Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Özel: Kocaeli'ni 3 Kez Yeni Baştan Yapacakları Yerde, Türkiye'nin En Borçlu Belediyesi Yaptılar!

Kocaeli aday tanıtım toplantısına katılan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Emeğin kenti olmasına rağmen hakkını alamayan Kocaeli’de yapılacak çok iş var dedi. Koceli sanayisi nedeniyle talip olduğumuz baş illerden biri. İş kazalarının yaşandığı 3.

Özel: Kocaeli'ni 3 Kez Yeni Baştan Yapacakları Yerde, Türkiye'nin En Borçlu Belediyesi Yaptılar!

Kocaeli aday tanıtım toplantısına katılan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Emeğin kenti olmasına rağmen hakkını alamayan Kocaeli’de yapılacak çok iş var dedi. 

Koceli sanayisi nedeniyle talip olduğumuz baş illerden biri. İş kazalarının yaşandığı 3. il konumunda olan talebe baktığınızda bu işçi ve emeğin kenti Atasoy Başkanı çağırıyor, onu çağırıyor ve ayağa kalkmayı bekliyor.” dedi.

PARTİ KURMAYLARI EKSİKSİZ KATILDI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Örgütü, Genel Başkan Özgür Özel’in katılımıyla, Büyükşehir ve 12 ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı. Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Atasoy Bilgin’in seçim vaatlerini de tanıttığı toplantıya, Genel Başkan Özgür Özel, Milletvekilleri Muhip Kanko, Nail Çiler ve Harun Özgür Yıldızlı, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, eski vekil Haydar Akar, ilçe belediye başkan adayları, ilçe örgüt başkanları ve partililer katıldı. Büyükşehir Adayı Atasoy Bilgin’e övgüler yağdıran Genel Başkan Özel, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ı en borçlu belediyenin başkanı olması nedeniyle eleştirdi.

‘HER GELDİĞİMDE GÜÇ ALDIĞIM KOCAELİ’

Özel programda, “Milletvekilimiz Harun Özgür Yıldızlı, aday tanıtım toplantısı olduğunu ve beni de görmek istediklerini söyledi. Her geldiğimde güç aldığım Kocaeli örgütüyle yine buluşmaya geldim. Adaylarımız gayet enerjik, Kocaeli’nin Türkiye’deki yerini doğru yerden okuyan son derece hem ayakları yere basan Büyükşehir adayımıza ve ekibine yürekten teşekkür ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği yolda ilerleyecek bir belediye başkan adayı Atasoy Bilgin, emeği ve örgütlenmeyi bilen değerli adayımıza inanıyoruz ve güveniyoruz.” şeklinde konuştu.

‘EMEĞİN KENTİNİ YÖNETEMİYORLAR’

AK Parti’nin Büyükşehir Belediyesi’ni yönetemediğini söyleyerek eleştiren Özel, ‘Emeğin kenti olmasına rağmen hakkını alamayan Kocaeli’de yapılacak çok iş var. Bunları yaparken servet düşmanlığı yapmak yerine Büyükşehir Belediye Başkan Adayı portföyü çizen adayımız Atasoy Bilgin’e büyük inancım var.” dedi.

SADECE HAZİNEYE 2 MİLYAR 102 MİLYON BORÇ VAR

Belediyenin haİneye olan borcuna inanamadığını söyleyen Özel, “Gerek il başkanımız gerek Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Kocaeli ile ilgili daha önce duyduğum bir şey burası hazineye en çok borcu olan belediye. Sadece hazineye 2 milyar 102 milyon TL borçları var. İnanamadım tekrar tekrar baktım, doğruymuş. Koskoca İstanbul, Ankara Belediyeleri bir yana dursun, yine borcu en fazla olan AK Partili Büyükşehir Belediyesi imiş. “ diyerek eleştiride bulundu.

‘KOCAELİ BİZİ ÇAĞIRIYOR’

‘Büyükşehir’i Atasoy Başkanımız ayağa kaldoracak.” diyen Özel, “Elbette bu göreve talibiz, Koceli sanayisi nedeniyle talip olduğumuz baş illerden biri. İş kazalarının yaşandığı 3. il konumunda olan talebe baktığınızda bu işçi ve emeğin kenti Atasoy Başkanı çağırıyor, onu çağırıyor ve ayağa kalkmayı bekliyor. Kocaeli deyince insan dirençli kentlerle ilgili bir şeyler duymak istiyor. Atasoy Başkan projelerinde sunumunda en başta buna yer verdi, gurur duydum. Depremin üzerinden 25 yıl geçmiş olmasına rağmen deprem için yapılan halen hiçbir şey yok. Kocaeli’yi  3 kez yeni baştan yapacak güce sahip oldukları halde yapmamışlardır. Bu kenti depremden beri yönettikleri halde kenti dirençli şehir haline getiremediler.” ifadelerine yer verdi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *