Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Zafer Bayramı'nın Tebriği Valilik'te Yapıldı

Yurdumuzu işgal eden düşman kuvvetlerinin bertaraf edildiği gün olan 30 Ağustosun 101. yıldönümünde Valilik"te tebrik programı düzenlendi.

Zafer Bayramı'nın Tebriği Valilik'te Yapıldı

Yurdumuzu işgal eden düşman kuvvetlerinin bertaraf edildiği gün olan 30 Ağustosun 101. yıldönümünde Valilik"te tebrik programı düzenlendi.

Kurtuluş Savaşı'nın son askeri zaferi olan düşmanların yurttan temizlediği Başkomutanlık Meydan Muharebesinin yıl dönümü tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor. İlimizde de kutlama programı düzenleyen Kocaeli Valiliği öncelikle Kültür Tepesi'nde bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Ardından Valilikten tebrik kabul töreni düzenlendi. Vali Seddar Yavuz, Deniz Egitim ve Garnizon Komutanı Tümamiral Erhan Aydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın tebrikleri kabul ettiği törene; Baro Başkanı Mehmet Gül, siyasi parti il başkanları, askeri erkan katıldı.

YAVUZ: KUTLU BİR MİLLET

Vali Seddar Yavuz, burada yaptığı konuşmada “Herkesin zafer Bayramını içtenlikle kutluyorum. Türkiye Cumhuriyet Devleti’nin kurucusu, Kurtuluş Savaşı’'nın eşsiz Komutanı gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi; rahmet ve şükranla yad ediyorum. Aziz Türk Milleti tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış, hür ve bağımsız yaşamak için bütün bedelli ödemiş, canında vazgeçmiş ama özgürlüğünden bağımsızlığından vazgeçmemiş kutlu bir millettir. Sadece bağımsızlık eşinde koşmamış aynı zamanda hakkın, hukukun peşinden de koşmuş dünyada mazlum ve mağdurların sığınağı olmaya tarih boyunca devam etmiş ve bu yönüyle de dünyada her dönemde bize ihtiyaç duyulan bir millet olduğumuzu da hatırlatmak istiyorum dedi.

‘DÜNDEN DERS ALMALIYIZ’

Sözlerini sürdüren Vali Yavuz, “Bu topraklarda ebediyen hür yaşamak istiyoruz. Onun için de çok çalışmak, dünden ders almak, dün yaptığımız hataları tekrar etmemek ve bir daha bu topraklarda namahrem elin ne mescitlerimize ne de kirli ayaklarını topraklarımıza girmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Bunun için kardeşliğimiz pekiştirmek, gençliğimizi; milli ve manevi değerlerle bezemek ve onları milli şuurlar yetiştirmek ve gerektiğinde de aziz milletimizin ve devletimizin uğruna canlarını feda edebilecek bir arzu, istek ve inançla yetiştirmek gerekiyor. Bizler de bunun için çalışıyoruz. Devletimize hizmet etmiş büyüklerimizi yad ediyoruz. Bildiğiniz gibi ağustos ayları Türk tarihi açısından hep zafer ayıdır. Bize böylesine zaferler kazandıran ecdadımıza minnet borçluyuz” diye konuştu.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *