Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Şahin: En Büyük Sorunumuz Kimlik İptalleri!

Güvenlik İş Sendikası Kocaeli Temsilciliği, Özel Güvenlik Günü ve Haftasını kutladı. İl Temsilcisi Turgay Şahin, özel güvenlik görevlilerinin en önemli sorunu kimlik iptalleri olduğunu söyledi.

Şahin: En Büyük Sorunumuz Kimlik İptalleri!

Güvenlik İş Sendikası Kocaeli Temsilciliği, Özel Güvenlik Günü ve Haftasını kutladı. İl Temsilcisi Turgay Şahin, özel güvenlik görevlilerinin en önemli sorunu kimlik iptalleri olduğunu söyledi.

26 -30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftası, Kocaeli Temsilciliği tarafından PTT Başmüdürlükte kutlandı. Kutlama programına Türk İş Kocaeli İl Başkanı Ali Bostancı, Kocaeli Başmüdür Yardımcısı Adnan Yurtbaşı, Güvenlik İş Sendikası Kocaeli İl Temsilcisi Turgay Şahin, Güvenlik İş Sendikasının yetkili olduğu kurum temsilcileri ve üyeler katıldı. Özel güvenlik görevlileri, 19. yaşını İzmit PTT başmüdürlüğünde pasta keserek kutladı.

‘GURURLUYUZ’

Kutlama programında konuşan Güvenlik İş Sendikası Kocaeli İl Temsilcisi Turgay Şahin, “26 -30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftasını Kocaeli İl Temsilciliği olarak kutluyoruz. 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun'un kabul edildiği 26 Haziran 2004'ü mesleğimiz için milat kabul ediyoruz, 26 Haziran'ı ‘Özel Güvenlik Günü’ 26-30 Haziran’ı özel güvenlik haftası olarak kutluyoruz.  Toplum yaşamın her alanında görev yapan Özel Güvenlik Görevlileri toplumsal yaşam standardımızı yükselten bir vazife icra etmektedir. Büyük fedakârlık, sabır, cesaret ve kahramanlıkla aziz milletimizin barış ve huzur içinde yaşanması için üstün bir görev anlayışı ile hizmet veren tüm güvenlik görevlisi meslektaşlarımızın ortaya koyduğu başarı her daim hepimizi gururlandırmaktadır” dedi.

‘KİMLİK İPTALLERİ BÜYÜK SORUN’

Sözlerini sürdüren Turgay Şahin, “Sendikamız olarak her zaman özel güvenlik görevlerinin hak ettiği konumda olması için çaba ve mücadele eden tek sendikadır. Özel güvenlik görevlilerinin gece-gündüz demeden, beşikten mezara kadar insan hayatının her anında görev yapmaktayız. Ülkemizde 932 bin sertifikalı özel güvenlik görevlisi mevcut. 762 bin kişi özel güvenlik görevlilerine ait kimliğe sahip. 49 bini kadın olmak üzere 350 bin özel güvenlik görevlisi, 100 bin farklı noktada aktif görev yapmaktadır. Biz özel güvenlik görevlilerinin en önemli sorunu kimlik iptalleridir. Özel güvenlik görevlileri, herhangi bir ceza alıp kimliğinin iptal olması, dolayısıyla da işini kaybetme korkusuyla olaylara müdahalede çekimser kalıyor. Bu da ister istemez hizmet kalitesini etkiliyor. Özel güvenlik görevlilerine ait kimliklerin iptalinde ceza sınırının 1 yıldan 2 yıla yükseltilmesini istiyoruz. Bu konudaki kanun teklifinin yasalaşmasını sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

‘KADRO BEKLİYORUZ’

Şahin, kadro sorunundan da bahsederek “696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname dışından bırakıp kadro hakkından yararlanamayan özel güvenlik görevlilerinin Kamu İktisadi Teşebbüslerinde kadro hakkından yararlanmayan çok sayıda özel güvenlik görevlisi, kadro bekliyor. Kamuda taşeron sisteminin tamamen ortadan kaldırılmalıdır. Kamu güvenliği için özel güvenlik görevlilerinin genel kollukla yakın ve etkin işbirliği içerisinde çalışıyoruz. Sendika olarak mesleğimizin saygınlığını ve özel güvenlik görevlilerinin hak ve menfaatlerini korumak için büyük çaba içerisindeyiz. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığımızın özel güvenlik görevlilerine yönelik olumlu ve ilgili tutumunu özel güvenlik görevlileri olarak fazlasıyla hissediyoruz” dedi.

‘DEĞER GÖRÜYORUZ’

Şahin son olarak “Kamu kurumlarında çalışan yetkili olduğumuz tüm özel güvenlik görevleri adına toplu sözleşmelerimizle birçok kazanımı elde edilmiştir. Tek tip kıyafetle özel güvenlik görevlilerinin farkındalığı ve değer gördüğü anlaşılmıştır sosyal kazanımlarımızla bütçelerine katkı sunulmuştur.  Özel güvenlik görevlilerinin özlük hakları ve çalışma koşullarının özel güvenlik iş kanunu ile belirlenmesi bu kapsamda yıpranma hakkı, ödüllendirme, şehitlik ve gazilik taleplerinin de karşılanmasını istiyoruz. Özel güvenlik görevlilerinin etkin bir şekilde vazife yapmasına katkı sunan değer veren herkese teşekkür ederim. Bu duygu ve düşüncelerle tüm meslektaşlarımın 26 Haziran Özel güvenlik günü haftasını kutlar görevlerinde başarılar dilerim. Özel güvenlik görevlilerinin tek adresi Güvenlik İş Sendikasıdır” dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *