Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Türkkan : Kocaeli'deki Sel Baskınlarını TBMM Gündemine Taşıdı

Kocaeli Yoğun sağanak yağışın ardından yine sular altında kaldı, İyi Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan konuyu TBMM gündemine taşıdı. Kocaeli yine sel suları altında kaldı, şehirde hayat felç oldu.

Türkkan : Kocaeli'deki Sel Baskınlarını TBMM Gündemine Taşıdı

Kocaeli Yoğun sağanak yağışın ardından yine sular altında kaldı, İyi Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan konuyu TBMM gündemine taşıdı.

Kocaeli yine sel suları altında kaldı, şehirde hayat felç oldu. İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan konuyu TBMM gündemine taşıdı. Türkkan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin cevaplaması isteğiyle soru önergesi verdi.

Türkkan’ın önergesi ve Bakan Özhaseki’ye yönelttiği sorular şu şekilde:

Kocaeli’nde geçtiğimiz günlerde meydana gelen şiddetli sağanak yağış, şehrin birçok noktasında yine hayatı olumsuz etkilemiş, araçlar sular altında kalmış, alt geçitlerde oluşan su birikintileri Kocaelililere zor anlar yaşatmıştır. Birçok yerde vatandaşların evlerini su basması sonucu eşyaları kullanılamaz hale gelmiş, esnafların iş yerlerinde ciddi sıkıntılar meydana gelmiştir.

Bu Bilgiler Çerçevesinde;

1-Kocaeli’nde her şiddetli sağanak yağış meydana geldiği zaman yıllardır aynı tablonun ortaya çıkmasına karşı neden bir türlü önlem alınmamakta ve Kocaeli’nde yaşayan vatandaşlar her defasında mağduriyet yaşamaktadır?

2-Hayatı adeta felç eden yoğun sağanak yağışların yol açtığı olumsuz tablonun ve vatandaşların yaşadığı mağduriyetin nasıl giderilmesi düşünülmektedir?

3-Kocaeli’nde bir daha böyle bir tablonun ortaya çıkmaması için Büyükşehir Belediyesi tarafından bir an önce yaşama geçirilecek düzenlemeler bulunmakta mıdır, Belediye programına alınmış böyle bir çalışma var mıdır, bu düzenlemeler neler olacaktır, ne zaman hayata geçirilecektir?

                                                                                                                       

                                                                                                                

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *