Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Yeniden Refah Partisi'nde Tarihi Kongre

Yeniden Refah Partisi 2. Olağan büyük kongresini Ankara Arena kapalı spor salonunda gerçekleştirdi. Partinin kongresine rekor sayıda vatandaş katıldı. Ankara emniyetinden yapılan açıklamaya göre kongreye 83 binden fazla vatandaş katıldı.

Yeniden Refah Partisi 2. Olağan büyük kongresini Ankara Arena kapalı spor salonunda gerçekleştirdi.

Partinin kongresine rekor sayıda vatandaş katıldı. Ankara emniyetinden yapılan açıklamaya göre kongreye 83 binden fazla vatandaş katıldı.

GENİŞ KATILIM

Partinin hafta sonu yapılan kongresi sonrasında Kocaeli il yönetim kurulu bu akşam toplandı. Toplantıda kongre öncesinde yapılan çalışmalar masaya yatırıldı. Kongrenin yansımaları değerlendirildi.

4 BİN KİŞİYİ ANKARA'YA TAŞIDI

Yapılan açıklamalara göre Kocaeli il teşkilatı onlarca otobüs ile yaklaşık 4.000 kişiyi Ankara’ ya taşıdı. Cumhuriyet tarihinin en büyük siyasi parti kongresin Ankara’ da çok renkli görüntülerin oluşmasına neden oldu. Kongreye katılan kalabalık salonun içini hınca hınç doldurdu. Salonun dışında da salonun içindeki insan sayısından çok daha fazla insan vardı.

MKYK DA ÇOK SAYIDA KOCAELİ’Lİ VAR

Kongrede seçilen listede Kocaeli il teşkilatı güçlü bir şekilde temsil edildi. Kocaeli il başkanı Mehmet Aras parti MKYK sına seçilen tek il başkanı olurken, yardımcısı Ahmet Emre Aydın’ da MKYK listesine girmeyi başardı. Partinin MKYK sına seçilen diğer isimler ise Kocaeli il yönetim kurulu üyesi Süleyman Kabaca ve genel merkez teşkilat komisyonu üyesi Mustafa Sezgin oldu.

GEBZELİLERİN SEVDİĞİ İSİM

MKYK ya yeni seçilen Ahmet Emre Aydın dış ilişkilerden sorumlu il başkan yardımcılığı görevini yürütüyordu. İleri düzeyde ingilizce bilen Aydın, Başiskele ilçesinde oturuyor. Gebze’ de ikamet eden Mustafa Sezgin, bir dönem Kocaeli il gençlik kolları başkanlığını da yürüttü. MKYK ya seçilen Süleyman Kabaca da bir Gebzeli, Mollafenari de oturan Kabaca Gebzelilerin sevdiği bir isim.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *