Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

KOÜ Mühendislerinden Bilişim Vadisine Ziyaret

Bilişim Vadisi ve Kocaeli Üniversitesi arasındaki iş birliğini güçlendiriyor. Kocaeli Üniversitesi bu kapsamda Kurumsal Araştırma Geliştirme Koordinatörü Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr.

KOÜ Mühendislerinden Bilişim Vadisine Ziyaret

Bilişim Vadisi ve Kocaeli Üniversitesi arasındaki iş birliğini güçlendiriyor.

Kocaeli Üniversitesi bu kapsamda Kurumsal Araştırma Geliştirme Koordinatörü Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kerem Küçük, Yazılım Mühendisliği Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Hakan Gündüz, Doç. Dr. Mehmet Zeki Konyar, Dr. Öğr. Üyesi Kaplan Kaplan ve Dr. Öğr. Üyesi İrfan Kösesoy Bilişim Vadisini ziyaret etti. KOÜ TTO Proje Geliştirme ve Üniversite Sanayi İş Birliği sorumlusu Dr. Ahmet Şen de Üniversite-Sanayi iş birliği potansiyelinin keşfi ve Üniversitenin kabiliyetlerinin sunumu için ziyarete eşlik etti.

FİKİR ALIŞVERİŞİ YAPILDI

Bilişim Vadisi Kuluçka İşletme Merkezi Girişimcilik Danışmanı Serhat Duyar ve Kurumsal İletişim Direktörü Leyla Gök'ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyarette ilk olarak Bilişim Vadisi ile Yazılım Mühendisliği başta olmak üzere üniversite öğrencileri için kısa dönem ve uzun dönem staj olanakları değerlendirildi. Programın devamında, yeni nesil yazılım mühendislerinin eğitimi için kurulmuş olan 42 okul ziyaret edilerek eğitim süreçleri yerine incelendi ve iş birliği olanakları görüşüldü. Programın sonraki adımında ise Bilişim Vadisinde faaliyet gösteren bazı önemli firmaların yazılım ve AR-GE birimleri ziyaret edildi ve üniversite ile yapılabilecek iş birliği projeleri, sanayiye yönelik lisansüstü eğitim iş birliği, öğrencilerimize kısmi veya tam zamanlı çalışma olanakları üzerine toplantılar ve fikir alışverişleri yapıldı. Son olarak Kuluçka İşletme Merkezi Girişimcilik Danışmanı Serhat Duyar rehberliğinde Bilişim Vadisindeki Kuluçka Merkezi ziyaret edilerek mevcut girişimlerden örnekler gösterildi. Yazılım Mühendisliği öğrencilerinin girişimcilik noktasındaki bilgi seviyelerinin ve cesaretlerinin arttırılması için gelecekte yapılacak ortak çalışmalar görüşüldü. Üniversite ile Bilişim Vadisi arasındaki iş birliğinin daha da artırılması konusunda mutabık kalınan ziyaret, hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *