Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Tarihi İstinat Duvarı Yeniden İhaleye Çıkıyor

Tarihi İstinat Duvarı Yeniden İhaleye Çıkıyor

İzmit Belediyesinin yaptığı anket sonucu vatandaşların yenilenmesini istediği Kemalpaşa Mahallesi Tren Garı karşısında bulunan tarihi istinat duvarının yenileme ihalesi istekli çıkmadığı için iptal olurken, ilerleyen günlerde yeni ihalenin yapılacağı açıklandı.

Kemalpaşa Mahallesi İzmit Tren Garı karşısında bulunan taş duvar üzerindeki minyatürlerin yerine daha modern ve estetik bir görünüm kazandırılması için düzenlenen anket ile vatandaşların fikrini alan İzmit Belediyesi, halkın talebi doğrultusunda çalışmalara başlamıştı. Projeye göre tarihi taş duvarda bulunan maketlerin sökülmesinin ardından bu alana İzmit’in eski fotoğrafları, Atatürk ve Atatürk’ün İzmit seyahatlerini anlatan fotoğrafların bulunacağı ışıklı tabelaların asılmasına karar verildi.

İPTAL EDİLDİ

İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından projesi hazırlanan Kemalpaşa Mahallesi’nde bulunan tarihi istinat duvarındaki maketlerin sökülerek ışıklı panoların yapılması ile bakım ve onarımının yapılması işlerini kapsayan ihale geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Yapılan ihale, teklif veren istekli olmaması sebebiyle iptal edildi. İhalenin iptal edilmesinin ardından projenin hayata geçirilmesi adına ilerleyen günlerde yeniden ihaleye çıkılması kararlaştırıldı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *