Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Yaşlık; Makam Basmayı Bırakıp Sendikacılık Yapın

EBS 1 Nolu Şube Başkanı Yaşlık, Türk Eğitim Sen’in Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Sergülen Kurt’a yaptıkları eylemi kınadı. Yaşlık “Bu yapıyı, makamları basmak y…

Yaşlık; Makam Basmayı Bırakıp Sendikacılık Yapın

EBS 1 Nolu Şube Başkanı Yaşlık, Türk Eğitim Sen’in Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Sergülen Kurt’a yaptıkları eylemi kınadı. Yaşlık “Makamları basmak yerine sendikacılık yapın işinize bakın ” açıklamasında bulundu. 

Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Şahin Yaşlık, şube binasında üyelerle birlikte açıklama yaptı. Açıklamada Türk Eğitim Sen’in küçük çaplı protestosunu makam basmak olarak değerlendiren Yaşlık, “. Müfterilere, küfürbazlara, sendikacılığı ayağa düşürenlere inat çalışmaya, kazanım üretmeye devam edeceğiz. Yalanın, iftiranın, hakaretin ve küfürün, etkisiz ve yetkisiz sendikamsı yapıların yöneticileri tarafından yegâne söylem hâline getirildiği, sendikacılığın ayağa düşürüldüğü utanç dolu bir dönemde yaşıyoruz. Gün geçmiyor ki sosyal medyanın esir aldığı zihinlerde yalan ve iftira siyasetinin revaç bulduğunu gören hazımsız müfteriler üzerimize yeni bir çamur, yeni bir iftira atmasın. Bu sendikanın eylemleri ile hukuk yollarını kullanarak mücadele edeceğiz” dedi.

‘ZAMANIMIZI ÇALIYORLAR’

Yaşlık, “Siyasi iktidara kur yapmaktan ve yetkili sendikaya iftira atmaktan sendikacılığa vakit ayıramayan daha doğrusu çamur atmayı, kara çalmayı sendikacılık sanan bir yapının Kocaeli’deki yöneticisi, üyelerimizin ve eğitim çalışanlarının hakları için sarf ettiğimiz değerli zamanımızdan çalarak bizi yine bir iftiraya cevap vermeye, yine bir pespayeliği ifşa etmeye, yine bir seviyesizliği doğrultmaya mecbur bırakmıştır. Kendi yalanlarına kendi inanıp bir de bunun üzerine açıklama kaleme alacak kadar sığ bir zihniyet, bir eğitimcinin ilçe millî eğitim müdürü olarak atanmasına karşı çıkıyor. Gerekçe ise sendikamız üyesi ve yöneticisi olması” diye konuştu.

‘NEDEN RAHATSIZSINIZ?’

“Hukuka ve kanuna uygun olan bir atamaya karşı çıkmaları, bir sendikacının ilçe millî eğitim müdürü olması mı yoksa bir Eğitim-Bir-Senlinin müdür olması mı?” diyen Yaşlık sözlerini şöyle sürdürdü: “Hazımsızlıklarının ve rahatsızlıklarının nedenini sendika üye sayılarından rahatlıkla görebildiğimiz bu müfteri takımı, bakanların makam arabalarının bagajlarında sendika üyelik formlarıyla dolaştıkları günleri çok çabuk unutmuş olacak ki bugün utanmadan liyakat ve ehliyet sözlerini ağızlarına alabiliyorlar. Nedir sizleri rahatsız eden? Karşı çıktığınız atamalardan bir tekinde bile eğitim ve öğretim hassasiyetiniz yok! Karşı çıktığınız tek bir atamada bile ‘bu insan bu makam için gerekli eğitim ve tecrübeye sahip değildir’ diyemiyorsunuz.”

‘EĞİTİMLE İLGİLİ KAYGINIZ YOK’

Konuşmasını sürdüren Yaşlık, “Çünkü bu yönde zerre kadar kaygınız yok. Çünkü derdiniz, ülkenin eğitim sistemi, öğrenciler, eğitim çalışanları, öğretmenler değil. Derdiniz, siyasal iktidara yamanmakla muhalif sendikacı gibi görünmek arasındaki tutarsızlıktan kaynaklı travmayla baş edebilmek. Geçmişte darbecilere ev sahipliği yapanların, darbeci zihniyetten aldığı talimatlarla sokakları ısıtmaya çalışanların, 17/25 Aralık’ta FETÖ payandası sendikayla önlük giyip kol kola girenlerin, milletin ihtiyacının olduğu hiçbir dönemde milletin aradığı adreste hiçbir zaman bulunmayanların, devletin adını kullanarak makam gasp etmeye çalışmaları, bozuk sicillerinin bir tezahürüdür. Siyasi partilere karşı karnı yumuşak olanların, sendikalara ve eğitimcilere karşı kabadayılık yapması sirkteki cambazlıktır” dedi.

‘ALDIRMIYORUZ!’

Yaşlık, “Başlarının bağlı olduğu yerden talimat aldıklarında sus pus olduklarını, ne için kime boyun eğdiklerini bütün eğitim çalışanları biliyor. Dünü herkesçe malum olan bir yapının kabadayılık gösterileri, kendi acizlikleri, içinde boğuldukları kinleri, içinden çıkamadıkları kendi karanlıklarıdır. Kendi konfederasyonlarının eski genel başkanının ağzından bir siyasi partiyle ilişkilerini “baba-oğul” olarak lanse etmekten geri kalmayanların, kendi karanlık zihinlerinde kurdukları örgütler, komplolar, ilişki ağları, yalanlar ve hezeyanlar üzerinden sırf sendikamız yöneticisi olduğu için, başarılı bir eğitimcinin ilçe millî eğitim müdürü olarak atanmasına karşı çirkefliklerine, yaygaralarına ve feveranlarına aldırmıyoruz, aldırmayacağız” dedi.

‘MAFYAVARİ HAREKETLER’

Yapılanlarla ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını da ifade eden Yaşlık, “Müfterilere, hakaret ve küfürden başka söz bilmeyenlere, sendikacılığı ayağa düşürenlere inat, eğitimcilerin ve çalışanların yanında olmaya, sadece ama sadece sendikacılık yapmaya devam edeceğiz. Bu sendikamsı yapı, yıllarca bu ülkede yetkili sendika oldu. Bu dönemde hiçbir kazanım elde edemediler. Keşke sendikacılık yapsalar da ortaya koyamadıkları sendikacılığı anlatsalar. Bu yapıyı, eğitim çalışanlarına hakaret etmek, tehdit etmek muhbirlik yapmak, makamları basmak yerine sendikacılık yapmaya davet ediyorum. Biz biliyoruz ki bu sendikanın içinde bulunan kıymetli eğitim çalışanları da en az bizim kadar bu mafyavari hareketlerine karşı tepki içindedirler” dedi.

İSTİFAYA DAVET ETTİ

Yaşlık son olarak “Buradan eğitim camiamıza sesleniyorum; diyorum ki her fırsatta eğitim camiasına sendikal duruşlarından dolayı hakaret eden bu sendikamsı yapıdan desteklerini çekmeye, istifa etmeye çağırıyorum. Bu yapıya en güzel cevap sizlerin tepkisi olacaktır. Bu eylemi yapanlar kamu görevlileri devletin kamu çalışanına yapılan işgal hareketidir. Zaten ilçe milli eğitim müdürümüz, savcılığa suç duyurusunda bulundu. İdari soruşturmanın takipçisi olacağız. Buna asla müsaade etmeyeceğiz. Sayın valimize de bu işin takipçisi olduğunu söyledik. Bu arkadaşların yaptığı çizmeyi, haddi aşmıştır. Bu arkadaşlarla edebimiz ve terbiyemiz çerçevesinde hukuki yollarla mücadele edeceğiz. Bu kadar büyük ahlaksızlık ilk defa gördük. Kendi sendika üyelerinden de büyük tepki geldi onlara” dedi. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *