Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kurtulmuş: İzmit’i Alarak Silme Kocaeli’yi Ak Parti Yapacağız

Ak Parti Kocaeli İl Başkanlığı 107. Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı Uluslararası Kocaeli Kongre Merkezinde büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Toplantıda partinin hedefi…

Kurtulmuş: İzmit’i Alarak Silme Kocaeli’yi Ak Parti Yapacağız

Ak Parti Kocaeli İl Başkanlığı 107. Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı Uluslararası Kocaeli Kongre Merkezinde büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Toplantıda  partinin hedefini açıklayan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Gönüllere girerek birinci parti olduğunuz Kocaeli’de bundan sonraki göreviniz o gönüllerden düşmemektir. Bu kararlılıkla 2023 seçimlerini alarak 2024 yılında ise başta İzmit belediyesi olmak üzere tüm belediyeleri almaktır” dedi.

YOĞUN İLGİDEN PANDEMİ KURALLARINA UYULMADI

Partililerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda pandemi kurallarına uyulması konusunda yetkililer tarafından uyarılarla başladı. AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş ve il yönetimin ev sahipliğinde gerçekleştirilen danışma kurulu toplantısına Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un yanı sıra AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Emine Zeybek, Fikri Işık, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Mehmet Akif Yılmaz, İlyas Şeker ve Sami Çakır, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Cumhurbaşkanlığı Etik Kurulu üyesi İbrahim Karaosmanoğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir, Önceki Dönem İl Başkanları Şemsettin Ceyhan ve Mahmut Civelek, ilçe başkanları ve ilçe yöneticileri ile yüzlerce partili katıldı. Kongre merkezinde yapılan danışma meclisine katılımın yüksek olması nedeniyle pandemi kurullarına uyulmadı. Kongre merkezinin fuaye alanında ise kokteyl olması dikkat çekti. Salonda Türk bayrakları ve partinin flamaları koltuklara bırakıldı. Partililer bayrakları ellerinden bırakmadı. “Daha adil bir dünya mümkün” pankartının asıldığı salonda gençler salonun balkonunda yerlerini aldı. Gençler alkış ve sloganlarla toplantıya büyük coşku kattı.

ELLİBEŞ;  FİTNE, FESAT VE FÜCURU ARAMIZA SOKMAYACAĞIZ 

AK Parti İl Danışma Kurulunun Divan Kurulu Başkanı İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca oldu. Divan başkan yardımcıları İl Başkan Yardımcısı Alper Doğan ve İl Genel Sekreteri Büşra Özbay, Divan üyeleri ise İl Kadın Kolları Başkanı Yasin Özdemir ve İl Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir oldu. AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca danışma kurulunun başında hayırlı olsun dileklerini iletti. Danışma kurulunun açılışını AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş gerçekleştirdi. Başkan Ellibeş, “Teşkilatımızın her kademesinde özveriyle görev alan teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. AK Parti’yi diğer partiler anlayamıyor. İşte bu toplantılar bizim en güçlü yanımız. Birbirimizden aldığımız güçle oluşturduğumuz sinerji çok önemli. Buradaki gençler dik dur eğilme bu millet seninle diyor. Pandemi koşullarına rağmen teşkilat çalışmalarınızı özveriyle yaptınız. Mahalle teşkilatından sandık kurulu üyelerimizin samimi çalışmalarıyla Kocaeli teşkilatları görevini yapmanın mutluluğu içerisindedir. Dile kolay biz 107. Danışma kurulu toplantımızı yapıyoruz. Biz fitne, fesat ve fücuru aramıza sokmayacağız dedik, sokmadık. Bundan sonra da sokmayacağız. Biz bütün zorları başardık, bunu da aşacağız. Bugün Genel Başkan Yardımcımız Numan Kurtulmuş bize güç vermeye başladı. Biz 2023 yılındaki seçimde Türkiye ortalamasının üzerinde bir destekle Cumhurbaşkanımız ve partimizin yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKAKIN; BİZ BİR TANE KAFETERYA AÇMAK İÇİN ORTALIĞI AYAĞA KALDIRACAK ORGANİZASYONLAR YAPMIYORUZ

İl Başkanı Mehmet Ellibeş’in ardından kürsüye Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın geldi. Büyükakın, “Bizim davamız ne post ne de taht davasıdır. Bizim davamız nizamı alem davasıdır. Kocaeli teşkilatları da her zaman bu davanın en güçlü destekçisi olmuştur. Bizim önce gençlerimiz sonra da kadınlarımız her zaman teşkilatın gururu olmuştur. Kocaeli gençleri, “Kocaeli her zamanki yerinde” dedirtiyor. Bu sırada AK Partili gençler sazı eline aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a karşı sevgi gösterisinde bulunan gençler tezahürat yapmaya başladı. Defalarca “Gençler bir dakika bir şey söyleyeceğim” diyen Büyükakın daha sonra gülerek gençlere eşlik etti. Tezahüratların tamamlanmasının ardından Büyükakın sözlerine ancak devam edebildi. Sözlerine devam eden Büyükakın, “Biz bir tane kafeterya açmak için ortalığı ayağa kaldıracak organizasyonlar yapmıyoruz. Emin olun var ya sadece şu salonun coşkusu için her şeyi yapmaya hazırlardı. İyi ki sizler bizim yol arkadaşımızsınız, Allah’a emanet olun” dedi.

DOĞUM GÜNÜNÜ KOCAELİ'DE KUTLADI

Toplantıda Kocaeli Milletvekilleri adına konuşan Radiye Sezer Katırcıoğlu, “600 günlük bir aradan sonra sizlerle yüz yüze olmaktan çok mutluyum. Ayrıca bugün doğum günüm. Sizlerle kutladığım için Allah’a şükrediyorum. Koronavirüs sebebiyle bugün aramızda olamayan Mehmet İpşiroğlu ve eşi, Nurettin Timur ağabeyimizi ve uzaktan yakından akrabalarımızı ahirete uğurladık. Allah onlara rahmet eylesin. AK Parti için Kocaeli çok daha başkadır. AK Parti 2002 yılında ilk kez Ereğli’de seçime girmiş ve kazanmıştı. Partimizin ilk zaferi Kocaeli’de almıştı. Bugün karşımıza gençlerimizle ilgili konular getiriyorlar. Z kuşağı Y kuşağı diyorlar. Bizim gençliğimiz olsa olsa Elif gençliği olur” ifadelerini kullandı. Daha sonra konuşan İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, “Kocaeli her zamanki coşkusuyla, heyecanıyla, gençleriyle, kadınlarıyla her zamanki yerinde. Teşkilat birbirini çok özlemiş. Bunu da görüyoruz. Pandemi her birimizi çok sarstı. Ülkemizin bu dönemdeki sağlık çalışmalarıyla dünyaya örnek gösterildi. İl Danışma Kurulu’nda kürsüye son olarak gelen isim Numan Kurtulmuş oldu.

İDDİAMIZ YENİDEN GÜÇLÜ VE BÜYÜK TÜRKİYE’Yİ KURMAK

Numan Kurtulmuş, “Bugün Kocaeli’de olmaktan çok mutluyum. Çok doyurucu bir konuşma gerçekleştirdik. Şimdiki danışma kurulu toplantımız da bütün programların üzerinde fevkalade güzel bir program oldu. Biz bu zamana ne kadar ne yaptık, ne yapacağız onları konuşacağız. 2023 ve 2024 seçimlerinde neler yapacağız bunları konuşacağız. Danışma kurulu toplantımız tüm teşkilatın önünü açacaktır. Şuanda sadece bir siyasi parti değiliz biz. Siyasi partinin ötesinde bir topluluğuz. AK Parti Türkiye ve mazlum milletler için politik bir partiden ibaret değildir. AK Parti bir dava hareketinin partisidir. Bu partinin neferleri bir misyon yüklenmiştir. Biz dava diyoruz misyon diyoruz ama bunu gözden geçirelim. Bizim davamızın 3 ana direği vardır. Bizim iddiamız, irademiz ve ahlakımız var. Bu üçü bir partide olmazsa hiçbir şey olmaz. İddiası olmayan politik hareket kalıcı olamaz. Bizim iddiamız yeniden güçlü ve büyük Türkiye’yi kurmaktır. Eğer bu iddianız varsa İHA’larla SİHA’larla dünya harp tarihini değiştirirsiniz. O iddianız varsa Akdeniz’de Türkiye’nin hakkını korur ve orada petrol, doğalgaz ararsınız.”

GÖNÜLLERE GİREREK İZMİT'Tİ ALACAĞIZ

Sözü kesilen Kurtulmuş’a gençler Reis’i ara sözleriyle seslenirken Kurtulmuş şu an arayamacağını fakat selamlarını ileteceğini dile getirdi. Sonrasında sözlerine devam eden Kurtulmuş “Gençlerin AK Partiden uzaklaştığını iddia edenler Kocaeli’ye gelsinler Teknofest’e gelsinler. Teknofest’te yüzbinlerce genç vardı. Türkiye’nin gençlerini yolunu kaybettiğini söyleyenler burayı görsünler, liseleri, üniversiteleri gelip görsünler. Onun için 2023’e giderken safları sıklaştıracağız birbirimizin ayağına çelme takamayacağız. Bizim bazı siyasetçilerimizde adam eksiltme vardır bunu yapmayacağız adam çoğaltacağız.“ Her gün seçim istiyorlar kimi aday göstereceksiniz. Birisi ben olmak isterim diyor diğer hanımefendi kalkmış diyor ki ben başbakan olacağım. Başbakanlık sistemi kalkmadı mı? Bu millet bir refarandum yapmadı mı? Başkanlık sistemi istemiyorsanız önce Recep Tayyip Erdoğan’ı seçimde yeneceksiniz. Bunlar Erdoğan gitsin de nasıl giderse gitsin ne olursa olsun diyorlar. Biz ne diyoruz seçimde Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar iktidara getirmektir. Biz gönüllere gireceğiz tekrar kazanacağız. Kızmak küsmek darılmak yok az vakit kaldı. İnşallah ilk seçimde İzmit’i de alarak silme Kocaeli’yi AK Parti yapacağız”şeklinde konuştu.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *