Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Son Mecliste Duygu Dolu Anlar

Doğan: Akçeli İşlere Tenezzül Etmedik İzmit Belediyesi’nde 2014-2019 döneminin son meclisi yapıldı. Mecliste konuşan Başkan Doğan, “Akçeli işlere hiç tenezzül etmedik. Sizler…

İzmit Belediyesi’nde 2014-2019 döneminin son meclisi yapıldı. Mecliste konuşan Başkan Doğan, “Akçeli işlere hiç tenezzül etmedik. Sizleri de bu konuda tebrik ederim” dedi.

İzmit Belediyesi’nin son meclis toplantısı dün İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan başkanlığında gerçekleştirildi. Duygu dolu anların yaşandığı son mecliste toplantı başlamadan ve toplantı sonrası hatıra fotoğrafı çektirildi. 6 gündem maddesinin bulunduğu toplantıda meclis üyeleri veda konuşması yaptı.

4 MADDE OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

İzmit Belediyesi’ndeki boş memur kadrolarının iptali amacıyla hazırlanan II sayılı Boş Kadro Değişikliği Cetvelinin görüşülmesi teklifi oy birliği ile kabul edildi. Belediyenin mülkiyetinde bulunan Kaboğlu Mahallesi’nde bulunan Tüysüzler mahalle konağının ikinci katında derslik olarak ayrılan iki adet odanın İzmit Kaymakamlığı İlçe Müftülüğü’ne, Sağlık Evi olarak kullanılan kısmın Kocaeli Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü’ne olan tahsislerinin iptal edilmesi teklifi oy birliği ile kabul edildi. Memur kadrolarından ismi bulunan kadro unvanlarının değişikliği teklifi oy birliği ile kabul edildi.

‘KADIN OLMADAN DEVRİM OLMAZ’

2014-2019 yılı dönemi son meclis toplantısında CHP’li Meclis Üyesi Aliye Hale Meriç, veda konuşması yaptı. Meriç, “5 yıl birlikte görev yaptık. Hakkınızı helal edin. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle söz aldım. Kadınların örgütlenme ve eşit yaşam hakkının simgesidir. Bütün örgütlenmelere rağmen kadınlara yönelik şiddet ve mobbing devam etmektedir. Aydın bir Cumhuriyet kadını olarak mücadele eden tüm kadınlarımızın gününü kutluyorum. 8 Mart, kadın emek mücadele günüdür. Kadın olmadan devrim olmaz” diyerek kadın mücadelesinde adı ünlenen tüm kadınların isimlerini birer birer okudu.

‘SAÇLARIM BEYAZLADI’

Ak Partili Meclis Üyesi Emine Okanalp, “Bu mecliste çok şey öğrendik. İnşallah bizden sonra gelecek olanlar da buraya katkı sunar. Kadınlar her şeyden önce annedir. Onlara gereken değeri vermeliyiz. 15 Temmuz’da korkusuzca şehadete yürüyen kadınlarımız başta olmak üzere şiddet kurbanı olan kadınlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum” dedi. Ardından söz alan Ak Partili Grup Başkan Vekili Hayrettin Ünlü, “Özveriyle çalışan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Geldiğimde saçlarım simsiyahtı şimdi bembeyaz oldu. Hayatınızda başarılar diliyorum. Hoşça kalın” dedi.

‘FİKİRLERİNİZLE TARTIŞTIK’

Veli Beyaztaş, “İzmit halkının menfaatlerini korumak adına görev yapmaya çalıştık. Bize bu görevi tevdi eden İzmit halkına teşekkür ediyorum. Altına imza attığımız kararlarda daha saydam ve eşit hak paylaştırmak adına çalışmalar yaptık. Koltuklar ve makamlar geçicidir. Aslolan gönüllerde taht kurmaktır” dedi. Ardından söz alan Ak Partili Meclis Üyesi İbrahim Elgin, “Çoğu maddemizi oy birliğiyle aldık. Herkese katkılarından dolayı teşekkür ederim” dedi. İzmit Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, “Bizler, inandığımız doğruları savunduk. Sizlerle tartışırken de şahsınızla değil, fikirlerinizle tartıştık. Her birinize yeni hayatınızda başarılar diliyorum” dedi.

‘HER AN GİDECEK GİBİ DAVRANDIM’

Meclis üyelerini ardından konuşan Başkan Nevzat Doğan, “Sonlar biraz buruk olur. Meclisteki bu sonu 3. kez yaşıyorum. Biri TBMM’de idi. Ama bu burukluk güzel şeyleri hatırlamaya ve tazelemeye vesile olur. Son oturumlar, gerçek duyguların ve düşüncelerin söylendiği, daha insani, daha sosyal oturumlardır. İzmit için hep birlikte mücadele ettik. Biz belediye başkanlığını makamını, özlük hakları, birtakım imkanları, havası değil de o makamlarda olup güzel işler yapıp şehirde güzel anılar bırakıp itibarımızı korumak artırmak ve hizmet etme yeri olarak gördük. Bunu her görev günümde kendime hatırlattım. Onun için her gün ceketimi alıp gidecek gibi davrandım. Bu yüzden makam koltuğumu az kullanan biri oldum” dedi.

‘PARAYI İYİ YÖNETTİK’

Başkanlığı dönemindeki çalışmalardan bahseden Başkan Doğan, “Geriye baktığımızda kurumsallaşmış, markalaşmış bir İzmit var. Eksik muhakkak vardır. Ofis usulü çalışan, vatandaşın hizmetine odaklı, herkesin görev tarifini iyi bildiği herkesin tarafsızca adalet içerisinde hizmetini yapmasına çaba gösterdim. Bu anlayışın belediyemizde üst düzeyde olduğunu düşünüyorum. Bunun yanında parayı iyi yönettiğimizi düşünüyorum. Birçok teknolojik imkanı belediyeye getirdik. Bu gün 5 kuruş almadan 10 yılımızı tamamladık. Yapılanlar çabuk unutulur ama bir Cephanelik bölgesini şehrimize kazandırdık. Şehre şehir mobilyası algısını getirdik” diye konuştu.

‘AKÇELİ İŞLERE TENEZZÜL ETMEDİK’

Sözlerini sürdüren Başkan Doğan, “Kalbimizde asla art niyet olmamıştır. Hata yağmış olabiliriz ama yanlış yapmadık. Kalbimizle dilimizi mümkün olduğu kadar yakın oldu. Bu şehri yönetmek öyle kolay değil. İzmit ilçe gibi görünmekle birlikte bu ilin yükünü kaldırıyor. Akçeli işlere hiç tenezzül etmedik. Sizleri de bu konuda tebrik ederim. Bunların olmamasının nedeni de buradaki arkadaşlarımın anlattığım görev çerçevesinde olmuştur. Bu dönem en güzel meclislerden biriydi. Şehrin menfaatlerine aykırı bilerek asla bir şeye izin vermedik. Akraba ilişkileriyle ilgili dedikoduları kendimize yaklaştırmadık” diye konuştu.

‘1 NİSAN İTİBARİYLE EMRİNİZDEYİM’

Doğan son olarak “Bitişler yeni başlangıçların da filizlenmesidir. Hangi parti olursa olsun bizim iyi siyasetçiye, donanımlı insanlara ihtiyacımız var. 1 Nisan itibariyle her zaman emrinizdeyim. İleride İzmit Belediye başkanımızın bayan olması da ayrı bir güzellik olacak. En büyük başarı siyasi makamdan iyi ve temizken inebilmektir. Benim hakkım varsa helal ve hoş olsun. Sizler de hakkınızı helal edin. Basın mensuplarımıza da büyük mücadele ve işlerini yapma arzusu gösterdiler. Onlara da teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *