Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Muhtar Adayı Meriç: Kadınlar Gününü Kadınlarla Kutladı

İzmit Yahya Kaptan Kadın Mahalle Muhtar adayı  Aliye Hale Meriç 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kadınların düzenledikleri etkinliklere katılarak destek verdi.

Muhtar Adayı Meriç: Kadınlar Gününü Kadınlarla Kutladı

İzmit Yahya Kaptan Kadın Mahalle Muhtar adayı  Aliye Hale Meriç 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kadınların düzenledikleri etkinliklere katılarak destek verdi. 

Muhtar adaylığını açıkladığı ilk günden bu güne kadar sahalardan hiç kopmaya çalmadık kapın, sıkmadık el bırakmayan Yahya Kaptan Mahalle Muhtar Adayı Aliye Hale Meriç sosyal etkinliklere verdiği desteklerle de dikkat çekiyor. 8 Mart Dünya emekçi kadınlar gününü kadınlarla birlikte kutlayıp, İzmit'teki STK'ların 8 Mart Kadın etkinliklerine katıldı.

KADINLAR GÜNÜNÜ ORTAK KUTLADILAR

Muhtar adayı Meriç; Mahallemizde  herkesin ortak görüşü bir kadın muhtarın görev yapması. Mahalle  sorunlarının daha rahat aktarılması ve çözümünde kadın muhtarın etkili olacağı düşünülüyor. Ben de bu amaçla yola çıktım. Kadınlar Gününde bir kadın Muhtar adayı olarak  dernekler platformu mensubu kadınlarla kent meydanında günün önemini bildiren basın açıklamasına katıldık. Açıklamayı Av.Didem Turan yaptı.  İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın'da eşlik etti. Sonrasında Türk Kadınlar Birliği Şube Başkanı Ayşe Baladin, 29 Ekim Kadınlar Derneği başkanı Gülşen Müstecaplıoğlu ve Dilek Yalçın ile bir sohbet gerçekleştirdik. 

KADIN YÖNETİCİLERİN SAYILARI ARTTIRILMALI 

Dilek Yalçın bugün Kadın muhtarlarını ziyaret ettik. 6  kadın muhtar sayısının mutlaka İzmit'te  artmasını  gerekliliğine değindi  ve benim de adaylığımı desteklediğini söyledi.  Toplumdaki sorunların en aza indirilmesi için mutlaka kadın yöneticilerin sayılarının arttırılması gerekir. 8 Mart biz kadınlar için çok önemli. Bu güne sahip çıkan herkese teşekkür ediyorum. Emekçi Kadınlar Gününüz kutlu olsun dedi. Gün boyu sahada dolaşıp kadınların kadınlar gününü kutladı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *