Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Teleferik 25 Mart -15 Nisan'a Kadar Ücretsiz

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın Teleferik projesinin ilk binişlerinde müjdeyi verdi. Teleferik, 25 Mart-15 Nisan arasında ücretsiz olacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın Teleferik projesinin ilk binişlerinde müjdeyi verdi. Teleferik, 25 Mart-15 Nisan arasında ücretsiz olacak.

Kocaeli turizm için büyük bir adım olarak nitelendirilen Kartepe Teleferik Hattı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tamamlandı ve bugün yapılan törenle resmen halkın kullanımına açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın tarafından yapılan tanıtım toplantısına Vali Seddar Yavuz, AK Parti  Milletvekilleri Sadettin Hülagü, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Sami Çakır, Ak Parti İl Başkanı Şahin Talus, Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, MHP ve BBP yöneticileri ve protokol üyeleri katıldı.

GÜVENLİK ÜST SEVİYEDE 

Teleferik hattı ile ilgili teknik bilgi veren Raylı Sistemler Daire Başkanı Fatih Gürel, teleferik hattını ağaç kesmeden ekstra maliyetleri göze alarak yaptıklarını belirtti. Seyir keyfi yüksek bir hat oluşturduklarını söyleyen Gürel, “Güvenlik açısından iki ayrı yolcu tahliyesini en yakın istasyona yapacak şekilde ürettik. Halat atma nedeniyle sistem duruyor. Bu nedenle direklere halat detektörleri koyduk. Kabinler, kamera, bas konuş, yangın alarm detektörleri bulunuyor. Acil durumlarda müdahaleyi ön görüyor. Renklerimiz yeşil siyah oldu.

12 BİN HEKTARI PLANLAYACAĞIZ

Tarihi bir gün yaşandığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Sonunda o çok konuşulan ama yapılmayan teleferik hattını yaptığımız için mutluyum. Bazı şeyler şehrin hafızasına girmeli. Kartepe’de böyle bir hattın yapılması hiç tartışmasız bir vizyon. Kuzuyayla 12 bin hektar alanda  yapılacak çalışma vizyon ve hedef olarak takip edeceği ve başarmak zorunda olduğu yer bu alan. Biz sadece çok önemli bir kısmını yaptık ve yapıyoruz. Green Park Otel’inde içinde bulunduğu bu alanın içini doldurmamız gerekiyor. Biz buranın tamamını planlayacağız. Bunu aklınızdan çıkarmayın ve bunu sahiplenin. Bu açılış değil, sürüşü başlatacağız. İnce işlerin tamamlanmasıyla 25 Mart’a halkın kullanımına açılacak. İncik boncuk işler ama bitmesini istiyorum. 25’inden bayramın sonuna kadar ücretsiz olacak. Gerçekten çok duygulandım ve çok heyecanlıyım” dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *