Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Talus: Muhalefetin Ülkeyi Yönettiğini Düşünsenize!

AK Parti’nin bayramlaşma programında muhalefete gönderme vardı. Muhalefetin seçim sonra birbirine düştüğünü söyleyen İl Başkanı Talus, “bir de bunların ülkeyi yönettiğini düşünün” dedi.

Talus: Muhalefetin Ülkeyi Yönettiğini Düşünsenize!

AK Parti’nin bayramlaşma programında muhalefete gönderme vardı. Muhalefetin seçim sonra birbirine düştüğünü söyleyen İl Başkanı Talus, “bir de bunların ülkeyi yönettiğini düşünün” dedi.

AK Parti’nin geleneksel bayramlaşması, Antikkapı Restoran’da gerçekleştirildi. Programa, AK Parti’nin kurucuları, geçmiş dönem il ve ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları, meclis üyelerinin yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Önceki Dönem Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Cemil Yaman, Sami Çakır, Veysel Tipioğlu, Sadettin Hülagü, Mehmet Akif Yılmaz, İl Başkanı Şahin Talus, İzmit İlçe Başkanı Muharrem Tutuş, İl eski Başkanları Mehmet Ellibeş, Mahmut Civelek, Abdullah Eryarsoy, Şemsettin Ceyhan, belediye başkanları, ilçe başkanları, meclis üyeleri ve partililer katıldı. 2019 yerel seçimlerinin hemen akabinde görevden alınan ve uzun bir süredir partisinin programlarına katılmayan İl eski başkanı Abdullah Eryarsoy da bayramlaşma programında hazır bulundu. Programa ayrıca Kocaelispor Başkanı Engin Koyun da katıldı. Yönetim kurulu, partilileri kapıda karşıladı.

‘ZOR BİR SEÇİM OLDU’

Programda konuşan İl Başkanı Şahin Talus, geçen bayram bir seçim arefesindeydik. Zor bir seçimdi. Hep beraber büyük bir heyecan ve stres içindeydik. Her seçimde bize en zor seçim demişlerdi. 14 ve 28 Mayıs’taki seçimler en zor, en sıkıntılı seçimler oldu. Kocaeli teşkilatlarına teşekkür ediyorum. Kocaeli teşkilatları 14 ve 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımıza en yüksek desteği verdi. Biz bir dava partisiyiz. Milleti, vatanı ile hep beraber dava uğruna siyaset yapan insanlarız. Önceki dönem belediye başkanlarımız, yönetim kurullarımız burada” diyerek kendilerine teşekkür etti.

‘BİRBİRLERİNİ SUÇLADILAR’

Açıklamalarını sürdüren Başkan Şahin Talus, “Davamız için gerekirse canımızı veririz. Biz liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a inanarak yola çıktık. Karşı tarafı görüyorsunuz. 28 Mayıs’tan sonra birbirleri hakkında söylemedikleri lafı bırakmadılar biz utanıyoruz, lafları duydukça. Hiçbir şey beceremeyecekler. Onların yüzünden oldu falan dediler. Bir anda birbirlerini suçlamaya başladılar. Allah korusun bunların ülkeyi yönettiklerini düşünün Önümüzde bir seçim daha var” ifadelerini kullandı.

‘EYLÜL AYINDA KONGREMİZ VAR’

Kocaeli teşkilatlarının hep başarılı olduğunu gördük. Önceki dönemdeki başkanlarımıza ve yöneticilere teşekkür ediyorum, onlar da çok çalıştı. Yerel seçimleri de birlik ve beraberlik. İl kongremiz Eylül ayında olacak ondan sonra yerel seçim startını vereceğiz. Yerel seçimlerde Allah’ın izniyle 13-0 yapmaya hazır mıyız? Kocaeli teşkilatları olarak Allah’ın izniyle seçim sürecini güzel bir şekilde atlatacağımıza inanıyorum. Bayramların sağlık ve huzur getirmesini diliyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise “Allah birlikteliğimiz, kardeşliğimiz, gayretimizi bozmasın. Her birinizi saygıyla sevgiyle muhabbetle selamlıyorum, hepinizi Allah’a emanet ediyorum” dedi.

HÜLAGÜ: DEPREMZEDELERİMİZ EVLERİNE KAVUŞACAK

Milletvekili Sadettin Hülagü de söz alarak “Bir kez daha bayrama ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün bayramlaşma bizlerle beraber olmak için mesafe kat eden dava arkadaşlarım hepiniz hoş geldiniz. Her zaman sizlerle güçlüyüz. Bu parti sizinle daha kıymetli ve daha güzel. İki bayram arasında bize çifte demokrasi yaşattığınız için Allah’a hamd u senalar olsun. Kahramanmaraş depremlerinde 50 binden fazla kardeşimize Cenab-ı Hak’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Böyle bir olayı Allah bir daha aziz milletimize yaşatmasın deprem yaralarını sarmak, depremzedeleri yeni yuvalarına kavuşturmaları için Sayın Cumhurbaşkanımız ve ekibi gece gündüz demeden canla başla çalışmaktadır. İnşallah 1 yıl içerisinde bu yaralar sarılacak” dedi.

‘SEÇİM SÜRECİ KIRICI GEÇTİ’

Hülagü ayrıca “29 Mayıs ile birlikte ülkemiz refah ve yatırım için bir 5 yıl daha kazanmıştır. Kazanan ise tüm 85 milyon ve Türkiye Cumhuriyet olmuştur. Yönetenlerin şefkatli olması gerektiğine inanan halka hizmet hakka hizmet diyen Cum Recep Tayyip Erdoğan ve yöneticilerine sahip çıktığınız için sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Kim kiminle yan yana olursa olsun biz milletten yanayız. Zafer ve selamet her zaman inanmışların, kendini adamışların yanındadır. Her türlü sonucu kabul ederken her türlü sonuca rağmen yenilgiyi hazmedemeyenler kendi dertlerine düştü. 85 milyonun haklarını aynı orada gözeteceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Seçim süreci kırıcı geçmiş olabilir ama gün küskünlükleri unutma günüdür. Bugün sevme sevilme, hatırlanma günüdür. Bugün affetme ve kucaklama günüdür. Son2 121 yılda olduğu gibi önümüzdeki seçimler için daha fazla çalışıp daha fazla gönüle temas etmek için söz veriyoruz” dedi. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *