Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Türged 'Den Gönül Ziyaretleri

İzmit merkezli TÜRGED, İzmit belediyesi ile aylardır, ‘‘Gönül Ziyaretleri’’ etkinliği kapsamında evde yalnız yaşayan hasta yaşlı ve engelli vatandaşlarımızı ziyaret ediyor ve…

 

İzmit merkezli TÜRGED, İzmit belediyesi ile aylardır, ‘‘Gönül Ziyaretleri’’ etkinliği kapsamında evde yalnız yaşayan hasta yaşlı ve engelli vatandaşlarımızı ziyaret ediyor ve gönüllerine ortak oluyor. Haftalık yapılan ziyaretlerin bu haftaki adresi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü olması nedeni ile yalnız yaşayan kadınlardı.

 

MUHTARA SÜPRİZ KADINLAR GÜNÜ ZİYARETİ

 

TÜRGED üyeleri, ziyaretlerini her hafta farklı mahallelerde, muhtarları da davet ederek gerçekleştiriyor. Bu hafta, Kadınlar Günü öncesi olması nedeni ile Şirintepe Mahalle Muhtarına sürpriz ziyaret yapıp, kadınlar gününü çiçek taktim ederek kutladı. Daha sonra Gönül ziyaretleri 8 mart Dünya Kadınlar Günü Özel Programına Mahalle Muhtarı ile birlikte devam eden TÜRGED, evde yalnız yaşayan yaşlı kadınları ziyaret edip çiçek taktim etti.

"HER İŞ, ZARAFETTEN EKSİKTİR”   

 

  TÜRGED Başkanı Veysel OTİ yaptığı açıklamada ‘ 8 Mart dünya kadınlar günü ile kadınlarımızın olmadığı, elinin değmediği her iş zarafetten eksik kalmıştır demek ve kadınlarımızın bu özel gününü kutlamak için, her hafta belediyemiz ile yaptığımız gönül ziyaretlerinde, bu hafta kadın bir muhtarımızla kadın yaşlılarımızı ziyareti özellikle tercih ettik. Aile Egemen Bir Toplumun, Kadının özverisi ile inşa edileceğini anlattık. Muhtarımıza ve Bizleri evlerinde ağırlayan kadınlara, büyüklerimize bir kez daha teşekkür etmek istiyorum’. Diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *