Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Şok Şok Şok: 37 Muhtar İstifa Etti!

İzmit'te 37 Muhtar bağlı bulundukları dernekten istifa etti. İzmit'te faaliyet gösteren iki dernekten 37 muhtar ortak açıklama ile istifa etti.

Şok Şok Şok: 37 Muhtar İstifa Etti!

İzmit'te 37 Muhtar bağlı bulundukları dernekten istifa etti.

İzmit'te faaliyet gösteren iki dernekten 37 muhtar ortak açıklama ile istifa etti. Kişisel ve siyasal çıkarların muhtarlığın öne geçtiğini iddia eden muhtarlar İzmit Muhtarlar Platformu adıyla yeni bir oluşumu başlattılar.

4 AYDIR HUZURSUZLUK İSTİFA GETİRDİ

İzmitli muhtarlar arasında 4 aya yakın süredir devam eden huzursuzluk, toplu istifaya dönüştü. Mustafa Ersoy’un başkanı olduğu Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesinin ve Kadir Kızıl’ın başkanı olduğu İzmit Muhtarlar Derneğinin çalışmalarından mutsuz olan 37 muhtar toplu olarak istifa etti. Bir hafta önce imza altına alınan karar bugün basına duyuruldu. Daha önce istifa etmiş ya da hiç derneklere üye olmamış muhtarların da katılımıyla sayıları 50’ye yaklaşan muhtarlar, İzmit Muhtarlar Platformunu oluşturdu. Muhtarların platform olarak ortak açıklaması ise şöyle:

BAĞIMSIZ OLAMADILAR

“Muhtar Derneklerimizin yönetimlerini uzun süreden bu yana izliyoruz. Biz muhtarlar olarak bir bütünlük içinde hareket etmek adına İzmit Muhtarları Platformunu hayata geçirdik. Muhtar derneklerimiz ne yazık ki bağımsızlıklarını ortaya koymakta zorlandılar. Oysaki biz muhtarlar, siyasi kimliklerimizle seçimlere girmiyoruz. Ayrıca biz muhtarlar için her belediye başkanımız, kamudaki her bürokratımız değerlidir. Her biri bizlerin değeridir. Muhtar derneklerimiz ne yazık ki bizlerin hassasiyetlerini anlamadıkları gibi uyarılarımızı da dikkate almadılar

İSTİFA EDEN MUHTARLAR ŞÖYLE

İsa Altıntaş (Fethiye), Nabi Keskin (Cedit) Saadettin Ölmez (Doğan), Mehmet Şar (Karadenizliler), Mehmet Kurt (Turgut), Hakkı Öztaş (Sekbanlı), Özgür Sarıca (Atatürk), Metin Kılıç (Fatih), Salim Acarsoy (Orhan), Cihat Önen (Bekirdere), Ali Filiz (Yeşilova), Lütfü Bodur (Hacıhızır), Turgay Oruç (Kulmahmut), Habibe Demir Aksoy (Hatipköy), Fatma Keskin (Fevzi Çakmak), Nazhanım Yazar (Topçular), Ruhan Menteş (Arızlı), Yasin Duman (Yenimahalle), Selahattin Harata (Tüysüzler), Ümit Yılmaz (Serdar), Ergün Mencik (Yenirdoğan), Mehmet Şahin (Akçakoca), Tuncay Bostan (Eseler), Rahim Varol (Akmeşe Cumhuriyet) Mustafa Karaboğa (Ambarcı), İlhan Gülser (Yenice), Recep Kahveci (Alikahya Merkez), Yunus Arıcan (Alikahya Fatih), Ali Akbaş (Kabaoğlu), Müyesser Yılmaz (Akarca), Ünal Turan (Durhasan), Özcan Özmüş (Dağköy), Sadettin Açıkgöz (Akmeşe Atatürk).

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *