşa ederek her türlü destek sağlayacağız. Giderek büyüyen ve gelişen Kocaeli'nin en önemli parçalarından biri olan Derince’mizi, büyümeye karşı hazır hale getirmek adına şehiriçi ulaşımda iyileştirmeler yapacağız ve otopark alanlarını genişleteceğiz Şehirlerarası veya uzun yol tır şoförlüğü yapan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderebileceği ve dinlenebileceği tır parkı inşa edeceğiz. Kocaeli’nin değeri, Derince’mizin kalbinden doğan Çenesuyu markasının tüm Türkiye'ye duyurularak ülke çapında bir değer kazanması için çalışmalar yapacağız.  Çocuklarımızın güzel vakit geçirebileceği ve ebeveynlerinin içi rahat edeceği eğitici ve eğlenceli oyun alanları inşa edeceğiz. Günümüzün en büyük sorunlarından işsizliğe çözüm olabilmesi için özgeçmişlerin toplandığı ortak bir CV havuzu sistemi kurularak ilçemizdeki işverenler ile iş arayan vatandaşlarımızı ortak bir platformda buluşturacağız. Vatandaşlarımızın günlük hayatına huzur ve sakinliği getirmek için her türlü gürültü ve görüntü kirliliğini önleyeceğiz.

SERTİF GÖKÇE KİMDİR

 12 Mart 1972 Ardahan Çalabaş doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 1991 yılından beri Derince’de ikamet ediyor. 1999 yılından beri Kocaeli Barosu’na kayıtlı avukat. 2014-2018 yılları arası iki dönem Kocaeli Barosu Başkanlık görevimi yürüttü. Gökçe, Derince Birlik Spor Kulübü Başkanlığı ve Kocaelispor Kulübü Denetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. 1999-2001 yılları arasında CHP İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliği, 1999-2001 yılları arasında CHP İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliği, 2001-2003 yılları arasında Derince ilçe yönetim kurulu üyeliği ve 2003-2005 yılları arasında ise CHP İl yönetin kurulunda eğitim sekreterliği görevlerinde bulundu. Evli 2 çocuk babası,

DERİNCE BELEDİYESİ MECLİS ÜYESİ ADAYLARI

Ali Haymanalı, Metin Yağız, Hakan Eryürek, Nurcan Acaroğlu Göktaş, M: Nuri Paşa, Erhan Akpınar, Neslihan Gizem Sarıkaya, Yakup Deniz, Yılmaz Filiz, Merve Tüysüz, Mustafa Çalık, Ali Avcı, Zübeyde Güven, Halife Karabulut, Y. Emre Şimşek, Dudu Ceviz, Levent Alpak, Mehmet Turan, Şenay Şengül, Yusuf Giray, İbrahim Türkçakal, Nezahat Sarıçiçek, İsmail Çelik, Murat Zorlusönmez, Zeliha Çelik, Caner Yeni, Muhammet İşçen, Pınar Yazıcıoğlu, R. Özcan Elden, Fatma Çiftçioğlu, Ozan Aşık.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *