Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Koü’den İhraç Edilen Akademisyen Göreve İade Edildi

Kocaeli Üniversitesinden KHK ile ihraç edilen Akademisyen Güven Bakırezer, görevine iade edildi. Bakırezer, KOÜ’de arkadaşları tarafında karşılanmasının ardından Eğitim Sen şubesinde açıklama yaptı.

Koü’den İhraç Edilen Akademisyen Göreve İade Edildi

Kocaeli Üniversitesinden KHK ile ihraç edilen Akademisyen Güven Bakırezer, görevine iade edildi. Bakırezer, KOÜ’de arkadaşları tarafında karşılanmasının ardından Eğitim Sen şubesinde açıklama yaptı.

Kocaeli Üniversitesi’nden KHK ile ihraç edilen Barış Akademisyeni Güven Bakırezer, Ankara 19. İdare Mahkemesi kararıyla görevine iade edildi. Görevine başlayan Bakıezer, üniversitede meslektaşları, öğrencileri ve arkadaşları tarafından karşılandı. Bakırezer’in göreve iadesi sonrası Eğitim Sen Kocaeli Şubesinde basın toplantısı gerçekleştirildi.

ÖZDEMİR: BURUK BİR SEVİNÇ

Eğitim Sen Şube Sekreteri Ömer Furkan Özdemir, yaptığı açıklamada “Üniversiteden ihraç edilen 19 arkadaşımızdan göreve iadesi yapılan Derya Keskin’in ardından arkadaşımız, hocamız Güven Bakırezer de görevine iade edildi. Bir taraftan buruk bir karşılama oldu çünkü hala diğer arkadaşlarımızın bir kısmının davalarına ret verilirken bir kısmına ilişkin mahkeme kararları açıklanmadı. Bugün milletvekili seçilerek dokunulmazlık zırhına bürünerek bu hukuksuzluğu yaratanlar yargılanana kadar da mücadelemiz devam edecek” dedi.

BAKIREZER: ÖĞRENCİLER BİZİ TANIMIYOR

Özdemir’in ardından söz alan Güven Bakırezer, “İhraçların ardından geçen 7 yıllık süreçte farklı duygular yaşadım. KOÜ’ye çok emek vermiştim. Kampüs inşa edilirken de oradaydık ve her yıl yüzlerce öğrenciye emek vermiştik. 7 yıl sonra ilk kez girebildim o kapıdan. Bu duyguyu nasıl anlatabilirim bilmiyorum. 13 yıl boyunca sadece akademisyen olmuşum ve bu şehirle hiçbir bağım olmamış, bu süreç bana bunu gösterdi. Atıldıktan sonra kurduğumuz ilişkiler bize çok şey öğretti. Her yıl yüzlerce öğrenci ile tanışırdık ama şimdi oradaki öğrenciler bizleri tanımıyor bu büyük bir eksiklik” dedi.

‘BANA YOLDAŞ DEYİN’

Açıklamalarını sürdüren Gücen Bakırezer, “İşten atılmamız iyi mi oldu dersek bu ilişkileri kurduğumuz için mutluyum. İlk defa bu şehre bağlandım özellikle pandemiden önceki süreçte. Ben Güven Bakırezer, 50 yaşında sendikanın ve dayanışmanın ne anlama geldiğini sizler sayesinde öğrendim. Biz atıldık ve bu süreçte çok önemli bir dayanışma gösterildi. Bize hala işe yaradığımız duygusunu hissettirdi buradaki beraberlik. Sonuç olarak bugünden sonra bana hoca demektense ‘kardeş, yoldaş’ derseniz çok memnun olurum" ifadelerini kullandı.

YILDIRIM: SİYASİ ZIRHA BÜRÜNDÜLER

Eğitim Sen Kocaeli Şubesi adına Şube Başkanı Suphi Yıldırım ise "Ağustos 2016’da Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğünün hazırladığı liste doğrultusunda 1 Eylül 2016 tarihli ve 672 sayılı hukuksuz KHK ile Kocaeli Üniversitesi’nden ihraç edilen barış imzacısı hocalarımızın görevlerine dönmeye başlamalarının sevincini yaşıyoruz. Elbette biliyoruz ki geç kalınmış adalet, adalet değildir. 14 Mayıs seçimlerinde eski KOÜ rektörü Sadettin Hülagü, AKP’den Kocaeli milletvekili seçildi. Görünen o ki kendisinin siyasi iktidarın hukuksuz isteklerini karşılıksız bırakmayan hizmetleri nihayet milletvekilliği ile ödüllendirilmiştir” dedi.

‘HUKUK ÖNÜNDE HESABINI SORACAĞIZ’

Sözlerini sürdüren Başkan Suphi Yıldırım, “Dokunulmazlık zırhına bürünerek hukuksuz iş ve işlemlerden yargılanmaktan kaçmak isteyenler, şunu iyi bilsinler ki arkadaşlarımıza yapılan tüm hukuksuzlukların hesabını teker teker hukuk önünde soracağız. Kocaeli Üniversitesi eski rektörü ve bu kararın altında imzası olup halen görevde olan herkes hukuk önünde yaptıklarının hesabını verecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *