Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Yıldırım: Potansiyel Aday Adayıyım

Yıldırım: Potansiyel Aday Adayıyım

Gölcük Belediyesi tarafından bu yıl 5'ncisi düzenlenecek olan Büyük Doğu ve Necip Fazıl Kısakürek Sempozyumunda konuşan Ali Yıldırım  Sezer, “İlçemizin adının sanat, kültür ve spor gibi faaliyetlerle duyulması istiyoruz diyerek yerel seçimler de kendisinin potansiyel belediye başkan aday adayı olduğunu" söyledi.

Gölcük, Örcün Sultan Kafe’de düzenlenen tanıtım programında Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Kaymakamı Müfit Gültekin, Belediye başkan yardımcıları Fikret Ormancıoğlu ve Ahmet Karadağ, Gölcük Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ayşe Tuba Sarıgül ile yerel ve ulusal basın temsilcileri katıldı. Başkan Sezer  arkadaşlarla konuştuk. Dedik ki ne yapalım? Tekrardan devam edelim. Yoksa başka bir şey mi yapalım? Sonraki sene İstiklal Marş 100. senesiydi. Biz de dedik ki bu konuyla alakalı olarak Mehmet Akif Ersoy Sırat-ı Müstakim Şehmuz Reşat sempozyumunu yapalım. O da gene anlamlı bir tarihe denk geldi. Bir sonraki sene Kurtuluş Savaşı'nı destekleyen en önemli yayın dergah mecmuasıdır. Bunun da yayın hayatına çıkışının 100. yılıydı. Bu 100. yıl nedeniyle de dergah mecmuasının yayınını gerçekleştirdik. Dolasıyla baktığımız zaman Türk kültür ve edebiyatında önemli 5 tane derginin sempozyumu yapılmış olacak. Dar bir bütçeyle büyük bir başarı elde ediliyor. Edebiyat sempozyumunun hayırlara vesile olmasını istiyorum.” dedi.

TEK GÜNÜMÜZÜ BİLE BOŞ GEÇİRMEDİK 

Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Büyük Doğu ve Necip Fazıl Kısa kürek Sempozyumu öncesinde merak edilen soruları da cevapladı. AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen'in de belediye başkan aday adaylığı istifa etmesiyle ilgili sorulara cevap veren başkan Sezer, şunları söyledi: " İlçe Başkanımız la 4 yıl beraber çalıştık, güzel işler yaptığımızı düşünüyorum. İlçe başkanımızın belediye başkan aday adayı olması son derece doğaldır. Bana da kendisi aday adayı olacağını söyledi, bende olgunlukla karşıladım. Göreve geldiğimizden bugüne kadar zaman çok çabuk geçti. ⁸Kamuoyu ve yerel yönetimler ilgili kitapçığımız vardı. Orada da yazdığı gibi tek günümüzü bile boş geçirmedik dedi. 

POTANSİYEL ADAYIM

Sezer;  Süreç başlamadığı için konuşmak için çok erken. Mevcut belediye başkanı da şuanki süreçte potansiyel adaydır. Mevcut belediye başkanı olarak bende şuan için belediye başkan aday adayıyım." dedi. Aralarında teşkilatlanma ilgili herhangi bir sorun olup olmadığı sorular üzerine Sezer," Benim teşkilatlanla aram iyi ama herkes herkesle can ciğer olacak diye bir şey yok. Anketler iyi olurken bunu ben iyi sahaya çıktığımızda her gün en az 2-3 bin kişiyle oluyoruz. O desteği aldığımızın çoğunluğu zaten bizim partilimiz. Yekun olarak teşkilatlanma ilgili benim sonucum pozitif hem de çok pozitif" 

İYİ BİR ŞEY OLDUĞUNDA VATANDAŞ DESTEKLİYOR

Gölcük'teki kentsel dönüşüm programına katılan ve bakanın kendisinden övgüyle bahsedilmesinin sorulması üzerine Balkan Sezer, "Gölcük'te şuan yapılan kentsel dönüşümü devletimizle birlikte yapıyoruz. Yoksa kentsel dönüşüm projesi zarar eden bir proje. Burada bu kentsel dönüşümü merkezde ve Maral depreminin ardından yapılmasının anlamı büyük. Üzülmeye gerek yok, Gölcük örneği var toparlanma gerçekleşiyor. İyi bir şey olduğunda vatandaş bunu destekliyor. İyi bir şey olduğunda siyasete bakılmadan destek veriyor. Biz sahada sürekli vatandaşla birlikteyiz. Her hafta en az iki kez Ankara'da gidiyorum. Gölcük önümüzdeki günlerde 53 dönümlük yeşil alana kavuşacak. Kentsel dönüşümden daha fazla memnuniyet getireceğine inanıyorum" şeklinde konuştu.

TARİHİMİZE ÖNEMLİ BİR AKIM

Başkan Sezer’den sonra söz alan Gölcük Kaymakamı Müfit Gültekin ise şunları söyledi, “ Kültür sanat ve spor dallarıyla aktif ve ciddi ilgilenmesi beni çok sevindirdi. Belediye deyince aklınıza hep basit anlamda çöp toplamak geliyor. Son dönemde bu konuda sosyal belediyecilik dediğimiz kavram gelişti. Ben sosyal belediyeciliğin Gölcük'te çok gelişmiş gördüm. Benim Gölcük ilçesinde bugün dördüncü günüm. Başkan Bey'le sabahleyin bir okul ziyareti yaptık. Sağ olsun daha sonrasında Kaymakam Bey böyle bir basın toplantısı yapacağız. Gelir misin? Benim meslek hayatım boyunca bir adetim var. Davet edildiğim yere erilmem, davet edilmediğim yerde görünmem. Kim beni bir yere davet ediyorsa oraya kendimi mecbur hissediyorum. Beş dakika dahi olsa uğrarım mutlaka. O vesileyle geldim, sizlerle tanıştım. İnşallah bu yapılacak sempozyum bizim tarihimize önemli bir akım. İnşallah çok faydalı olur. Başta ilçemizin kültür sanat etkinliğine bin kat daha değer daha katar.” dedi.

ÖNEMLİ İSİMLER KATILACAK

Gölcük Kaymakamı Müfit Gültekin sonra konuşan Gölcük doğumlu Kırklareli Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ali Kurt “ Bu yıl sempozyumumuz daha çok şair, yazar romancıyı tercih edecek. Bu konuda öne çıkmış temarüz etmiş insanların katılımıyla gerçekleşecek. Necip Fazıl gibi çok yönlü bir şahsiyet yani düşünür mütefekkir tarafı tabii en büyük şair oluşu. Türk tiyatrosunun çok önemli bir tiyatro yazarı olması yine Türk hikayeciliği deyince hemen akla ilk gelen isimlerden olması, bir romancı olması. Hepsi dolu bir şahsiyetler. Öyle olunca biz sadece akademik açıdan yılın Büyük Doğu Dergisi'ni merkeze odağı almak yerine biraz da sanatçı gözünden Necip Fazıl’ı alalım ve farklı bir konseptle bunu gerçekleştirelim dedik. Katılımcılar arasında göreceğiniz hocalarımız yani önünde unvan olarak profesör veya doçent veya doktor yazanların çoğu da yine şair, romancı, hikayeci, yazar olarak bilinen ve öyle temayüz etmiş de insanlar onun yanında bir de Necip Fazıl'ın felsefe tasavvuf felsefesi çok öne çıkıyor. Dolayısıyla bu yıl mesela özellikle bir oturum sadece felsefe hocalarından oluşuyor. Bütün Gölcük halkının ve Kocaeli bölgesinde konunun ilgililerini sempozyumumuza bekliyoruz.”

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *