Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kyöd Bulunduğu Binayı Yeniden Kiraladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen encümen toplantısında Metropol İş Merkezi’nin 5. katında KYÖD’ün yer aldığı lokalin kiralanması için ihaleye çıkıldı.

Kyöd Bulunduğu Binayı Yeniden Kiraladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen encümen toplantısında Metropol İş Merkezi’nin 5. katında KYÖD’ün yer aldığı lokalin kiralanması için ihaleye çıkıldı. 10 yıl süreyle KYÖD tarafından yeniden kiralanan dernek lokali için aylık 6 bin TL kira ödenecek.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin eylül ayı encümen toplantısı gerçekleştirildi. Genel Sekreter Balamir Gündoğdu’nun başkanlığında yapılan toplantıda 13 gündem maddesi görüşüldü. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan ve 1993 yılından bu yana KYÖD tarafından kullanılan dernek lokali için ihale yapıldı. İhaleye tek istekli olarak KYÖD adına Uğur Saral ve İlbeyi Kılavuz katıldı. 5 bin 900 lira aylık kira bedeli ile yapılan ihalede açık artırma ile bedel 6 bin liraya çıkartıldı. Encümen toplantısında ihaleler dışında kalan maddeler de görüşülerek karara bağlandı.

KYÖD BÜYÜKŞEHİRE AYDA 6 BİN TL ÖDEYECEK

Uzun yıllardır KYÖD hizmet binası olarak bilinen Kemalpaşa Mahallesi’ndeki Metropol İş Merkezi’nin en üst katı, yine KYÖD’e 10 yıllığına 720 Bin TL’ye kiralandı. Büyükşehir belediyesi Kemalpaşa Mahallesi’ndeki Metropol İş Merkezi’nin en üst katında yer alan KYÖD binasını 10 yıllığına kiralama kararı almıştı. Geçtiğimiz Mart ayından yapılması gereken KYÖD ihalesi iptal edilmişti. Bugüne kadar en az 1 yıl, en fazla 3 yıllığına kiralanan KYÖD binası, bu kez 10 yıllığına kiralandı. İhaleye KYÖD adına Genel Sekreter İlbeyi Kılavuz ile KYÖD Başkan Yardımcısı Uğur Saral katıldı. 5 Bin 900 TL muhammen bedel ile ihaleye çıkan KYÖD binası için 100 TL artırıldı. KYÖD binası aylık 6 Bin TL’ye kiralandı. İhalenin başkanlığını Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu üstlendi.

‘DAHA VERİMLİ ÇALIŞACAĞIZ’

İhale sonrası açıklamalarda bulunan Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği Başkanı Didem Turan, “Derneğimize ve kentimize hayırlı olsun. Kiralama ihalesinin 10 yıl olması, önümüzdeki süreçte KYÖD’ün kendini yenilemesi, salonu yenilemesi, kente daha iyi daha verimli çalışmalar üretebilmesi açısından imkan sağlayacak. Bu bağlamda hep dediğim gibi hem KYÖD’e hem kente hayırlı olmasını diliyorum. Bu konudaki iradeye de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

‘KYÖD’E UYGUN BİR İŞLETMECİ’

KYÖD hizmet binasını derneğin işletmeyeceğini söyleyen Başkan Turan, “Temel olarak salonun işletmesini KYÖD yapmak istemiyor. Baştan beri de söyledik. Dernek yönetiminde ziyade profesyonel bir firma aracılığıyla işletilmesini istiyoruz ama şu anda bununla ilgili bir çalışmamız yok. Uzun süreli ijaenin gerçekleşmesini bekledik. Bundan sonraki süreçte talipliler ile görüşeceğiz. Tabiki KYÖD’ün koşullarına uygun işletilmesini istiyoruz. Biz orayı sadece bir lokanta ya da restoran olarak görmüyoruz. Orası kente ait bir alan. Dolayısıyla bu çalışmalara imkan verecek biçimde biz gerekli yatırımları ve hazırlıkları yapacağız” dedi.

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *