Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kurtulmuş Muhalefeti Böyle Eleştirdi: Benzemezler İttifakı

Derince Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde STK temsilcileriyle bir araya gelen Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, “Hiçbir konuda ortak noktaları olmayan siyasi parti…

Derince Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde STK temsilcileriyle bir araya gelen Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, “Hiçbir konuda ortak noktaları olmayan siyasi partiler, bir araya gelerek sadece Ak Parti düşmanlığı ve Tayyip Erdoğan üzerinden siyaset yapma derdindeler. Bunlar benzemezler ittifakıdır” dedi

Programa Ak Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Derince Belediye Başkan adayı Zeki Aygün, Ak Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, İl SKM Başkanı Halit Çokan, Derince İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu, MHP İlçe Başkanı Zeki Omurca ve STK temsilcileri katıldı.

’71 GÜNDÜR SAHADAYIZ’

İlçe başkanı Selçuk Çakıroğlu, İnşallah bu seçimde de Derince, Kocaeli ve Türkiye ölçeğinde Ak Parti’nin bayrağını dalgalandırmaya devam edeceğiz. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Ardından konuşan Cumhur İttifakı Derince Belediye Başkan adayı Zeki Aygün, “71 günden beri sahalardayız. Toplumu her kesime yetiştik. Onların gönüllerinden geçenleri dinledik. Projelerimizi anlatmaya devam ediyoruz. 31 Mart’ta inşallah Ak Parti kazanacaktır. İnsanı merkeze koyan bir siyasi anlayışla hizmet etmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

‘MÜJDELİ HABERİ VERELİM’

Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Hem Derince’de hem büyükşehirde başarılı bir sonuçla 1 Nisanı karşılama ve Cumhurbaşkanımıza müjdeli haberi göndermek bizim için onur verici bir sonuç olacaktır. Teşkilatlarımızdan kapı kapı sokak sokak çalışmalarını ve var güçleriyle çalışmalarını rica ediyorum” dedi. Büyükakın’ın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Çok sayıda seçime katıldım. 6 defa aday oldum. Her şeyin başlangıcı olduğu gibi sonu da var. Kocaeli’de çok hayırlı hizmetler yaptığımıza inanıyorum. Nereye gitsek insanlarımızın duasını alıyoruz. Gönül rahatlığıyla Tahir Büyükakın’a görevi devredeceğim. Benim işim kolay” dedi.

‘AK PARTİ’Yİ SEÇECEĞİNİZDEN EMİNİM’

Karaosmanoğlu’ndan sonra kürsüye gelen Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, “Hizmet siyasetine milletimize hizmet etmek için çıktığımız bu yolda ülkemizin, şehrimizin geleceği için bir kez daha Ak Parti diyeceğinize yürekten inanıyorum. 16 yılda alt yapıdan üst yapıya Türkiye’yi imar ettik. Kocaeli buna güzel bir örnek oldu. Bu dönem birlikte belediyecilik anlayışına başlıyoruz” dedi. Ardından söz alan İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, “Derince’de Zeki Aygün, büyükşehirde Tahir abimiz için sizlerden destek bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

SİYASETTE İTTİFAKLAR DÖNEMİ

Son olarak kürsüye gelen Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, “Bu seçim yerel seçim olma özelliğini aşmış, genel seçim mahiyeti kazanmıştır. 24 Haziran’da Türkiye yeni bir siyasi döneme girdi. Bunun bir kere daha teyit edilmesi için canla başla gayret ediyoruz. Belediye başkanlığı için hemen hemen Türkiye’nin her yerinde öne çıkan iki adayı yerel seçimlerde de yapacağız. Türkiye siyaset bundan sonraki dönemde de birtakım ittifaklarla yürütülecektir. İki parti demiyorum ama Türkiye’de artık iki eksenli siyaset ortaya çıkıyor. İttifakları öne çıkaracak, ittifakların önemi sadece bir aya gelme değil, Türkiye için yapacaklarını ortaya koymalarıyla ortaya çıkacaktır” diye konuştu.

‘BREMEN MIZIKACILARI’

Cumhur ittifakının amacının ne olduğunu hatırlatan Kurtulmuş, “Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi birleşmiş iki parti değildir. Bu partiler ortak bir duruşla seçim ittifakı yapmıştır. Teröre karşı mücadelede ortak bir duruş söz konusu. Dışardan gelen saldırılara karşı direnme konusunda ortak bir duruş var” dedi. Konuşmasında muhalefeti de eleştiren Kurtulmuş, “Bunlar Bremen mızıkacılar ittifakı, benzemezler ittifakıdır. Hiçbir konuda ortak noktaları olmayan siyasi partiler, bir araya gelerek sadece Ak Parti düşmanlığı ve Tayyip Erdoğan üzerinden siyaset yapma derdindeler. Cumhuriyet Halk Partisi ısrarla ittifakının İYİ Parti ile olduğunu söyledi. Yani HDP ile ittifak yapmadıklarını söyledi. Ancak HDP Genel başkanı Sayın Temelli CHP ile yaptıkları ittifakı duyurdu” diye konuştu.

‘HDP İTTİFAKINA NASIL OY VERECEKSİNİZ’

Sözlerini sürdüren Kurtulmuş, “Bunlardan Derinceye Kocaeli’ye fayda gelmez. Sorsanız Derince için ortak bir projeleri bile yoktur. Birleştikleri yer karşı olmaktır. Bu partilerin başlarını bir kefeye, oy verenleri başka kefeye koyacağız. Bu insanlara anlatacağız. İYİ Parti’ye oy vermiş kardeşim nasıl olacak da HDP ile yapılan ittifaka oy verecek. Rahmetli Erbakın’ın partisi nasıl olur da Cumhuriyet Halk fırkasıyla aynı ittifakın içinde yer alacaktır. İzahı yoktur. Bu partilere oy veren kardeşlerimize tek tek anlatacağız. Amaç AK Parti hükümetini sendeleterek onun üzerinden bazı şeyler ifade etmektir. Eski Türkiye’ye hala özlem duyanlar konuşmaya başladı. Ne olursa olsun Cumhurbaşkanlığı sisteminde geri dönülmeyecektir” şeklinde konuştu.

‘İTTİFAKIN HAYALLERİNİ SUYA DÜŞÜRECEK’

“Gönüllere taht kurmak bir numaralı işimizdir” diyen Kurtulmuş konuşmasına şöyle devam etti: “Herkese anlatarak inşallah bu seçimde Derince’de rekor oy alınacaktır. Türkiye’nin önünü açacak bir seçimdir. Bu seçim, Türkiye karşıtlarının heveslerini kursaklarında bırakacak bir seçimdir. Bu seçim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a karşı yapılan ittifaklara karşı bir seçimdir. Kalan 6 günde her birinizin çok çalışması lazım. Zeki Bey, 31 Mart’ta yüksek bir oyla başkan seçilecektir, buna inanıyorum. İbrahim Bey, arı gibi çalışarak nakış gibi işleyerek Kocaeli’nin ileriye girmesi için çok çaba sarf etti. Tahir Büyükakın Kocaeli’nin yakından tanıdığı, Derince’nin evladı. Tahir Bey’in ittifakın hayallerini suya gömeceğine inanıyorum.” dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *