Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Yılmaz Kaya, Aday Adayı Oldu

Memleketi Iğdır’dan önceki dönemlerde AK Parti’den milletvekili ve belediye başkan aday adayı olan Yılmaz Kaya, Kocaeli’den milletvekili aday adaylık başvurusunu yaptı.

Yılmaz Kaya, Aday Adayı Oldu

Memleketi Iğdır’dan önceki dönemlerde AK Parti’den milletvekili ve belediye başkan aday adayı olan Yılmaz Kaya, Kocaeli’den milletvekili aday adaylık başvurusunu yaptı.

2011 yılında Iğdır Milletvekili aday adayı, 2019 yılında Iğdır Tuzluca Belediye Başkan aday adayı olan Yılmaz Kaya, AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu. Kaya, kalabalık bir destekçi grubuyla aday adaylığını açıklarken açıklamasında; Marmara Iğdır Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Nihat Yıldırım, Iğdır Tuzluca Yaylacı Köyü Derneği Salih Günal, Iğdır Tuzluca Badıllı Derneği Başkanı Hicaz Adsız, Iğdır İl Derneği Başkanı Selahattin Adıgüzel, Iğdır Tuzluca Çevre Köyleri başkanı Oktay Varol, İstanbul Aydos Iğdırlılar Derneği Başkanı Murat Korkunç, Iğdır Tuzluca İl ve İlçe Dernekleri Başkanı Kahraman Aydemir de hazır bulundu.

‘DAVAMIZDAN VAZGEÇMEDİK’

Aday adaylık başvurusu sonrası açıklama yapan AK Parti Milletvekili aday adayı Yılmaz Kaya, “Önce vatan ve milletim diyerek Türkiye’nin ikinci yüzyılı olan dönemde genel seçimlerde bu kutsal göreve aday oldum. Her alanda desteğinizi istiyorum. 15 yıldır AK Parti içinde aktif siyaset yaptık bağımızı hiç koparmadım. Hiçbir zaman partimizi değiştirmek, davamızdan vazgeçmedik. Her daim çıtamızı yükselttik. Çıktığımız bu yolda Cenabı- Allah bizleri utandırmasın, bizleri mahcup etmesin inşallah” ifadelerini kullandı.

YILMAZ KAYA KİMDİR?

1986 Iğdır doğumlu. İrlanda Dublin Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2008 yılında beri AK Parti teşkilatlarının içinde. 2011 Iğdır Milletvekili aday adayı oldu. 2019’da Iğdır Tuzluca Belediye Başkan aday adayı oldu. 2 çocuk babası olan Kaya, 13 yıldır Gebze’de ikamet ediyor. Kaya ayrıca Marmara Dernekler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *