Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Yıldırım; Ülken İçin Ben De Varım

Demokratik Sol parti (DSP) İzmit Belediye Başkan Adayı Hülya Yıldırım; yaptığı basın açıklamasında İzmit’te sadece 2 kadın aday varmış gibi bir algı yaratılmaya çalışıldığın…

Demokratik Sol parti (DSP) İzmit Belediye Başkan Adayı Hülya Yıldırım; yaptığı basın açıklamasında İzmit’te sadece 2 kadın aday varmış gibi bir algı yaratılmaya çalışıldığını söyleyerek, “Ülken İçin Ben de varım” dedi.

Demokratik Sol parti (DSP) İzmit Belediye Başkan Adayı Hülya Yıldırım basın mensupları ile bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu. Basın açıklaması Kahve Aşkına isimli mekânda gerçekleşti. Basın açıklamasına yeni atanan İzmit İlçe Başkanı Ömer Karakaya’da katıldı.

GÜCÜMÜZÜ BİLİYORSUNUZ

DSP İzmit Belediye Başkan Adayı Hülya Yıldırım yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “Evet bir yola çıktık, zor ve engebeli bir yol. Seçimler biliyorsunuz ekonomik büyük güç gerektiren işlerdir. Hepiniz beni tanıyorsunuz, gücümü biliyorsunuz. İzmit İlçe Belediye Başkanlığında üç kadın aday bir erkek adayla dört aday yarışıyor ya da yarışacak ama sanki iki aday yarışıyor ve onlardan başka seçimde bende varım diyen yokmuş gibi bir algı var. Ama şunu bilmenizi istiyorum bende varım. İzmit için, kentim, ülkem için ben de varım. Demokratik Sol Parti’de var. Üzerine basarak söylüyorum varız ve var olacağız. Başarı inanmaktır biliyorsunuz. Ben halkım için halktan biri olarak inanarak başladım bu işe. Önce partime inandım sonra partimdeki abilerim ablalarım kardeşlerim eşim dostum etrafımdaki herkese inandım. Esnafıma işçime iş yapan herkese inandım. Çünkü birlikte yol yürüyeceğiz, birlikte başaracak birlikte yöneteceğiz bu kenti.

SOL YAPI SOL SEÇMENE KARŞILIK VERMEMİŞTİR

Biz biliyorsunuz ittifaklarla da yokuz. Biz ittifakımızı halkla yaptık, halkımızla birlikte yola çıktık. 1999 Genel seçimlerine giren sol partilerin oyları %33, 2002 yılında DSP’ye yapılan ayak oyunları ve bugün ‘bizi bölüyorsunuz’ diyen siyasi yapının yaptığı transferlerle içi boşaltılarak giden 2002 seçimlerinde sol oyları %26’lara gerilemiştir. 1999 seçimlerinde %84 olan sandığa gitme oranı 2002 seçimlerinde %79’lara, mecliste baraja takılan partilerden dolayı temsil oranı %60ların altına gerilemiştir. Meclise giren tek sol parti görünümündeki siyasi oluşumun 2002 seçimlerindeki oy oranı %19 kalmış, baraja takılan diğer sol oyların toplamı %9’larda kalmıştır. Bu veriler bize sol partinin sol oyları toparlamadığını göstermiştir. 2002 seçimlerinde yaşanan kırılmadan sonra yapılan tüm yerel genel ve halk oylamalarında ülkesini seven cumhuriyetçi, demokrat, laik kesim tüm desteğine rağmen mevcut sol yapı sol seçmene karşılık vermemiştir. Ülkenin karanlığa giden yolunu aydınlatmamıştır.

OYLARI BÖLMEK DEĞİL, GERİ ALMAK

Ülkenin bu karanlıktan çıkmasının yolu alternatif bir sol partidir. Bizim derdimiz sol oyları bölmek değildir. Bizim derdimiz partimizin oylarını geri almaktır. Sizin derdiniz oylarınız bölünmesin, koltuklarınız gitmesin, bizim derdimiz vatan bölünmesin. Yıllarca yürütülen algı operasyonlarıyla Demokratik Sol Parti’yi yok göstermeye çalışan egemen çevrelere direndik, varoluş gerekçemizi hiçbir zaman unutmadık. Atatürk’ün hedef gösterdiği gelişmiş medeniyetler seviyesine ulaşma ilkesinden asla vazgeçmedik ve tam bağımsız Türkiye yolundan sapmamış Demokratik Solcular ve Ecevitçiler olarak onurlu ve gururluyuz. Uyduruk gerekçelerle seçimlerden uzak tutulduk ve yine de başımızı öne eğmedik, yılmadık, usanmadık. Yerel yönetimler seçimlerine şurada 32 günümüz kaldı, karşımızda ittifak kurmuş partiler ve ekonomik gücünü kullanacak adaylar var. Evet, bizim gücümüz Demokratik Sol partinin gücü. İzmit belediye başkan adayı olarak ben gücümü önce halktan alıyorum, çünkü ben onlardan halktan biriyim.

DEMOKRASİYİ KORUYUP KOLLAMAK İÇİN VARIZ

Benim de herkes gibi ekonomik sıkıntılarım var ama o bahsettikleri gibi bizi destekleyen pazarlıklar yaptığımız onların projesi olduğumuz insanlar yok. Halkımız; aşağılanmaktan, kavgadan, inandıkları doğrudan vazgeçirilmeye uğraşılmaktan, sürekli bir dikta zihniyetten yoruldu. İşinize bakın artık, bırakın halkla ittifak yapan halkı için mücadele veren ve inanan insanları ezmeyi. Ben inandım, partim partililerim bana inandı. Bu yola çıktım, siz ne yaparsanız yapın yolumdan dönmeyeceğim. Hepiniz çok iyi biliyorsunuz ki Hülya Yıldırım inançlıdır, gerçek demokratik solcudur, bir oyunun bir projenin parçası olmaz. DSP, çoğulcu demokrasiye inanların partisidir. DSP, dün olduğu gibi bugünde dimdik ayakta. Demokrasiyi koruyup kollamak için varız. Elimizden geldiğince her il ve ilçede aday çıkarmaya çalıştık.

ARTIK YOK SAYMAYI BIRAKIN

Nereden buluyorlar bu parayı diyenleriniz oldu. Seçim çalışmalarının masraflarını, tüm arkadaşlarım bir şeylerden kısarak bir şeyleri öteleyerek neler yapabiliriz diye kafa yoruyor. Bakın arkanızda her türlü gücünüz var para, koltuk, devlet ama benim yok. Halkla tek tek dokunarak, el ele vererek projelerimizi anlatarak İzmit için neler yapabileceğimizi tartışarak din, dil, ırk ayırmadan, sevgi ve saygıyla bir şeyleri nasıl çözerim diye düşünerek, İzmit’e doğru yapılanlara teşekkür edip, yanlış yapılan ve yapılmayanları konuşarak çözmeye, İzmit halkından, Lazından, Gürcüsünden, Manavından, Romanından, Kürtünden, Türkünden vesaire onların dilinden sıkıntısından derdinden anlayan, ayrım yapmayan biri olarak oy istiyorum. Artık yok saymayı bırakın. Demokratik Sol Parti var. İzmit ilçe var. Sevgi ve saygı ile onurlu, gururlu mücadeledeyim kazanacağım.”

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *