Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

40 Gönüllü İle Sahnelerin Tozunu Attırıyorlar

İlimizde 2010 yılında bir grup tiyatro sever tarafından kurulan Alternaif Tiyatro ekibi çıktıkları sahne de büyük begeni toplamaya devam ediyor. Türkiye’de bir benzeri daha bu…

İlimizde  2010 yılında bir grup tiyatro sever tarafından kurulan Alternaif Tiyatro ekibi çıktıkları sahne de büyük begeni toplamaya devam ediyor. 

Türkiye’de bir benzeri daha bulunmayan Altarnetif Tiyatro Skeçleri, kaleme alınan Komedya Shot formatı ayda bir defa seyirciyle buluşuyor. Sahne de seyirciye değişik tecrübeler yaşatan ekip İzmit’te kuruldu günden buyana büyük ilgi görmeye devam ediyor.

TİYATROYA FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI GETİRDİLER

Alternaif Tiyatro tarafından üretilen bir formatı olan ve  Türkiye’de bir benzeri daha bulunmayan Komedya Shot bu Cuma da kapılarını izleyicilerine açıyor. Skeçleri Alternaif Tiyatro yazarları tarafından kaleme alınan Komedya Shot formatı ayda bir defa seyirciyle buluşmaya ve seyirciye değişik tecrübeler yaşatmaya devam ediyor. İçinde, skeçlerin, doğaçlama turların ve değişik bölümlerin bulunduğu Komedya Shot formatı doğaçlama ve metinli tiyatro formlarını aynı sahnede buluşturan bir format. 

339 DEFA SAHNE ALDILAR

Adında da anlaşılacağı üzere alternatif bakış açıları getirmek ve bunu da naif bir şekilde yapmak için kurulmuş bir tiyatro olan  Alternaif Tiyatro, Tiyatro oyunlarına farklı bir bakış sağlarken, kentteki tiyatrolar için alternatif bir mekan olma görevini de üstlenmiş durumda. Hem metinli hem doğaçlama tiyatro dalında sergilemeler yapan Alternif Tiyatro, kendi oluşturduğu doğaçlama gösteri olan “Komedya”yı 22 Mart 2019 itibarıyla 339 defa oynayarak rekora gidiyor . Bünyesinde bulunan 40 gönüllü ile çalışmalarını sürdüren Alternaif Tiyatro, klasik bir altıdan sonra tiyatro türünü İzmit’e taşıyan ve bunu yıllardır sadece tiyatro için yapan İzmit’in yerel bir değeri olmuş durumda. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *