Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

STK Başkanları Tekerlekli Sandalyede!

Sandalyede engellilerle maça çıkan STK temsilcileri, belediye başkanlarını da benzer bir maça davet etti.

STK Başkanları Tekerlekli Sandalyede!

Sandalyede engellilerle maça çıkan STK temsilcileri, belediye başkanlarını da benzer bir maça davet etti.

Kocaeli Engelliler Basketbol Takımı ve Kocaeli’nin tanınmış isimleri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolasıyla Başiskele Kapalı Spor Salonunda basketbol maçı yaptı. Halk Kürsüsü Başkanı Ramazan Sevinç ve Kocaeli Satış ve Satış Yöneticileri Derneği Başkanı Sinan Erbay’ da hazırladıkları organizasyona katkı sağlayan konuya duyarlı hassasiyet ve katılım gösteren tüm başkanlara teşekkür ederek takımın 1. Ligde ki karşılaşmalarına ilgi göstermelerini talep etti.

TER DÖKTÜLER

 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolasıyla toplumsal bilincin ve farkındalığın artmasına katkı sağlamak için düzenlenen basketbol maçında Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği Başkanı Yücel Alpay Demir, Kocaeli Tokatlar dernek Başkanı Turan Şahin, Kocaeli Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (KOTSİAD) Genel Başkanı Erkan Gül, Zafer Partisi İzmit ilçe Başkanı Ahmet Cengiz, Demokrat Parti Körfez İlçe Başkanı Veli Yıldız, Deva Partisi Derince İlçe Başkanı Zeynep Aydın Sudan, Güney Mahallesi Yardımlaşma Derneği Başkanı Oktay Yaşar, Saadet partili iş insanı İdris Avarbek, Kocaeli Satış ve Satış Yöneticileri Derneği Başkanı Sinan Erbay da ter döktü. Kocaeli’nin tanınmış sivil toplum ve siyasi partilerin ilçe başkanlarının oynadığı oyuna çok sayıda davetli de katıldı.

'ÇOK ZORLANDIK'

Halk Kürsüsü Derneği tarafından organize edilen maç öncesinde Kocaeli’nin tanınmış simalarının katıldığı maçta yer alanlara tekerlekli sandalye eğitimi verildi. Karşılaşmada tekerlekli sandalye kullanmakta oldukça zorlanan başkanlar, yaptıkları ortak açıklamada "Elbette önce Allah yardımcıları olsun. Gerçekten zor bir yaşamları varmış, soyunma odasından sahaya gelinceye kadar bile zorlandık. Sadece dua etmemiz yetmez, onları daha fazla anlamalı yaşamlarını kolaylaştırmak için daha fazla yardımcı olmalı daha işlevsel işe yarar projeler üretmeliyiz" ifadelerini kullandı.

'ORTAK SORUMLULUĞUMUZ'

Dostluğun kazandığı maç sonrasında açıklama yapan Dernek Başkanı Ramazan Sevinç, "Dünya Engelliler Gününde farkındalık oluşturması açısından bu etkinlik çok önem arz etmektedir. Göreve geldiğimiz günden itibaren engelli kardeşlerimizin hep yanlarında yer aldık. Kalplerdeki ve zihinlerdeki engelleri ortadan kaldırmak hepimizin ortak sorumluluğudur. Toplumun tüm kesimlerinde bu bilincin oluşması temennisiyle 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün toplumsal bilincin ve farkındalığın artmasına vesile olmasını temenni ediyor, engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlık, huzur ve mutluluk diliyorum" şeklinde konuştu.

'BELEDİYE BAŞKANLARI DA OTURMALI'

Karşılaşmanın ardından konuşan Kocaeli Milli Kuruluşlar birliği Başkanı Yücel Alpay Demir ise "Tekerlekli sandalye ile engelliler basketbol takımı ile maç yaptık. Hepimiz birer engelli adayıyız. Engelli olmadan önce engellilerin sorunlarını anlayabilmek onların zorluklarını hissedebilmek için bir şeyler yapmak lazım bunun için de ilk önce o tekerlekli sandalyeye oturmak lazım, aynı şehirde aynı dünyada aynı hayatı paylaşıyoruz, yaşamı engellilerimizin lehine kolaylaştırabilmek için önce onları dinlemek onlarla vakit geçirmek lazım. Aslında bu sandalyelere şehrimizi idare eden siyasetçi ve yerel yöneticilerin yani belediye başkanlarının da oturması lazım. Onlar bu farkındalığı yaşarsa şehrimizi imar ederken onların yaşamını kolaylaştıracak projelere daha bilinçli imza atarlar. İnşallah ilk fırsatta onların da katıldığı bir maç izleriz" diyerek başta belediye başkanları ve bürokratlar olmak üzere herkesi farkında olmaya davet etti.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *