Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Yeni Müfredata Tepkiler Sürüyor

Eğitim İş Kocaeli Şubesi, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli yeni müfredat taslağının geri çekilmesi için imza kampanyası başlattı.

Yeni Müfredata Tepkiler Sürüyor

Eğitim İş Kocaeli Şubesi, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli yeni müfredat taslağının geri çekilmesi için imza kampanyası başlattı.

Milli Eğitim Bakanlığının taslak olarak kamuoyuna sunduğu Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli yeni müfredat taslağına tepkiler sürüyor. Eğitim İş Kocaeli Şubesi, bu kapsamda Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli yeni müfredat taslağının geri çekilmesi üzerine imza kampanyası başlattı. Yürüyüş Yolu Beledoyr İş Hanı önünde stant kuran Eğitim İş Kocaeli Şubesi, vatandaşlardan bu konuda destek bekliyor. Müfredatın çağdışı eğitim manifestosu, ihtiyaç analizinin yapılmaması, öğretim programının uygulanabilir olmamasının yanı sıra Cumhuriyet değerleri, Atatürk, bilim, sanat ve felsefe gibi alanlarda eksik kaldığını belirterek eleştiren Eğitim İş Kocaeli Şubesi, imza kampanyası ile taslağın geri çekilmesini amaçlıyor.

MUTLU: LAİK VE BİLİMSEL EĞİTİME KARŞI

Belediye İş Hanı önünde kurulan stantta Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı Sabri Mutlu, konuyla ilgili açıklama yaparak Bildiğiniz gibi Meb Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli adı altında müfredat değişikliğine gidiyor. Bu müfredat değişikliği aslında laik ve bilimsel eğitimi dışlayan doğmaların ağırlıklı olarak yer aldığı bir eğitim sistemi geliyor. Bu nedenle Eğitim İş bunun karşısında. Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli içwrisinde Bilimsel temelelrinden uzak, evrim tersini yok sayan, laiklik veya yurttaşlık kavramlarının çıkarıldığı bir eğitim modeline dönüştürülmesi çalışıyor. Bunun için Türkiye Yüzyılı modelinin çıkmaması icinmucadele ediyoruz. Şu an öğrermen arkadaşlarımız aracılığıyla tüm okullarımızda da imza topluyoruz. Kampanyamız dün başladı. Bugün akşama kadar imza kampanyasını sonlandırıp Çarşamba günü de Milli Eğitim Bakanlığına telsim edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *