Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Mahkum Yakınları Af İstedi

Mahkum yakınları seçimden önce af istedi Seçim öncesi af bekleyen mahkum yakınları, mahkum yakınları, af verilmemesi halinde Cumhur ittifakına oy vermeyeceklerini bir kez dah…

Seçim öncesi af bekleyen mahkum yakınları, mahkum yakınları, af verilmemesi halinde Cumhur ittifakına oy vermeyeceklerini bir kez daha yineledi.

Aylardır hükümetten yakınları için oy isteyen mahkum yakınları, dün Cumhuriyet Parkı’nda terar bir araya geldi. Seçimden önce af isteyen mahkum yakınları adına konuşan Deniz Aytan, “Seçimden öne af yoksa, oy da yok” dedi.

‘CEZAEVLERİNDE İSYAN YOK’

Cumhuriyet Parkı’nda açıklama yapan mahkum yakınları adına Deniz Aytan konuştu. Aytan, “Cezaevlerinde isyan yok. Cezaevlerinde ayaklanma yok. Cezaevlerinde algı operasyonu var. Çıkan yangın kader mahkumu tarafından tutuşturulmuş değildir. Bu tamamen bizim dik duruşumuza karşı açılmış bir karşı hamledir. Bu bizim AF YOK! OY YOK! duruşumuza karşı yapılmış bir operasyondur. Sayın Feti Yıldız, ‘Oy hesabı yapanlar yanlış yaparlar, af yok oy yok demeniz yanlıştır bu yanlışa düşmeyin bize ve Cumhur ittifakına oy verin, seçimden önce yasanın çıkarılması zor görünüyor, biz bunu çıkaracağız ama seçimden sonra’ demiştir” dedi.

‘OYUNU GÖRÜYORUZ’

Aytan, “Biz omurgasız değiliz. Verdiğimiz sözü tuttuk. 24 Haziranda sandıkta gösterdik. Ama artık sıra bizde. Biz kandırılabilecek bir topluluk değiliz. Seçimden öne af yoksa, oy da yok. Bu iktidarı korkutmuş ve cezaevlerinde suni karmaşa çıkartıp ülkedeki tüm cezaevlerine yayılması planlanmıştır. Hesap yine oy hesabıdır. Bunu seçim malzemesi olarak kullanmak istemişlerdir. Biz oyunu görüyoruz. Ama hazırladığınız oyuna ve tuzağa düşmeyeceğiz. Sevgili mahkum yakınları. MHP’nin desteklediği Cumhur ittifakının seçimden önce beklediğimiz yasayı vermeyeceği Sayın Feti Yıldız’ın ‘Herkes mahkumuna söylesin. Asla koğuşlarında eylem yapmasınlar. Asla provokasyona gelmesinler. Bu günden itibaren cezaevinde isyan çıkaran asla bizden değildir’ söylemlerinden anlaşılmaktadır” dedi.

‘VAZGEÇMİYORUZ’

Sözlerini sürdüren Aytan, “İsyan çıkaran bizi haksız duruma düşürüp iktidara oy malzemesi yapmaya çalışan hainledir. Biz oyunu görüyoruz. Af Yok Oy Yok duruşumuz oy hesabı yapanları rahatsız etmiş, planlarını bozmuştur. 400 bine yakın tutuklu ve mahkum mevcut. En az 3 kişilik bir oy potansiyeli olduğunu düşünürsek 1 milyon 2 Yüz Bin oy yapar. Denetimlide bulunan 300 bin kişi de kendileri ile birlikte 1 milyon 2 Yüz Bin oy yapar. Dosyası onay bekleyen 7 Milyon kişiyi de hesaplarsak 10 Milyon oy yapar ki bu ülkenin seçmen listesinin yüzde 20’sini oluşturur. Şimdi sıra bizde biz isyan çıkarmıyoruz. Biz duruşumuzdan vazgeçmiyoruz. Seçimden önce af yoksa oy da yok duruşumuzdan vazgeçmiyoruz” diye konuştu.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *