Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Veliahmet’in Delegeleri Belirlendi

CHP İzmit’te başlayan mahalle delege seçimleri sürüyor. Veliahmet Mahallesindeki delege seçimleri de tek liste ile bugün itibariyle tamamlandı. CHP’de büyük kongre öncesi delege seçimleri geçtiğimiz günlerde başlamıştı.

Veliahmet’in Delegeleri Belirlendi

CHP İzmit’te başlayan mahalle delege seçimleri sürüyor. Veliahmet Mahallesindeki delege seçimleri de tek liste ile bugün itibariyle tamamlandı.

CHP’de büyük kongre öncesi delege seçimleri geçtiğimiz günlerde başlamıştı. İzmit Akçakoca Mahallesinde başlayan seçimler, bugün Veliahmet Mahallesi ile devam etti. Veliahmet Mahallesi için 4 delege seçilecek. Veliahmet Mahallesindeki 96 üye kullanarak 4 delegeyi belirleyecek. Akçakoca, Tepecik, Gündoğdu, Gültepe ve Çukurbağ Mahallelerinde tamamlanan seçimler de dahil bu hafta 22 mahallede delege seçimleri tamamlanmış olacak. Veliahmet Mahallesi için kurulan sandıklarda Güliz Cop, Ahmet Kavaz, Raif Bilgili, Cemal Dolanbay delege seçildi.

BU HAFTA 22 MAHALLE’DE SEÇİM VAR

Cumhuriyet Halk Partisinde genel seçimler ve cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarının ardından büyük kurultay için geri sayım başladı. Mahalle delege seçimleri ile başlayan kurultay hazırlığında bu hafta İzmit’te 22 mahallenin seçimi tamamlanacak. 15 Haziran'da üye listeleri askıya çıkmış ve 21 Haziran’a kadar askıda kalmıştı. Listeye itirazların da tamamlanmasının ardından 3 Temmuz Pazartesi günü başlayan mahalle delege seçimleri, sürüyor. 12 ilçe 472 mahalledeki üyeler, ilçe kongrelerinde oy kullanacak olan delegeleri belirleyecek.

İZMİT’TE 401 DELEGE

Öte yandan 472 mahallede 25 bin 968 üyenin delege seçimlerinde oy kullanma hakkı bulunuyor. Seçimler, 12 ilçede 30 Temmuz’a kadar devam edecek. Seçim süreci içerisinde itirazlar önce ilçe yönetim kuruluna ardından da il yönetim kuruluna yapılacak. 5 Ağustos’tan itibaren ise ilçe kongreleri için takvim süreci işlemeye başlayacak. 102 mahallesi bulunan İzmit’te oluşturulan takvim kapsamında toplam 401 delege bulunuyor. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *