Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kotab’ın İlk Genel Kurulu Yapıldı

Sektörün sorunları çözüm bulma amacı ile kurulan Kocaeli Toplu Taşımacılar Birliği (KOTAB) ilk genel kurulunu yaptı. Birliğin başkanlığına Acarlar Turizmin sahibi Bilal Cem Acar seçildi. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Kotab’ın İlk Genel Kurulu Yapıldı

Sektörün sorunları çözüm bulma amacı ile kurulan Kocaeli Toplu Taşımacılar Birliği (KOTAB) ilk genel kurulunu yaptı. Birliğin başkanlığına Acarlar Turizmin sahibi Bilal Cem Acar seçildi.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. Genel kurulun divan başkanlığını Eyüp Develi yaparken katip üyeliklerini Naim Gülhan ve Kani Fürkan Kaçar üstlendi. Tüzükte yer alan bazı maddelerde değişiklik de yapılırken akabinde mevcut tüzük onaylandı. Derneğin 2022 yılını takip eden 2023 yılı bütçesi de görüşülürken tahmini bütçe de görüşülerek onaylandı. Dernek ana tüzüğünün üyelik aidatlarına ilişkin 12. maddesi uyarınca aylık aidat ve giriş aidatı görüşülerek karara bağlandı. Ardından yönetim ve denetim kurulu asil ve yedek üyeleri seçildi. Yapılan seçimde 13 kişilik yönetim kurulu üyesi ile 3 kişilik denetim kurulu üyesi seçildi.

ACAR: SORUNLARA ÇÖZÜM BULMAK İÇİN

Ardından söz alan KOTAB Başkanı Bilal Cem Acar, “Değerli meslektaşlarım kısa adı KOTAB olan Kocaeli Toplu Taşımacılar Birliğinin birinci genel kuruluna hoş geldiniz. Sektör sorunlarına çözüm bulmak için meslektaşlarımızla yaptığımız istişareler sonucunda mayıs ayında derneğimizi kurmaya karar verdik. Bu süre zarfında ofisimizi tuttuk ve tefrişatını kısa sürede tamamladık. Dernek binamız Yenişehir Mahallesi'nde herkesin her türlü taşıma araçlarıyla kolayca ulaşabileceği bir noktada. Bir taraftan derneğimizin sizlerin kullanımına açmak için uğraşırken, diğer taraftan ise kısa sürede tüzüğümüzü hazırladık” diye konuştu.

’55 ÜYEMİZ VAR’

Açıklamalarını sürdüren Başkan Acar, “Bu kadar kısa süre içerisinde elimizden geldiğince herkese ulaşmaya çalıştık, ziyaretlerimizi tamamladık. Üye sayımızı bu süreçte 55'e getirdik. Genel kurulumuzda tanışamadığımız üyelerimizle de tanışma fırsatı yakaladık. Bundan sonraki süreçte hep beraber sıkıntılarımızı, problemlerimizi çözmek için çaba sarf edip, mücadele edeceğiz. İlerleyen süreçte üyelerimiz için avantajlı satın almalar, istihdam oluşturma merkezlerinin kurulması, odalar ve kamu kurumları ile entegre olup sorunların hızlı bir şekilde çözüme kavuşması için çalışmaların hız kazanmasına olanak sağlayacağız” şeklinde konuştu. 

Başkan: Bilal Cem Acar (İzmit-Acarlar Turizm(

YÖNETİM KURULU:

Yekta Türker (Gebze-Türker Turizm), Kani Fürkan Kaçar (İzmit-Beker Turizm), Metin Çakmak (Gebze-Çakmak Turizm) , Hızır Fatih Sarıoğlu (İzmit-Kocaeli Tur), Naim Gülhan Gebze-Öz Gülhan Turizm), Dursun Özdemir (İzmit-Özdeniz Turizm), Kerem Birant (İstanbul-Gürsel Turizm), Raşit Arslan (Gebze-Sezin Tur), Yakup Üstün (İzmit-Üstün Tur), Murat Doğan (Gebze-Doğan Turizm), Kadir Göksoy (İzmit-Körfez Turizm), Önder Kara (Gebze-Kara Turizm)

DENETİM KURULU:

Zekai Akyıldız (Gebze-Nüze Turizm), Özgür Malkoç (Kocaeli-Özaf Turizm), Mahir Akkurt (Gebze-Akkurtlar Turizm)

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *