Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Vali Yavuz'dan 10 Kasım Mesajı

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Yavuz'dan 10 Kasım Mesajı

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yayınladı Mesajda:

Aziz milletimizin yetiştirdiği, Cumhuriyetimizin kurucusu, eşsiz komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 84. yılında rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.

10 Kasımların, Aziz Türk Milleti için Atatürk’ü Anma günü olduğu kadar bize bıraktığı eserlerin zenginleştirilmesine ve yeni nesillere daha iyi anlatılmasına vesile olması en büyük arzumuzdur.

Hayatını ülkesine adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün “en büyük eserim” dediği Cumhuriyetimiz 99. yılında, muasır medeniyet seviyesi ve hatta onu aşma azim ve kararlılığıyla kadim medeniyet kodları üzerinde yükselerek miras aldığı Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmakta; daha itibarlı ve daha güçlü bir ülke olma yolunda hızla ilerleyerek hiçbir dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin mazlum coğrafyaların sesi olmakta, bölgesinde barış ve istikrarın savunuculuğunu yapmaktadır.

Gururla ifade etmeliyiz ki bugün ülkemiz dünyada söz sahibi, dostluğu aranan ve uluslararası sorunların çözümünde stratejik rol üstlenen, gerçekleştirdiği hamlelerle ilham kaynağı bir ülke konumundadır. Türkiye Cumhuriyet Devleti son yıllarda dev yatırımlar ve büyük projelerle ekonomisini güçlendirirken, refah seviyesini de her geçen gün artırmaktadır.

Bize düşen, tarihsel süreci içerisinde “imkânı olan değil, imanı olan kazanır” diyerek iradesi, duası ve kurtuluş mücadelesi ile her türlü sıkıntının üstesinden gelmiş Aziz Milletimizin, milli ve manevi değerlerimizi her şartta yaşattığını, istiklaline ve istikbaline canı pahasına sahip çıktığını unutmamak ve vatanımıza, bayrağımıza sevdalı, medeniyet değerlerimize sahip çıkacak nesiller yetiştirerek Cumhuriyetimizi sonsuza dek yaşatmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete irtihalinin 84.yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.

Ruhu şad, mekânı cennet olsun.

10 KASIM ATATÜRK’ÜN ÖLÜMÜNÜN 84. YIL DÖNÜMÜ ANMA PROGRAMI

Saat:

 

08.45 : Çelenk Sunma Töreni

08.55 : Çelenklerin Atatürk Anıtı’na Sunulması

09.05 : Siren Sesi İle Birlikte İki Dakikalık Saygı Duruşu

Yer     : İzmit Kültür Tepesi Atatürk Anıtı(Saat Kulesi Yanı)

 

-  İstiklal Marşı’nın Okunması Ve Bayrağın Göndere Çekilmesi

 

-  Bayrağın Yarıya İndirilmesi

 

10.00 : Anma Töreni

 

Yer     : Süleyman Demirel Kültür Merkezi

 

12.30  : Mevlid-i Şerif Okunması

 

Yer      : Fevziye Camii

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *