Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Koü Bağlama Takımı Geleneği Yaşatıyor

Koü Bağlama Takımı Geleneği Yaşatıyor

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bağlama Takımı toplu çalma ve söyleme geleneğini yaşatan bir konser verdi.

Dr. Öğretim Üyesi Kenan Serhat İnce'nin hazırladığı Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bağlama Takımı, geçtiğimiz hafta Ferahnak Sanat Derneğinde başarılı bir konsere imza attı. Yıllardır süregelen toplu çalma, söyleme geleneği olan bağlama takımı olgusunu günümüzde de yaşatmaya çalışan bir ekip olduklarını dile getiren bağlama takımı, konserlerin süreceğini de ifade etti.

SEYİRCİ TEKRARINI İSTİYOR

Bağlama takımı ayrıca en önemli özelliklerinden birinin divan, tambura, cura, bas bağlama gibi bağlama ailesinin bütün çeşitlerinin kullanıldığını önemle vurguladı. Sözlü ve sözsüz türde 10 eserden oluşan oyun havaları repertuvarı ile bir saat süren konser veren bağlama takımı, ayakta alkışlandı. Bağlama takımı geleneğini yaşatmayı amaçlayan ekipte başta Dr. Öğretim Üyesi Kenan Serhat İnce olmak üzere Öğretim Gör. Cem Yılmaz, Ar. Gör. Ziya Uygar Yengin, Uğur Öğüt, Doğan Tecir, Uğur Kutay Akbay ve Ömer Faruk Kaçar yer aldı. Bağlama takımı konserlerinin devamının gelmesini dile getiren seyirciler, konseri büyük beğeniyle izledi. Konser sonunda, Ferahnak Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Özcan ve Klasik Türk Müziği koro Şefi Ayşen Cengiz tarafından bağlama takımı üyelerine teşekkür belgesi takdim edildi. İzmit Belediyesi THM Uygulama Topluluğu Başkanı Yavuz Selim Bilgin ve THM Gençlik Korosu Başkanı Yağmur Olgaç ise bağlama takımına çiçek takdim etti. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *