Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Tmmob, ‘yerel Yönetimde Kadın’ı Konuştu

TMMOB Kocaeli İl Koordinasyon Kurulu tarafından III. Kocaeli Kent Sempozyumunda ‘3. Panel Kent Yerel Yönetimler ve Kadın’ teması işlendi Kocaeli Mimarlar Odası taş binada ger…

TMMOB Kocaeli İl Koordinasyon Kurulu tarafından III. Kocaeli Kent Sempozyumunda ‘3. Panel Kent Yerel Yönetimler ve Kadın’ teması işlendi.

Kocaeli Mimarlar Odası taş binada gerçekleştirilen panele CHP İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan adayı Reyhan Başaran, HDP Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Züleyha Gülüm panelist olarak katıldı. Paneli Kocaeli İl Koordinasyon Kurulu adına Elektrik Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Yazman Üyesi Çiğdem Gündoğan yönetti. Panelde ayrıca MMO Kocaeli Şubesi Başkanı Murat Kürekçi, Kocaeli Mimarlar Odası Kocaeli Başkanı Füsun Yılmaz ve Kimya Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Başkanı Halim Karabekir de hazır bulundu.

SORUNLARA ÇÖZÜM ÖNERİLERİ SUNULDU

Kent Yerel Yönetimler ve Kadın önerilerini kentimizin yerel yönetimleri kadın adaylarla birlikte konuşan TMMOB, kadınlarla özel bir programa imza atmış oldu. Panelistler etkinliğin birinci bölümünde kentin sahibi olmak ve kentlileşmenin gereği olarak yerel yönetim organizasyon tasarılarını seçimleri kazanmaları durumunda kenti nasıl ve kimlerle yöneteceklerini Kocaeli/İzmit kent yönetiminin kendilerine göre öncelikli sorunlarını ve çözüm önerilerini ifade etti. Etkinliğin ikinci bölümünde kadınların sosyal siyasal ve ekonomik alanların genelinde yeterince etkin rol alamamalarının nedenleri, kadınların kent yönetimleri anlayışlarının neresinde olduğunu anlatıldı. Kadının toplum gözündeki saygınlığını artıracak projelerini aktardı. Etkinlik sonunda panelistlere hediye takdim edildi.

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *