Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Yesevi Hareketi’nden Şehit Ailelerine Destek Kahvaltısı

Yesevi Hareketi Kocaeli Başkanlığı, Azerbaycan Bakü’deki şehit ailelerine destek amaçlı kahvaltı düzenledi. Kahvaltıya Yesevi Hareketi Genel Başkanı Mahmut Cömert de katıldı.

Yesevi Hareketi’nden Şehit Ailelerine Destek Kahvaltısı

Yesevi Hareketi Kocaeli Başkanlığı, Azerbaycan Bakü’deki şehit ailelerine destek amaçlı kahvaltı düzenledi. Kahvaltıya Yesevi Hareketi Genel Başkanı Mahmut Cömert de katıldı.

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Ayşegül Babacan, İYİ Parti İzmit İlçe eski Başkanı Pelin Coştur Filiz,  Kocaeli Erzurumlular Vakfı Başkanı Ahmet Önal, Erzurum Dernekler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı İlhan Önal, Yesevi Hareketi Genel Başkanı Mahmut Cömert, Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Yazar Yavuz Han, Milli Yol Partisi İl Başkanı Recep Süslü, Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Nihat Yıldız, AK Parti Körfez İlçe Başkan Yardımcısı Erdal Durmuş, AK Parti Başiskeleİlçe Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Acar, KEDFE Kadın Kolları Başkanı Canan Soylu, Kocaeli Tokatlılar Başkanı Turan Şahin, Devleti Aliyye Ocakları Kocaeli İl Başkanı Hasan Bademli, Körfez Erzurumlular Derneği Başkan Yardımcısı Mahmut Atıcı ve üyeler katıldı. Program sonunda Yesevi Hareketinde yer alıp çalışmalara destek verenlere plaket takdim edildi.

ETA TEŞEKKÜR ETTİ

Yesevi Hareketi Kocaeli İl Başkanı Zülküf Eta, “Yesevi Hareketi olarak en son Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 45 öğrencimiz, giydirdik. İki devlet tek millet diyoruz. Can Azerbaycan. Bugünkü etkinliğimiz ile burada elde edilen gelirlerle inşallah Bakü’deki şehit kardeşlerimizin ailelerine destek olacağız. Rabbim sizden razı olsun. Hoş geldiniz, ayağınıza sağlık” ifadelerini kullandı. Başkan Zülküf Eta’nın konuşmasının ardından Yesevi Hareketinin Kocaeli’deki çalışmalarımız, genel merkezin çalışmaları katılımcılara sunum şeklinde aktarıldı.

‘HEPİMİZ KARDEŞİZ’

Yesevi Hareketi Genel Başkanı Mahmut Cömert ise “Bizlerde hiçbir zaman katı bir teşkilat hiyerarşi olmadı. Tabi kurumsal kimliğin oturması açısında tanımlanmış görev ve yetkilerimiz var. Ama bunun dışında hepimiz kardeşiz. Güzel insanlar olup insanlara güzellikleri anlatabilme davasının içerisindeyiz. Bizi bugün burada bir araya getiren Yüce Yaradana şükürler olsun. Kocaeli Yesevi Hareketi ve kıymetli başkanımız Zülküf Eta’ya, yönetimine teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki faaliyetlerinde onlara daha büyük destekler vereceğimize inanıyoruz. Programa katılan siz değerli misafirlere, gönüldaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

‘BAYRAĞIMIZI DAHA DA YÜKSELTECEĞİZ’

Sözlerini sürdüren Cömert ise “Bundan sonraki faaliyetlerinde inşallah büyük hayaller kurup bu hayallerin peşinden gidecek olan sizlere teşekkür ediyorum. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi daim eylesin. İnşallah bayrağın düştüğü bu topraklarda ki bayrak düştüğü yerden kalkacaktır tekrar dünyaya nizam verecek, huzuru ve adaleti sağlayacak olan al bayrağımızı bu hayaller ve ideallerde yükselteceğiz. Bayrağın; hem yurdumuzun her köşesinde hem de dünyanın her yerinde yükseltmeyi Rabbim bize nasip etsin. Üzerimize düşen davayı hak ettiği yere getirmektir. Bu pazar sabahı buraya gelen tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu. Konuşmaların ardından hatıra fotoğrafı çektirildi. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
4 kişiden 4 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *