Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Sağlık Çalışanları Konutlarına Kavuştu

Pandemi döneminde canla başla çalışan sağlık çalışanları için Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Sağlık Kent Konutları tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi.

Sağlık Çalışanları Konutlarına Kavuştu

Pandemi döneminde canla başla çalışan sağlık çalışanları için Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Sağlık Kent Konutları tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi. Başkan Büyükakın, Sağlık Kent Konutları gibi projelerin önümüzdeki dönemde mantar gibi çoğalacağını ifade etti.

Şifa veren ellere vefa sloganı ile sağlık çalışanları için yapılan Sağlık Kent Konutları için düzenlenen anahtar teslim töreni saygı duruşu ile başladı. Ardından İstiklal Marşı okundu. Anahtar teslim törenine; Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan, AK Parti İl Başkanı Şahin Talus, BBP İl Koordinatörü Metehan Küpçü, AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz, sağlık çalışanları ve aileleri katıldı.

502 DAİREDEN OLUŞUYOR

Zemin artı 4 kattan oluşan toplam 13 blok 502 daireden oluşan Sağlık Kent Konutları Kartepe Kent Meydanında inşa edildi. Proje içerisinde 1+1 52 adet, 2+1 350 adet ve 3+1 100 adet daire bulunuyor. Toplam arsa alanı 36 bin metrekare olan Sağlık Kent Konutlarında binalar, 592 metrekareye inşa edildi. Alanın 7 bin 500metrekaresi yeşil alan, 915 metrekaresi çocuk oyun alanı ve spor alanı, 15 bin metrekaresi ise yol ve otopark olarak kullanıldı. Proje içerisinde basketbol sahası, açık hava spor aletleri, pergolalar (gölgeli oturma alanları), oturma grupları, çocuk oyun alanları ve açık otopark bulunuyor. Projede ayrıca yağmur suları tir yerde toplanarak bahçe sulamada kullanılacak.

ZEHRA ŞEN: TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Sağlık çalışanları adına konuşan Zehra Şen, “Kovid sürecinde ne kadar fedakarca çalıştığımızı herkes gördü. Tüm zamanlarda gerçekten çok özverili çalıştığımızı düşünüyorum. En çok teşekkürü sağlık çalışanlarına etmek istiyorum. Bu projede salıkla huzurla ve güvenle herkesin oturmasını diliyorum.” dedi. Ardından kürsüye gelen İl Sağlık Müdürü Yüksek Pehlevan, “Pandeminin kabuslu günleri aklıma geldi bu süreci başardıysak sağlık çalışanlarının fedakarlığındandır. Büyükşehir belediye başkanımız, ilçe belediye başkanlarımız ve bu şehirdeki herkesin işbirliği sayesinde süreci atlattık.” diye konuştu.

PEHLEVAN: OLAĞANÜSTÜ BİR PROJE

Sözlerini sürdüren İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksek Pehlevan “Kayıplarımız oldu, ağır hastık ge hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Büüykşehir Belediyemiz, pandeminin bütün sürecinden konaklamadan tıbbi cihaz desteğine kadar hep yanımızda oldu. En sonunda böyle bir proje yaptılar. Gerçekten olağanüstü bir proje. Şahsım adına bütün çalışma arkadaşlarım adına değerli başkanıma teşekkür ediyorum. Allah bizi her türlü felaketlerden korusun. Sağlık çalışanlarımızı hayırlı olsun, güle güle otursunlar.” İfadelerini kullandı.

KOCAMAN: BU VEFA UNUTULMAZ

Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman ise “Çok yakın zamanda pandemiyi, depremi yaşadık. Birçok vatandaşımızı kaybettik. O günlerin zor şartlarında hepimiz covidden uzak durmaya çalıştık, sadece bir meslek grubu vardı sabah evden çıktıklarında o mikrobun içine girdiler. Mesleklerinin sorumluluklarını o kadar güzel yerine getirdiler ki onlara ne kadar teşekkür etsek az. Sağlık çalışanlarının yaptığını bir ömür boyu asla unutmayacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımızın bu özel projesini duyduğumuzda çok heyecanlandık vefayı burada gördük. Hayat boyu unutulmayacak bir anlayış.” şeklinde konuştu.

BÜYÜKAKIN: BU MİLLET BİRBİRİNE SIKI SIKIYA BAĞLI

Cahit Sıtkı Tarancı’nın ‘Memleket İsterim’ şiiriyle konuşmasına başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın: “Bizim yüreğimiz şu anda Filistin’de başlarına bomba yağan kadınları çocukları da hissediyor, açları susuzları da hissediyor ama buradakini de hissediyor. Dün deprem şehitlerini andık, orada hizmet veren Kocaeli gönüllüleri ile bir araya geldik. Bu proje fikri pandemi döneminde ortaya çıktı. O dönemde çok bunalmıştık. O anlarda topluma moral vermek gerekiyordu. Bizim milletimiz birbirine görünmez bağlarla sımsıkı bağlı. O bağlar depremden hiç etkilenmemişti, dimdik ayaktaydı, bunu gördük. Bu millete düşman olanların manipülasyonlarını da gördük. Ama milletin büyük çoğunluğu birbirine bağlı.” İfadelerini kullandı.

‘MANTAR GİBİ TÜREYECEK’

Sözlerini sürdüren Başkan Büyükakın: “İnsanların hayata tutunmaları için mücadele ederken hayatlarından oldular. Bizim bu güzellikleri daha da güzelleştirecek gayretin içinde olmamız laızm. Gündelik kavgaları, gürültüleri ve hesapları bir kenara bırakıp Cahit Sıtkı’nın şiirinde söylediği gibi böyle bir memleket inşa etmemiz lazım. Bu proje bunlardan biri. Önümüzdeki günlerde daha iyileri de yapılacak. Bu ve bu gibi sitelerin Kocaeli’de mantar gibi türediğini Kocaeli’nin yavaş yavaş dirençli şehirler olacağını hep birlikte göreceğiz. Bu vesileyle hayatını kaybeden sağlık çalışanlarına Allah’tan rahmet diliyorum.” şeklinde konuştu.

‘DİRENÇLİ ŞEHİR İNŞA EDECEĞİZ’

Dirençli şehir hedeflerine vurgu yapan Başkan Büyükakın, “Eskiden belediye başkanlıkları şehremaneti olarak adlandırılırdı. Yani emanet gün geldiğinde teslim edilirdi. Bu emanetin hesabını önce millete sonra Allah’a vereceğiz. Bunu unutmadığınızda aslında bütün mesele halloluyor. Bu kentin mutlu olması için çalışıyoruz. Nihai gaye bu dolayısıyla bu hizmetleri yapıyoruz. Önümüzdeki dönemde birinci önceliğimiz bu kenti dirençli şehir haline getirmek. Dirençli şehir sosyal meselelere karşı da dirençli bir şehir demektir. Şehrimizi bu ve buna benzer yapılarla inşa edeceğiz. Hem bina hem de oluşan ortam sağlam olacak.” dedi.

‘HER İLÇEDE BU SİTELERDEN YAPACAĞIZ’

Sözlerini sürdüren Başkan Büyükakın: “Kentin 7 noktasında kentsel dönüşüm çalışmaları da sürüyor. Var olan yapı stokunun da bilinmesi gerekiyordu. 99 öncesinde bu kentte yapılan 160 bin bina var. 1999 öncesinde bu kentte yapılan binanın envanterini elimize aldık. Bazı rezerv alanlarında yeni siteler oluşturacağız. Farklı farklı usullerle bu gibi siteler yapacağız. Her anlamda dirençli bir sitede yaşayacaksınız. Bu anlamda şanslısınız. Deprem olacağını biliyoruz ama ne zaman olacağını bilmiyoruz. Toplumun kararlılığına ihtiyacımız var. Sapma sapan tartışmalardan bu toplumu uzak tutmamız gerekiyor. Tek tük de olsa bazen uyumsuz insanlar çıkabiliyor.” dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *