Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Vali Yavuz Gazileri Yemekte Ağırlandı

Gaziler Günü’nde gazileri ve yakınlarını yemekte ağırlayan Vali Yavuz, “İnsanların en kıymetlisi vefalı olandır. Sizin için ne yapsak azdır. Bugüne kadar valiliğimiz olarak 2933 gazimizin kapısını çaldık” dedi.

Vali Yavuz Gazileri Yemekte Ağırlandı

Gaziler Günü’nde gazileri ve yakınlarını yemekte ağırlayan Vali Yavuz, “İnsanların en kıymetlisi vefalı olandır. Sizin için ne yapsak azdır. Bugüne kadar valiliğimiz olarak 2933 gazimizin kapısını çaldık” dedi.

19 Eylül Gaziler Günü’nde gelenekselleşen yemekte gazilerimiz ve aileleri, Antikkapı Restoran’da ağırlandı. Yemeğe; Vali Seddar Yavuz, eşi Selda Yavuz, AK Parti Milletvekili Cemil Yaman, Garnizon Komutanı Tümamiral Erhan Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İzmit Kaymakamı Yusuf ziya Çelikkaya, Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça, Aile ve sosyal Politikalar İl Müdürü Kamil Tüylüoğlu, Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Nurettin Recep Sağlık, gaziler ve aileleri katıldı.

SAĞLIK: FEDAKARLIKLARININ ESERİ

Kur’an tilavetinin ardından başlayan programda söz alan Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Nurettin Recep Sağlık, “19 Eylül; bedeli kanla ve canla ödenmiş bu toprakların vatan olmasında ve devletimizin bekası uğrunda canlarını adayanların gurur ve şerefle hatırlandığı bir gündür. 19 Eylül; Kurtuluş Savaşı’nda, Kore’de, Kıbrıs’ta savaşan muharip gaziler ile Türkiye Cumhuriyeti’nin rejimi, üniter yapısı ve toprak bütünlüğü uğrunda vatan hainlerine, terör örgütlerine karşı kahramanca mücadele eden asker, polis, güvenlik korucuları ve 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminde vücutlarını siper eden tüm malul gazilerin şeref günüdür. Üzerinde yaşadığımız toprakların birer için vatana dönüşmesi bayrağımızın özgürce dalgalanması, şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakarlıklarının eseridir” dedi.

‘SEVR’İ GERÇEKLEŞTİRMEK İSTİYORLAR’

Sözlerini sürdüren Sağlık, “Tarihin her döneminde hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saymıştır. Aziz milletimizin asırlardır Anadolu toprakları üzerinde verdiği varoluş mücadelesinin şifresi; ‘Ölürsem şehit, kalırsam Gazi’ deyişinde saklıdır. Ülkemiz dün olduğu gibi bugün de destekli terör örgütlerinin Doğu Akdeniz'de, Suriye ve Irak'ta sömürücü emperyalist devletlerin tehdidi altındadır. Emperyalist devletlerin ve onların maşası terör örgütlerinin hedefleri, ülkemizde karışıklık çıkarmak, Türk Ordusu'nu yıpratarak Türkiye Cumhuriyeti'ni bölünmüş ve zayıf bir ülke haline getirmek dolasıyla emperyalist güçlerin menfaatleri doğrultusunda geçmişteki hedefleri Sevr'in gerçekleşmesini sağlamaktır” dedi.

‘ŞEREF VE KAHRAMANLIK GÜNÜ’

Başkan Sağlık son olarak “Bugüne kadar sergilenen her türlü hainlik, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, polisimiz, güvenlik korucuları ile vatandaşlarımız tarafından önlenmiş ve hüsrana uğratılmıştır. Yüce Türk Milleti'nin bağrından çıkmış şanlı ve şerefli Türk Ordusu dün olduğu gibi bugün ve yarın da vatanımızın bölünmez bütünlüğünün sigortası, hürriyet ve bağımsızlığımızın en büyük güvencesi ve dayanağıdır. İnanıyoruz ki kan dökülerek vatan olan bu topraklar bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Milleti tarafından en kutsal emanet olarak korunacaktır. 19 Eylül, savaş meydanlarında canlarını ortaya koyarak savaşan fedakar ve kahraman gazilerimizin şeref ve kahramanlık günüdür. Kahraman Gaziler, Gaziler Gününüz kutlu olsun” diyerek konuşmasını tamamladı.

BÜYÜKAKIN: BU COĞRAFYADA AYAKTA KALMAK ZORDUR

Sağlık’ın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Bu vatana bu bayrağa bu devlete bu millete, birinci derecede hakkı geçmiş olan bu milletin hakkını ödemekte zorluk çekeceği zümrelerin başında şehitler ve gaziler geliyor. Bu vatanı vatan yapan, bağımsız kalmamızı sağlayanlar şehitlerimiz ve gazilerimizdir. Vatan bugün onlar sayesinde ayaktaş bu topraklarda bu coğrafyada tutunabiliyorsak onlar sayesindedir. Bu coğrafya çok sayıda medeniyete mezar olmuş coğrafyadır bu coğrafyada ayakta kalmak zordur. Bizim bu memleketten vazgeçmeyeceğimizi nasıl anlattık? Nasıl işlendi o kahramanlık hikayeleri? Buradaki gazilerimiz sayesinde burada olamayan gazilerimiz ve şehitlerimiz sayesinde. Ben başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimize, şehitlerimize rahmet diliyorum ayakta eğiliyorum. Hayatta olan gazilerimizin ise yanında dimdik duracağımızı belirterek şükranlarımı sunuyorum” dedi.

YAVUZ: HAZIMSIZLAR SALDIRMAYA DEVAM EDİYOR

Son olarak kürsüye gelen Vali Seddar Yavuz, “İslam inancıyla yoğrulmuş hiç şüphesiz Müslüman topluluklar içinde yıldız gibi parlayan önemli bir medeniyet inşa etmiş kendisi gibi düşünmeyen ve inanmayanlara gölge olmuş Selçuklu ve Osmanlı gibi büyük imparatorluklar kurmuş kutlu bir milletin evlatlarıyız. Şehadet ve gazilik inancımızdan kaynaklı makamlardır. Allah yolunda ölenlere ölü demeyiniz buyuruyor Yüce Allah. Gaziler de şehadet yoluna çıkmış ama şehadet nasip olmamış yaralarını vücudunda taşıyan onur abidelerimiz. 1453’ü, 1923’ü hazmedemeyenler bu topraklarda Türk’ün varlığından huzursuz olanlar, terör örgütleri aracılığı ve kurdukları tuzaklarla ülkemize saldırmaya devam ediyorlar” dedi.

‘ÖNÜNÜZDE SAYGIYLA EĞİLİYORUZ’

Konuşmasını sürdüren Vali Yavuz, “Bu milletin şanı evlatları bu toprakları korumaya, hür yaşamaya, canını seve seve feda etmeye hazır Biz sizlere inanıyoruz, biz milletimiz güveniyoruz. Türk milletinin hür ve bağımsız yaşama azmine inanıyoruz. Sizleri seviyor sizlere saygı duyuyoruz. Önünüzde hürmetle eğiliyoruz. Kıymetli eşim vali yardımcılarımız ve kaymakamlarımızla bu şehirde 15 bin 511 hane ziyaret ettik. Ben ve eşim ise 2 bin 400 aileye gittik. 1657 şehit ailesinin kapısını çaldık. 2 bin 933 gazi ve ailelerinin kapısını çaldık. Herhangi bir ihtiyacınız olduğunda yanınızdayız. Sizin kederiniz bizim kederimiz, sizin sorununuz bizim sorunumuzdur. İnsanların en kıymetlisi vefalı olandır. Sizin için ne yapsak azdır” ifadelerini kullandı. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *