Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Sakal-ı Şerif İkinci Kez Engellilerle Buluşacak

Peygamber Efendimizin Sakal-ı Şerif’ini görmek isteyen engelli vatandaşlar, bu yıl yine Umutcan Yılmaz’ın öncülüğüyle Kadıköy Yeşil Cami’de buluşacak.

Sakal-ı Şerif İkinci Kez Engellilerle Buluşacak

Peygamber Efendimizin Sakal-ı Şerif’ini görmek isteyen engelli vatandaşlar, bu yıl yine Umutcan Yılmaz’ın öncülüğüyle Kadıköy Yeşil Cami’de buluşacak.

Geçtiğimiz yıl engelliler için Sakal-ı Şerif programına öncülük eden Umutcan Yılmaz, bu yıl yine aynı programın Kadıköy Yeşil Cami’de düzenleneceğini açıkladı. Türkiye’de bir ilk olarak tarihe geçen bu program, ikinci kez düzenlenecek. Engelli vatandaşların Sakal-ı Şerif’i görmelerine öncülük eden Umutcan Yılmaz, bu yıl programın 23 Haziran Cuma günü Cuma namazı sonrasında yapılacağını duyurdu.

‘GEÇEN YIL İLKİNİ DÜZENLEMİŞTİK’

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Umutcan Yılmaz, “Çoğunuzun bildiği gibi Rabbim bana 15 yaşında tekerlekli sandalye üzerinde Mekke’yi, Medine’yi görmeyi nasip etti. Elhamdülillah. Umre’den geldikten sonra Peygamber Efendimizin mübarek Sakal-ı Şerifi’nin bakımını yapmayı, kokusunu sürmeyi bana nasip etti, çok şükür. Daha sonra içimden bir ses bana, benim gibi engelli kardeşlerimle ve siz değerli büyüklerimle paylaşmam gerektiğini söyledi. Geçen sene Türkiye’de bir ilk olan engelliler ve ailelerine yönelik Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin de desteğini alarak sizlerin de yoğun katılımıyla muhteşem bir Sakal-ı Şerif programı düzenledik” dedi.

BÜYÜKŞEHİR TAŞIYACAK

Sözlerini sürdüren yılmaz, “Belki sizler için çok önemli olmayabilir, fakat bu tür projeler hem manevi açıdan hem de bizim gibi engellilerin sosyalleşmesi açısından çok önemli. O ruhu, o atmosferi yaşamak paha biçilemez. Yine bu sene geleneksel hale getirdiğimiz engelli ve aileleri için Sakal-ı Şerif programımız Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin desteği ile İzmit Merkez Kadıköy Yeşil Cami’de 23 Haziran 2023 Cuma günü öğlen namazı sonrası ikramlı olarak yapılacaktır. Engelli kardeşlerimi ve ailelerini bu muhteşem programa davet ediyorum. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Not: Yaşlılarımız ve engellilerimiz, ulaşımlarını Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ALO 153’ü arayarak engelsiz taksi kaydı yaptırabilirler” dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *