Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Pazarcılar Odası Denetleme Kurulundan İstifa Eden Alkan: Odayı Kim Yönetiyor?

Kocaeli Pazarcılar Odasında denetleme kurulu üyesi olan Ömer Alkan, görevinden istifa etti.

Pazarcılar Odası Denetleme Kurulundan İstifa Eden Alkan: Odayı Kim Yönetiyor?

Kocaeli Pazarcılar Odasında denetleme kurulu üyesi olan Ömer Alkan, görevinden istifa etti. İstifa gerekçesini çalışma ortamının bozulması, başkanın kişisel hırsları ve tavırları olarak açıklayan Alkan, “Odayı birlikte yöneteceğimizi söyledi ancak öyle olmadı” dedi.

Kocaeli Pazarcılar Odasında geçtiğimiz aylarda işten çıkarılan Genel Sekreter Yasin Kılıç’ın ardından yönetimden de bir istifa geldi. Odanın 1 yıl denetleme kurulu başkanlığı akabinde denetleme kurulu üyeliğini yapan Ömer Alkan, görevinden istifa etti. Ömer Alkan, yaptığı açıklamada “Başkan, odanın mali durumunu hiçe saydı, odanın menfaatlerini korumaya çalışan eski Genel Sekreter Yasin Kılıç’ın görevine son verdi, kendi dediğini yaptıracak bir personeli odaya aldı. Ayrıca herkesle kavgalı bir başkan ve esnafı da yönetemiyordu. Bu yüzden istifamı sundum” dedi. Alkan, pazar esnafının başkandan çok rahatsız olduğunu belirterek bir sonraki seçim dönemini de iple çektiklerini belirtti.

‘EGO VE HIRSI TAVAN YAPTI’

Pazarcılar Odası esnafının Başkan Ramazan Kumsar’ın esnafa yaklaşımından çok rahatsız olduğunu ifade ederek istifasını sunan odanın eski denetim kurulu üyesi Ömer Alkan, “Esnaflarla çok kavgalı bir başkan. İki dönem birlikte çalıştım ve kendisine başkanlık seçimini kazandırdık. Seçimi kazandıktan sonra kişisel hırsları, egosu tavan yaptı. İnsanları çok kırdığına şahit oldum ve bu arkadaşımızla daha fazla çalışamayacağımızı düşünerek istifamı sundum. Başkanın söyledikleri ve yaptıklarının aynı olmadığını, sözlerin havada kaldığını gördüm. Bu yüzden görevime daha fazla devam edemedim” dedi.

‘HERKESLE KAVGALI’

İstifa gerekçelerini de açıklayan Ömer alkan, “Bu arkadaşla uyumlu çalışamadık. Üyelerden de çok şikayet var. Esnafla çok kavgalı, hiç kimseyle anlaşamıyor. Bir dahaki dönem kazanması çok zor. Onun yanında en eskisi de benimdir ancak benim gibi bir insanı da kaybetti. Seçimden sonra başkanlık zehirlenmesine girdi. Geldi herkesle kavga etti, Federasyon Başkanı Ali Karaca ile Odalar Birliği Başkanı Kadir Durmuş ile genel sekreter ile ve bizlerle kavga etti. Düşünüyoruz, taşınıyoruz işin içinden çıkamıyoruz. Çoğu esnaf onu seçtiği için pişman oldu. Esnaflarımızla beraber gelecek dönem onu yolcu edeceğiz” dedi.

‘ESNAF ÇOK RAHATSIZ’

Odanın sorunları ve esnafın dertlerinden de bahseden Alkan, “Başkan Ramazan Kumsar, göreve gelmeden önce odayı yönetim ve denetim kurulu olarak birlikte yöneteceğimizi söyledi ancak maalesef öyle olmadı. Pazarcı esnafı, odadaki kararların kim tarafından alındığını iyi biliyor” dedi. Tüysüzler Pazarını açarken üstü kapalı Pazar diye açmamız gerektiğini defalarca söylememe rağmen üstü açık pazar yaptılar. Pazarda çizgi, terazi, etiket kurallarını düzenleyemiyorlar, bunlardan çok rahatsızız, başkan odada, esnaf üzerinde düzeni, tertibi sağlayamıyor. Ayrıca Yenidoğan pazarı ve Yahya Kaptan pazarının hala üstü açık. Esnaf bu tür durumlardan çok rahatsız. Artık canları burunlarına geldi” diye konuştu. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *