Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Tokatlılar Siyasileri Buluşturdu

Kocaeli Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, kaynaşma kahvaltısında siyasi parti ve dernek temsilcilerini buluşturdu Yelken Kulübü Restoran’da gerçekleşen kahvaltı pr…

Kocaeli Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, kaynaşma kahvaltısında siyasi parti ve dernek temsilcilerini buluşturdu.

Yelken Kulübü Restoran’da gerçekleşen kahvaltı programına İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel, Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Serdar Kaman, Derince Belediye Başkan adayı Sertif Gökçe, Kartepe Belediye Başkan adayı Cumhur Karakadılar, Saadet Partisi Kartepe Belediye Başkan adayı İbrahim Bıyıklı, Demokrat Parti İzmit İlçe Başkanı İsmail Yazgan, DP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nail Baki, STK ve dernek başkanları ile Tokatlılar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan programda Tokatlı hemşehriler bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı.

‘HİZMET AŞKIMIZ BİTMİYOR’

Kocaeli Tokatlılar Kurucu Dernek Başkanı Turan Şahin kahvaltı sonrası yaptığı konuşmada “Nüfus kayıtlarına göre Kocaeli’mizde 30 Binin üzerinde Tokatlı hemşehrimiz yaşamaktadır. Bu Tokatımızın bir çok ilçesinden daha fazla bir nüfus demek. Kahvaltı bir bahane, amacımız Tokatlı hemşehrilerimizin tanışmasını ve kaynaşmasını sağlamak. Doğduğumuz topraklarda hizmet aşkı için doyduğumuz topraklara geldik. Birlik ev dayanışmamız her daim olsun. Hemşehri dernekleri çok önemli. Hemşehrilerin yaşadığı şehirde bir arada olması için bu tür etkinlikler çok önemli. Hemşehrilerimizin ne ırkı, ne siyasi görüşü önemli değildir. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *