Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Sirkeciler Konağı’nda Dış Cephe İyileştiriliyor

Kentin simge yapılarından biri olan tescilli Sirkeciler Konağı’nda basit onarım çalışmalarına başlayan İzmit Belediyesi, dış cephede iyileştirme yapıyor. Kentin tarihine v…

Sirkeciler Konağı’nda Dış Cephe İyileştiriliyor

Kentin simge yapılarından biri olan tescilli Sirkeciler Konağı’nda basit onarım çalışmalarına başlayan İzmit Belediyesi, dış cephede iyileştirme yapıyor.

Kentin tarihine ve simgelerine sahip çıkmaya devam eden İzmit Belediyesi, İzmit Hacıhasan Mahallesi Yukarı Pazar Caddesi’nde bulunan Sirkeciler Konağı’nda basit onarım tadilatına başladı. İzmit Belediyesi Etüt ve Proje Müdürlüğü, 2011-2013 yılları arasında rekonstrüksiyonu yapılan ve şu an İzmit Belediyesi Kültür Müdürlüğü olarak hizmet veren tescilli konağın zamanla tahribata uğradığını belirledi. Ayrıca ekipler, mevcut cephelerdeki horasan sıvada oluşan zamana dayalı çatlamalar ve ahşap yalı baskı yüzeylerdeki aşınma için de çalışma yürütüyor.

TARİHİ DOKUSU KORUNACAK

İzmit’teki sayılı mekanlardan biri olan Sirkeciler Konağı’nın tarihi dokusunun korunması adına İzmit Belediyesi Etüt ve Proje Müdürlüğü, onarım çalışmalarına horasan sıvanın yenilenmesiyle başladı. Horasan sıvaların ardından ahşap yalı baskı cephelerin onarım ve bakımı, balkon zeminlerinin ve korkuluklarının yenilenmesiyle onarım işlemleri tamamlanacak. Çalışmalarını titizlikle sürdüren İzmit Belediyesi, Sirkeciler Konağı’ndaki çalışmayı en kısa sürede bitirecek.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *