Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Mesleki Eğitim-sektör İşbirliği Protokolü İmzalandı

Kocaeli Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Magna Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. Arasında Gerçekleştirilen “Mesleki Eğitim-Sektör İşbirliği”Protokolü İmza Töreni, Valimi…

Mesleki Eğitim-sektör İşbirliği Protokolü İmzalandı

Kocaeli Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Magna Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. Arasında Gerçekleştirilen “C” Protokolü imzalandı.

Valilik Makamında gerçekleşen imza törene  Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Magna Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Serdar Eren, Magna Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürü İlknur Kuru, AR-GE Merkezi Sorumlusu Serhat İncesöz, Mühendislik Lideri Burak Hocaoğlu katıldı.

96. PROTOKOL

Vali Hüseyin Aksoy yapmış olduğu konuşmalarında; “ Kocaeli’de Milli Eğitim ve meslek liselerimizle sanayiyi bir araya getirmek ve onlarla karşılıklı işbirliği yapma arzularımız var. Sanayi kuruluşlarıyla meslek liselerimiz arasında düzenlenen 96. Protokolümüz. Burada iş dünyasını talep ettiği insanları bizim yetiştirmemiz ve ihtiyaç duyulan nitelikte insanları yetiştirerek onların personel ihtiyaçlarını karşılamak, sektörün talepleri doğrultusunda bölümleri açmak ve bu karşılıklı işbirliği içerisinde özellikle öğrencilerimizin, o sektör içerisinde staj yapmalarını sağlamak ve daha sonrasında da sektörün ihtiyaç duyduğu insanların orada çalışmalarına imkan yaratacak bir ortamı ortaya koyabilmektir. Bu anlamda da sizlerle bugün böyle bir protokolü imzalayacağız. Bu protokolün hem milli eğitimimize hem de sanayi kuruluşumuza hayırlı olmasını diliyorum. Bu karşılıklı işbirliğini önümüzdeki süreçte Kocaeli olarak daha da farklı noktalara taşıyarak eğitim ve sanayi işbirliği noktasını daha üst boyutlara getirmiş olacağız. Katkı sunan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

AR-GE ÇALIŞMALARI YAPILACAK

İmzalanan Mesleki Eğitim-Sektör İşbirliği Protokolüyle; Kartepe Fevziye Tezcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin, eğitsel, sosyal ve ekonomik gereksinimlerinin giderilmesi yolu ile güçlendirilmesi, işletmenin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün yeni teknik ve yöntemlere dayalı olarak yetiştirilmesi, okulda öğrenim gören öğrencilerin mesleki eğitim ve stajlarını işletmede yapmasının sağlanması, okuldaki alan öğretmenlerini yeni teknolojilerle tanıştırarak işletme tarafından bilgilendirilmelerinin sağlanması, işletmenin imkânları ölçüsünde okulun donatım malzemesi, atölye araç- gereci gibi ihtiyaçlarının karşılanması, okulun eğitim ortamlarının geliştirilmesi kapsamında AR-GE çalışmalarının yapılması amaçlanmakta.

BURS VERİP İSTİHDAM SAĞLANACAK

Kartepe Fevziye Tezcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin öğrenci ve öğretmenleri alanları ile ilgili yeni teknik ve yöntemlerle tanıştırılacak, bilgi ve teknoloji paylaşımı yapılacak, öğrencilerin mesleki eğitim / stajları konusunda işbirliği yapılacak, işletmenin imkanları dahilinde okulun ihtiyaçları karşılanacak ve okulun eğitim ortamlarının geliştirilmesi kapsamında AR-GE çalışmaları yapılacak. Ayrıca işletmenin imkanları dahilinde başarılı öğrencilere burs verilecek ve söz konusu okuldan mezun olan öğrencilere istihdamda öncelik verilecektir. Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy  ve protokol üyeleri, hayırlı olsun dilekleriyle “Mesleki Eğitim- Sektör İşbirliği” Protokolünü imzalayarak, günün anısına toplu fotoğraf çektirdi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *