Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Vali Yavuz’dan İzmit'in Düşman İşgalinden Kurtuluş Yıl Dönümü Mesajı

Kocaeli Valisi SSeddar Yavuz İzmit’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun Yıldönümü münasebetiyle ilgili bir mesaj yayımladı.

Vali Yavuz’dan İzmit'in Düşman İşgalinden Kurtuluş Yıl Dönümü Mesajı

Kocaeli Valisi SSeddar Yavuz İzmit’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun Yıldönümü münasebetiyle ilgili bir mesaj yayımladı. Yavuz mesajında şu ifadelere yer verdi;

Tarihin her döneminde coğrafi ve stratejik konumuyla önemli bir kent olan İzmit’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. Yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

Kurtuluş Savaşı’nda tarihin en zor dönemlerinden birini yaşayan aziz milletimiz, ordusuyla tek yürek, tek vücut olmanın verdiği güçle eşine az rastlanır bir kahramanlık örneği sergileyerek, hürriyetine sahip çıkmış ve ülkemizin her köşesinde şanlı bayrağımızı dalgalandırmıştır. Bu destan, birlik ve beraberlik ile kardeşlik duygularıyla kenetlenen bir milletin, her türlü yokluk ve zorluklar karşısında bile neler yapabileceğinin en güzel kanıtıdır.

Ne mutlu ki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlatılan milli mücadelenin başarıya ulaşmasıyla, Anadolu’nun her karış toprağı gibi İzmit’te yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur.

Bugün Türkiye’nin en güzel bölgelerinin birinde güven ve huzur içinde yaşıyorsak bunu, vatanını canlarından üstün tutan Yahya Kaptan, İpsiz Recep, Kara Fatma, Mevlüt Efendi ve diğer bütün isimsiz kahramanlarımıza, tarihe mal olmuş tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakarlıklarına borçluyuz

Bizlere düşen en büyük görev ise; bu toprakları canları pahasına vatan yapan ecdadımızın kutsal emaneti olan ülkemizi ve şehrimizi şükran dolu bir şuurla koruyarak, daha kalkınmış, daha çağdaş ve daha mutlu yarınlara taşımaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; bağımsızlığımızı ve özgürlüğümüzü bize yeniden kazandıran ve kurduğu Cumhuriyet ile Türk Milleti’nin kaderini değiştiren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve merhum gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyor, 28 Haziran İzmit’in Kurtuluş Yıl dönümünü kutluyor, tüm hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *